W 6. kolejce rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo pokonali na wyjeździe Akademię Koszykówki Trefl Sopot 90:76. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyli Benjamin Nhial i Daniel Grzejszczyk po 19.

SMS PZKosz Władysławowo w rozgrywkach U17 kontynuuje zmagania z zespołami spod szyldu Trefla Sopot. W 5. kolejce pewnie pokonał u siebie Trefl ILO II Sopot 93:58. Kilka dni później zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Akademii Koszykówki Trefl Sopot, prowadzoną przez Janusza Kociołka, czyli dyrektora szkoły we Władysławowie.

Początek meczu był wyrównany. Obie strony badały swoje możliwości. Żadna z nich nie była w stanie wypracować sobie znacznej przewagi. Po pierwszej kwarcie lepsi byli goście, którzy prowadzili 17:14.

Drugą kwartę lepiej otworzyli podopieczni Michała Mroza, którzy dzięki skuteczności na dystansie odskoczyli rywalom na 7 punktów (24:17). SMS konsekwentnie wykorzystywał przewagę w strefie podkoszowej. Z kolei gospodarze chętnie uruchamiali kontrataki. W połowie kwarty przyjezdni osiągnęli dwucyfrową przewagę. Trefl wykorzystał faul niesportowy, który zamienił na cztery punkty. Przy wyniku 29:35 trener Michał Mróz poprosił o czas. Po pierwszej połowie w lepszym położeniu znajdowali się goście, którzy prowadzili 39:33.

Trzecią  kwartę lepiej rozpoczął SMS, który konsekwentnie pchał piłkę pod kosz. Tam dominował Franciszek Boruciński-Hrycyk. Gospodarze odgryzali się szybkimi akcjami. Przewaga przyjezdnych oscylowała w granicach 10 punktów. Zdobywali oni punkty z ponowienia. Po trzech kwartach prowadzili 70: 54.

Gospodarze utrzymywali się w grze dzięki celnym rzutom z dystansu. Zanotowali dobry fragment, niwelując stratę do 8 punktów. SMS opanował jednak sytuację i kontrolował dalszy przebieg meczu. Ostatecznie pewnie wygrał 90:76.

W następnej kolejce drużyna U17 zmierzy się z II zespołem Akademii Koszykówki Trefl Sopot. Początek domowego starcia w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Dla SMS-u punktowali: Benjamin Nhial 19, Daniel Grzejszczyk 19, Stanisław Musiałek 11, Franciszek Boruciński- Hrycyk 9, Cezary Sergiej 9, Antoni Juraszewski 7, Adam Wierzbicki 7, Rafał Matyga 6, Filip Woźniak 3, Kajetan Dettlaff 0, Marcel Snochowski 0.

Opracował: Oskar Struk