HASŁO TYGODNIA

''Gram żeby wygrać. Nieważne - trening czy prawdziwy mecz. Nie pozwolę aby cokolwiek weszło mi w drogę i zatrzymało mój głód zwycięstwa.''
Michael Jordan

e-dziennik

dziennik lekcyjny vulcan

Licznik odwiedzin

1070675
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
211
188
211
4232
9497
1070675

EUGENIUSZ KIJEWSKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

    Eugeniusz Kijewski, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej koszykówki a jednocześnie bardzo utytuławany trener odwiedził w mijającym tygodniu naszą szkołę.

IMG 2143

 

    Pan Eugeniusz w czasie kariery zawodniczej cztery razy zdobył Mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo i dwa razy brązowy medal oraz raz Puchar Polski. Aż pięć razy był najlepszym strzelcem polskiej ekstraklasy, trzykrotnie zaś jej najlepszym zawodnikiem. 10 razy był wybierany do grona najlepszych graczy ligi. Jako reprezentant kraju trzy razy wziął udział w Mistrzostwach Europy i raz w Igrzyskach Olimpijskich (w 1980 roku w Moskwie Polska zajęła 7 miejsce). Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem i w tej dziedzinie również odniósł liczne sukcesy. Prowadził kolejno zespoły Lecha Poznań, Anwilu Włocławek, Prokomu Trefl Sopot, PBG Basket Poznań a także Poski Cukier Siden Toruń. W latach 1993-1998 był selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Polski z którą na ME  w 1997 roku zajął 7 miejsce. Jako trener klubowy cztery razy zdobywał tytuł Mistrza Polski, cztery razy tytuł Wicemistrza i dwa razy zajmował trzecie miejsce. Dwukrotnie poprowadził swój zespół do triumfu w rozgrywkach Pucharu Polski. W latach 2004 i 2006 był wybierany Najlepszym Trenerem PLK. Pod jego wodzą Prokom Trefl Sopot był stałym uczestnikiem Euroligi. Obecnie pełni funkcję Prezesa Fundacji PBG Basket Junior Poznań, która ma na celu wspieranie młodych, utalentowanych koszykarzy.

    Pan Eugeniusz podczas swojego pobytu w naszej szkole obserwował zajęcia treningowe, a jedne z nich poprowadził osobiście. W sobotnie przedpołudnie spotkał się również z zawodnikami i przekazał młodym zawodnikom wiele cennych informacji, które zdobywał przez wiele lat swojej bardzo bogatej kariery zawodniczej i trenerskiej. Panie Eugeniuszu serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy znowu.

    W dziale grafika można obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć z wizyty Eugeniusza Kijewskiego w SMS PZKosz Władysławowo.

Język strony

Polish Croatian Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Partnerzy szkoły

 
0001
pucki
LOGO COS OPO szerokie
NOWE bez ta 9
wladyslawowo
logo pzkosz
plk
Kopia logo1