HASŁO TYGODNIA

''Gram żeby wygrać. Nieważne - trening czy prawdziwy mecz. Nie pozwolę aby cokolwiek weszło mi w drogę i zatrzymało mój głód zwycięstwa.''
Michael Jordan

e-dziennik

dziennik lekcyjny vulcan

Licznik odwiedzin

1070659
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
195
188
195
4216
9497
1070659

Z OSTATNIEJ CHWILI: AWANS DO FINAL FOUR ROZGRYWEK EYBL !!!

    Drużyna SMS PZKosz Władysławowo z bilansem 4:1 zajęła drugie miejsce w turnieju III etapu rozgrywek EYBL i tym samym zapewniła sobie udział w turnieju Final Four, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Tbilisi.

20180225 100942

 

    Aby zapewnić sobie awans do kwietniowego Final Four nasza drużyna musiała wygrać cztery z pięciu meczów, które miała do rozegrania w Rydze. Mimo braku zawodników, którzy w tym tygodniu wezmą udział w w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U-20 SMS zaprezentował sie bardzo dobrze i osiągnął zamierzony cel. W pierwszym meczu przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna TBV Startu Lublin. Nie był to łatwy mecz jednak udało się go roztrzygnąć na swoją korzyść w stosunku 56 : 49. W drugim piątkowym meczu naprzeciwko stanął faworyzowany zespół reprezentacji Gruzji do lat 20. Mimo walki lepsi okazali się Gruzini 67 : 53. W sobotę nasz zespół czekały dwa kolejne mecze. Pierwszy z dobrze prezentującym sie w Rydze zespołem z Helsinek. Finowie ponownie zagrali bardzo dobrze i przez większość meczu prowadzili, na szczęście zryw naszych zawodnikóww ostatniej kwarcie pozwolił odnieść zwycięstwo 53 : 48

    Słaba postawa w rannym meczu nie nastrajała optymistycznie przed meczem z łotewskim BC Ventspils, który również przyjechał do Rygi z szansami awansu do Final Four. Ten mecz miał jednak zupełnie inne oblicze, SMS zdominował grę od samego początku szybko powiększając przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła już 14 oczek. W czwartej kwarcie Łotyszom udało się zmniejszyć różnicę punktową ale nie na tyle by zagrozić młodym graczom z Władysławowa. Ostatecznie SMS zwyciężył 67 : 59

    Niedzielny mecz z KS Cracovią Kraków był już formalnością, napędzeni po sobotnich meczach gracze SMS-u zwyciężyli wysoko 75 : 48 i tym samym zajmując drugie miejsce w klasyfikacji łącznej  całych rozgrywek zapewnili sobie udział w turnieju Final Four. Odbędzie się on w Tbilisi w dniach 28-29 kwietnia a przeciwnikiem w naszego zespołu w półfinale będzie drużyna Valmiera/ORDO z Łotwy, z którą SMS w rozgrywkach grupowych wygrał 80 : 71. W drugim półfinale spotkają się drużyny Tsmoków Mińsk oraz gospodarz turnieju, Reprezentacja Gruzji U-20.

    Dodajmy jeszcze, że Adrian Bogucki został wybrany do najlepszej piątki turnieju.

    W dziale  galeria można obejrzeć zdjęcia z turnieju w Rydze.

Język strony

Polish Croatian Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Partnerzy szkoły

 
0001
pucki
LOGO COS OPO szerokie
NOWE bez ta 9
wladyslawowo
logo pzkosz
plk
Kopia logo1