III LIGA (NA WYJEŹDZIE)
 LKS Pogoń Lębork - SMS PZKosz
17.12.2017 godz. 15.00

HASŁO TYGODNIA

''Gram żeby wygrać. Nieważne - trening czy prawdziwy mecz. Nie pozwolę aby cokolwiek weszło mi w drogę i zatrzymało mój głód zwycięstwa.''

MAMY II RUNDĘ PLAY-OFF !!!

Wiele emocji dostarczył mecz rewanżowy w Gdańsku.

20170318 193416

Po pierwszej połowie, która w wykonaniu naszej drużyny nie była najlepsza przegrywaliśmy 37 : 31. Na szczęście na drugą połowę nasz zespół wyszedł już lepiej dysponowany. Przez całe 20 minutr trwał zacięty bój obu zesołów o końcowe zwycięstwo, a ostatnie sekundy przysporzyły licznie zgromadzonym kibicom mnóswo emocji. Najpierw trójkę trafił Adrian Matyszkiewicz wyprowadzając SMS na prowadzenie 65 : 64. Chwilę póżniej faulowany Robert Kolka wykorzystał oba rzuty wolne. Bohaterem ostatniej akcji i całego spotkania został niezawodny w końcówce Adrian Matyszkiewicz, trafiając w ekwilibrystyczny sposób na niespełna 2 s. przed końcem rzut z półdystansu. Czas, który pozostał do końca meczu nie wystarczył gosspodarzom na to aby zmienić końcowy wynik. Tym sposobem zespół SMS-u awansował do drugiej rundy play-off co jest kolejnym sukcesem odniesionym w tym sezonie. Statystyki z meczu rewanżowego z Politechniką Gdańską można zobaczyć tutaj.

Na drodze do trzeciej rundy stanie zespół Górnika Trans.eu Wałbrzych. Zespół z Dolnego Śląska w sezonie zasadniczym z bilansem 21-3 zajął drugie miejsce w gr. D i uważany jest za jednego z głównych faworytów do awansu na zaplecze PLK.