NAJBLIŻSZY MECZ

Neptun Politechnika Gdańska - SMS PZKosz
22.10.2017 godz. 11.30

HASŁO TYGODNIA

''Definiują Cię dwie rzeczy: Twoja cierpliwość, gdy nie masz nic i Twoja postawa gdy masz wszystko.''
Carlo Ancelotti

dziennik lekcyjny vulcan

Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ostatni miesiąc
12012

O szkole

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki rozpoczęła swoja działalność 1-go września 2010 roku we Władysławowie. orodek z gryWłodarze tego pięknie położonego nadmorskiego kurortu z wielka radością podeszli do pomysłu stworzenia szkoły sportowej i od pierwszego dnia jej działalności służą radą oraz wielką pomocą.

Szkoła została powołana do życia z myślą o szkoleniu najbardziej utalentowanych zawodników w kraju, a jej absolwenci w przyszłości mają stanowić o sile PLK oraz seniorskiej reprezentacji kraju. Treningi koszykarskie w SMS PZKosz prowadzi  doświadczona grupa trenerska, w skład której wchodzą specjaliści od treningu  koszykarskiego, ogólnorozwojowego oraz trener odnowy biologicznej. O pozasportową edukację młodzieży dba grupa nauczycieli z powiatu puckiego, którzy realizują program oświatowy liceum ogólnokształcącego.

recepcjaSiedzibą SMS PZKosz są gościnne mury Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie, gdzie trenują zawodnicy różnych dyscyplin przygotowując się do najważniejszych imprez sportowych na całym świecie tj. Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata itp.. OPO Cetniewo to miejsce wyjątkowe pod względem swojej 50-letniej historii i tradycji oraz położenia w pięknym malowniczym miejscu nad samym morzem. Dzięki obiektom dostępnym na terenie Ośrodka zawodnicy SMS PZKosz korzystają z przepięknej hali wielofunkcyjnej, która w tym roku przeszła generalny remont, dostosowując również parkiet koszykarski do najnowszych wymogów FIBA. halaW obiekcie tym oprócz dwóch pełnowymiarowych boisk do koszykówki z trybunami, znajduje się  duża i przestrzenna siłownia oraz cały ciąg szatni i pomieszczeń sanitarnych dla zawodników.

Oprócz obiektów czysto koszykarskich, zawodnicy SMS PZKosz korzystają również z kompleksu rehabilitacyjnego, gdzie moją do dyspozycji basen, sauny i całą profesjonalna odnowę biologiczna dla sportowców.

Budynek główny kompleksu sportowego OPO Cetniewo (recepcja), jest wykorzystywany dla potrzeb SMS PZKosz jako budynek edukacyjny gdzie mieści się sekretariat szkoły, klasy uczniowskie oraz stołówka dla zawodników.

pawilon1Po całodziennych zajęciach szkolno-treningowych zawodnicy SMS PZKosz udają się na odpoczynek do jednego z pawilonów OPO Cetniewo, który został zaadoptowany do wymogów internatu szkolnego. Chłopcy mieszkają w pokojach dwuosobowych, które wyposażone są w węzeł sanitarny, telewizor i  Internet i meble niezbędne do nauki.

Język strony

Polish Croatian Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Partnerzy szkoły

msit