W meczu 11. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo uległ wyraźnie zespołowi Trefl 1LO  Sopot, 71:104. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Daniel Grzejszczyk, 18.

Zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo w rozgrywkach U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki kontynuują zmagania z faworytami. Po przegranym starciu z GAK Gdynia przyszedł czas na mecz z Treflem 1 LO Sopot.

Od początku toczył się pod dyktando gości, którzy dobrze bronili i wyprowadzali liczne kontry. SMS miał problemy z konstruowaniem akcji, co skutkowało licznymi stratami. Po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili 17: 28.

W drugiej kwarcie kontynuowali swoją taktykę. Dobra obrona dodatkowo otworzyła rzuty na dystansie. Po stronie miejscowych wyróżniał się Daniel Grzejszczyk, który dzielnie walczył po obu stronach parkietu. Do swojej przewagi dorzucił jeszcze 7 punktów.

Po zmianie stron goście konsekwentnie kontrolowali przebieg meczu. W ostatniej kwarcie na boisku pojawili się rezerwowi. Obaj trenerzy mogli przetestować różne ustawienia personalne i rozwiązania taktyczne. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo uległ wyraźnie zespołowi Trefl 1LO Sopot, 71:104. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Daniel Grzejszczyk, 18.

Dla SMS-u punktowali:

Daniel Grzejszczyk 18, Filip Woźniak 14, Adam Wierzbicki 11, Rafał Matyga 7, Błażej Czapla 6, Cezary Siergiej 5, Patryk Wierzbicki 5, Kajetan Dettlaff 3, Benjamin Nhial 2, Marcel Snochowski 0.

1 kwarta: 17:28

2 kwarta: 17:24

3 kwarta: 19:26

4 kwarta: 18:26

Po meczu porozmawialiśmy krótko z trenerem Marcinem Stefańskim. Zapraszamy do lektury.