W meczu 9. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo po wyrównanym starciu uległ u siebie Enerdze GAK Gdynia 64:70. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Stanisław Musiałek, 13.

Po wygranej w ostatniej kolejce w Słupsku koszykarzy SMS PZKosz Władysławowo na parkietach U17 czekało kolejne wyzwanie. Był nim domowy mecz z Energą GAK Gdynia.

Gospodarze wygrali wznowienie i po dynamicznym wejściu pod kosz zdobyli dwa punkty. Niestety potem spotkał ich pech. Konkretnie Antoniego Juraszewskiego, który w jednej z pierwszych akcji złamał palec. Było jasne, że tego dnia już się na boisku nie pojawi. To wydarzenie ewidentnie wybiło miejscowych z rytmu, którzy przez cały mecz mieli problem z organizacją gry. Skrzętnie korzystali na tym gdynianie. Dobrze bronili i mądrze biegali do szybkiego ataku. To z kolei przełożyło się na łatwe punkty. Po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili 26:15.

W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. Dobry fragment zanotował Patryk Redłowski, który był skuteczny na dystansie. Pod koszami walczył Benjamin Nhial. GAK nadal mocno naciskał na piłkę i wymuszał straty. Do swojej wcześniejszej przewagi dopisał jeszcze punkt.

Po zmianie stron oba zespoły raziły nieskutecznością. Akcje straciły na płynności, co przełożyło się na niewłaściwą egzekucję. SMS zdobył w tym fragmencie ledwie 8 punktów, tracąc 14. Przed ostatnią kwartą był w niezwykle trudnej sytuacji.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Trener Michał Mróz zaordynował wyższą obronę, która zaczęła przynosić efekty. Kilka przechwytów zaowocowało łatwymi punktami z kontry. Z kolei dobra obrona otworzyła skuteczność na dystansie. Sygnał do odrabiania strat dał Stanisław Musiałek. Ładną dobitką popisał się Nhial i SMS znów był w grze. Dzięki determinacji doprowadził do wyrównanej końcówki. W kluczowych momentach zabrakło mu jednak precyzji w wykończeniu. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo po wyrównanym starciu uległ u siebie Enerdze GAK Gdynia 64:70. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Stanisław Musiałek, 13.

Tym samym gdynianie przerwali serię wygranych ekipy Michała Mroza w rozgrywkach U17. Władysławowianie nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek, bo już we wtorek, 5 grudnia czeka ich kolejny trudny mecz. Podejmą u siebie Trefl 1LO Sopot, prowadzony przez Marcina Stefańskiego. Początek spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania, a Antoniemu Juraszewskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dla SMS-u punktowali: Stanisław Musiałek 13, Patryk Redłowski 11, Benjamin Nhial 10, Franciszek Boruciński-Hrycyk 10, Filip Woźniak 8, Adam Wierzbicki 4, Marcel Snochowski 3, Cezary Sergiej 3, Rafał Matyga 2, Antoni Juraszewski 0, Kajetan Dettlaff 0.

1 kwarta: 15:26

2 kwarta: 21:22

3 kwarta: 8:14

4 kwarta: 16:8