W najnowszym podsumowaniu dokonań byłych uczniów SMS PZKosz Władysławowo zwracamy uwagę na dobrą grę środkowych w trójmiejskich zespołach. Mikołaj Witliński zaliczył 12 punktów i 8 zbiórek. Jeszcze lepszy wynik indywidualny zanotował Adrian Bogucki. 26 „oczek” to jego nowy rekord kariery.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Za zespołem Tomasza Gielo pracowity okres. Oprócz zmagań ligowych czekały go   kwalifikacje do FIBA Europe Cup. Kwalifikacje zakończone sukcesem. Polak miał swój udział w wygraniu pierwszego meczu, w którym zanotował 17 punktów, 3 zbiórki i 1 przechwyt a jego drużyna wygrała z rywalem z czeskich  Pardubic 94:88. Awans przypieczętowała pewnie wygrywając z ekipą ze Szwecji 81:65. Polak nie był już tak efektywny, gdyż przez 13 minut gry na swoim zapisał 0 punktów i 3 zbiórki. Wyczerpujący turniej odbił się również na dyspozycji ligowej. Choć ekipa zawodnika pochodzącego ze Szczecina dzielnie walczyła, to ostatecznie uległa zespołowi Bàsquet Manresa 75:81. Skrzydłowy ponownie nie zdobył punktu i miał dwie zbiórki.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/201

Dziki wróciły w końcu do ligowej rywalizacji i to wróciły z sukcesem. Po wyrównanym meczu pokonały Twarde Perniki z Torunia 80:72. Rozgrywający spędził na boisku nieco ponad 7 minut. W tym czasie nie zdobył punktów i miał jedną zbiórkę. Beniaminek z Warszawy wciąż jest bez porażki. Już w środę czekają go zaległe derby z Legią. Zapowiadają się wielkie emocje. początek meczu o 20:00. Transmisja w Polsacie Sport Exstra.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski zrehabilitował się za niezbyt udany ostatni mecz. W łatwo wygranym starciu z GTK Gliwice 112:86, dobył 8 punktów, trafiając wszystkie cztery rzuty  za dwa punkty. Ponadto w swoim dorobku miał 2 zbiórki, 2 przechwyty i asystę.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

We Włocławku spotkały się dwie niepokonane drużyny, choć MKS miał apetyt na sprawienie niespodzianki, to gospodarze szybko pokazali kto tu rządzi. Grali dynamicznie, z łatwością dochodzili do dogodnych pozycji rzutowych, które zamieniali na punkty. Już do przerwy prowadzili 58:36. Gdy wydawało się, że w tym meczu skończyły się już emocje, to goście ruszyli w szaleńczą pogoń. Dzięki wygranej ostatniej kwarcie w stosunku 29:13 udało się im znacząco zniwelować przewagę. Jednak nie na tyle, aby odnieść zwycięstwo. Ostatecznie Anwil wygrał 97:91 i zachował miano niepokonanego. Spora w tym zasługa Jakuba Garbacza, który w swoich statystykach zapisał 19 punktów i 4 zbiórki.

• Daniel Szymkiewicz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS w sezonie 2012/2013

Czarni byli rządni rehabilitacji po dwóch wysokich porażkach. Problem w tym, że do Słupska przyjechała Legia Warszawa. Mecz był niezwykle wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i dość niespodziewanie wygrali 82:80, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Daniel Szymkiewicz w 18 minut uzbierał 9 punktów.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

W Zielonej Górze spotkały się drużyny, które nie wygrały jeszcze meczu w bieżącym sezonie. Indywidualnego przełamania szukał również Mikołaj Witliński. Od początku meczu był niezwykle aktywny po obu stronach parkietu. okazał się  zdecydowanie lepszy w bezpośrednim starciu reprezentacyjnych środkowych, którzy rywalizują o miano zmiennika Olka Balcerowskiego. Ostatecznie Trefl wygrał 97:85. Mikołaj Witliński zagrał najlepsze zawody w sezonie. Zdobył 12 punktów i miał 8 zbiórek.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Bydgoszczanie kontynuują serię zwycięstw, należąc do grona ekip niepokonanych. Tym razem bez większych problemów pokonali MKKS Żak Koszalin 91:63. Damian Jeszke grał ponad 26 minut i zdobył 4 punkty.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Drużyna Dominika Olejniczaka dopisała do swojego dorobku dwa kolejne zwycięstwa. Wygrała odpowiednio: 91:71 oraz 75:70. Środkowy w swoim dorobku miał statystyki na poziomie: 4 punkty i 4 zbiórki oraz 10 punktów i 3 zbiórki.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Marcin Wieluński w przegranym meczu z Czarnymi spędził na boisku ledwie 32 sekundy i nie zdołał się zapisać w arkuszu statystycznym.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik Wałbrzych pokonał Niedźwiadki Przemyśl 82:73. Patryk Wilk spędził na parkiecie niespełna 10 minut. Nie zdobył punktu, oddał 1 niecelny rzut i popełnił przewinienie.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie. Tym razem przegrali z Treflem Sopot 95:87. Michał Kołodziej pojawił się na boisku jako pierwszy rezerwowy. Był bardzo aktywny w ataku. Grał przez ponad 25 minut i zdobył punktów 7 punktów. Nadzieją na lepsze jutro dla podopiecznych Davida Dedka jest dołączenie dawnego sponsora, firmy Stelmet. Ponadto do rozgrywek mają zostać dwaj obcokrajowcy, co wpłynie na poszerzenie rotacji.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk zainaugurował grę na arenie międzynarodowej. Choć do przerwy dzielnie walczył we Francji, to ostatecznie przegrał z zespołem Mincidelice JL Bourg-en-Bresse 74:90. Daniel Gołębiowski zdobył 5 punktów, miał 1 zbiórkę, 2 asysty i tyle samo przechwytów. W wygranym starciu z Arką zdobył 12 punktów.

•    Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

W tym samym meczu życiowy rekord pobił Adrian Bogucki. Od początku był aktywny po obu stronach parkietu. Zbierał, blokował dobijał. Na początku starcia niemal w pojedynkę trzymał swój zespół w grze. Ostatecznie zanotował statystki na poziomie 26 punktów, 9 zbiórek, 2 bloki. Choć jego zespół przegrał, to środkowy ustanowił rekord kariery.

• Rafał Komenda, AZS AHG Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Zespół z Krakowa wciąż czeka na premierową wygraną w tym sezonie. Rafał Komenda robi co może, żeby jego drużyna szybko stanęła na nogi. Ostatnio minimalnie przegrała z ekipą z Radomia 74:76. Stało się tak przez wysoko przegraną czwartą kwartę w stosunku 17:29. Skrzydłowy zanotował niecodzienne statystki. Na swoim koncie miał 7 punktów i aż 15 zbiórek.

• Mateusz Szlechetka, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2017/2018

Mateusz Szlachetka w wygranym meczu z Twardymi Piernikami zdobył 8 punktów w 23 minuty gry. Zanotował też 4 zbiórki i 3 asysty.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Gracze Miasta Szkła Krosno przegrali z zespołem ENEA Basket Poznań 68:78. Aleksander Griszczuk grał nieco ponad 4 minuty. Nie zdobył punktów i miał 2 zbiórki.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Astoria wygrała kolejny mecz, a Piotr Wińkowski był niezwykle efektywny. Grał nieco ponad 12 minut i miał 5 punktów i 6 zbiórek.

• Artur Niemiec, KKS Polonia Warszawa, w SMS w sezonie 2022/2023

Polonia przegrała ważny mecz z zespołem AZS AWF Katowice 69:77. Artur Niemiec grał 11 minut i zdobył 1 punkt.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, w SMS w sezonie 2022/2023

Mateusz Samiec nie zdobył punktów w wygranym meczu z GTK. Zaliczył za to 5 asyst, w tym jedną bardzo efektowną.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

GTK nie miało nic do powiedzenia w starciu z mistrzem Polski, ale Aleksander Busz zagrał dobry mecz. Zdobył 10 w niespełna 19 minut.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Drużyna Startu jest jednym z pozytywnych zaskoczeń bieżącego sezonu. W ostatniej kolejce dość pewnie uporała się z mającym problemy z kontuzjami Sokołem Łańcut 99:83 Michał Krasucki zdobył 5 punktów.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz zagrał świetne zawody przeciwko AZS AWF Katowice. Choć jego zespół przegrał, to on zdobył 19, trafiając 7 z 10 rzutów z gry.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

W Kołobrzegu spotkały drużyny z ekstraklasową przeszłością. Lepsza okazała się Kotwica, która wygrała 68:60. Bartosz Majewski zdobył dla przegranych  dwa punkty.

•   Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo był jednym z ojców ostatniego sukcesu Górnika. Zdobył 18 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów z gry.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w przegranym z ekipą z Radomia zdobył 6 punktów i miał 5 zbiórek.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w przegranym meczu z ekipą z Poznania grał tylko nieco ponad 3 minuty, ale w tym czasie zdołał zdobyć 5 punktów.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski, był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w przegranym meczu z rezerwami Śląska Wrocław. Zdobył 22 punkty, trafiając 8 z 11, co daje rewelacyjne 72% skuteczności.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki zagrał dotychczas w jednym meczu Dzików Warszawa. W starciu ze Stalą spędził na boisku niecałą minutę i nie zdołał  zapisać się  w arkuszu statystycznym.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych dotychczas wystąpił w dwóch meczach Hydrotrucku Radom. W meczu z AGH Kraków zdobył 4 punkty. Jeszcze lepiej poszło mu w pojedynku z rezerwami Śląska, kiedy zanotował 7 punktów.

Opracował: Oskar Struk