Po wyrównanych zawodach nasz zespół zabrał 2 punkty do Władysławowa. Emocjonująca końcówka zwieńczona 3-punktowym rzutem Igora Stolarza oraz chłodna głowa na linii rzutów wolnych naszych zawodników zapewniły zwycięstwo.Pierwszy mecz w nowym roku zakończył się sukcesem naszej drużyny. Podczas meczu prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Przeciwnicy postawili naszym koszykarzom poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Zespół SMS-u w pierwszej odsłonie spotkania miał widoczne problemy z rzutami osobistymi oraz obroną indywidualną jak i zespołową. Przemowa trenera w szatni dodała chłopakom skrzydeł. To spowodowało, że drugą połowę można zaliczyć do udanych. Wsparcie z trybun pomimo meczu na wyjeździe stało po naszej stronie. Na mecz dotarli wszyscy uczniowie szkoły. Nie grający zawzięcie dopingowali kolegów na boisku. Wygraną w pierwszej potyczce w rundzie rewanżowej możemy traktować jako znakomity prognostyk na postęp sportowy naszych zawodników w 2023 roku.