SMS PZKosz Władysławowo wciąż bez ligowego zwycięstwa w tym sezonie. W rozegranym awansem meczu 4 kolejki, podopieczni Mariusza Niedbalskiego okazali się minimalnie gorsi, przegrywając w wyjazdowym starciu z zespołem Wiara Lecha Poznań 65:69. Najlepszym strzelcem gości był Michał Szarbatke, autor 20 punktów.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo udali się do Poznania, by zmierzyć się z zespołem Wiara Lecha w rozgrywanym awansem meczu 4. kolejki. Dotychczas poznaniacy legitymowali się bilansem 1:2. Z kolei ekipa znad morza wciąż czekała na premierową wygraną w nowym sezonie. W pierwszej piątce przyjezdnych znaleźli się: Michał Szarbatke, Nikodem Ratkowski, Janusz Ratowski, Filip Kowalczyk, Daniel Grzejszczyk.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale SMS błyskawicznie, zdobył 3 punkty. Przyjezdni postawili na mocną obronę i szybką grę z kontry, która przekładała się na łatwe punkty. Po serii udanych akcji goście prowadzili 9:6 i trener Wiary Lecha musiał poprosić o czas. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego niestety mieli problemy z właściwą organizacją swoich akcji w ataku, co skutkowało przechwytami ze strony Lecha i szybkim przejęciem prowadzenia. Po pierwszej kwarcie to miejscowi byli w lepszej sytuacji, gdyż wygrywali 19:14.

Drugą kwartę SMS zaczął z lepszą energią. 5 punktów z rzędu zanotował Michał Szarbatke, doprowadzając do remisu. Sytuacja na boisku się wyrównała. Goście starali się przyspieszać grę, a gospodarze bazowali na dużej liczbie rzutów wolnych. W połowie drugiej odsłony był remis po 22. Od tego momentu większa precyzja wykonania założeń taktycznych cechowała zawodników Wiary Lecha, którzy na przerwę schodzili, prowadząc 30:26. Dla przyjezdnych była to połowa zmarnowanych szans.

Po zmianie stron goście szybko doprowadzili do remisu. Oba zespoły grały falami, a żaden z nich nie był w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Po III kwartach na tablicy był remis 45:45. O losach spotkania miało zdecydować ostatnie 10 minut.

SMS osiągnął kilkupunktową przewagę. Było to możliwe dzięki celnym rzutom z dystansu. Gospodarze jednak szybko doprowadzili do remisu, odpowiadając tą samą bronią. Na niespełna trzy minuty przed końcem, koszykarze Lecha odskoczyli na 4 punkty.

Ostatecznie to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali 69:65. Najwięcej punktów dla SMS zdobył Michał Szarbatke, 20. Dla podopiecznych Mariusza Niedbalskiego było to trzecie niepowodzenie w bieżącym sezonie. Najbliższa okazja na rehabilitację już w środowym meczu GAK Gdynia. Początek domowego starcia o godz. 17:00.

Dla SMS punktowali: Szarbatke 20, Czapla 15, Ratkowski 13, Kowalczyk 11, Ratowski 4, Franczuk 2, Grzejszczyk 0, Siergiej 0,Woźniak 0, Juraszewski 0, Kępiński 0, Braam 0