W meczu 17. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo przegrał na wyjeździe z Wilkami Ełk 42:53. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Rafał Matyga, 15. Warto odnotować, że zespół prowadził trener Mirosław Cygan.

W poprzedniej kolejce na parkietach trzecioligowych SMS PZKosz Władysławowo przegrał z Energą Basketball Elbląg 58:82. W niedzielne popołudnie czekało go wyjazdowe starcie z Wilkami Ełk. W poprzednim starciu obu ekip lepsza okazała się drużyna znad morza, która wygrała 80:74.

Pierwszą odsłonę niedzielnego spotkania przyjezdni zaczęli słabo, ponieważ przegrywali na początku 2:7. Miejscowi przez całą kwartę utrzymywali przewagę. Finalnie wygrali tę część gry 13:10.

Druga kwarta stała pod znakiem obrony. Obie drużyny miały problemy z właściwą egzekucją swoich akcji. Przez co SMS odrobił do rywala ledwie dwa punkty. Zatem do przerwy było 24:23.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wynik dalej oscylował w granicach remisu, a skuteczność  pozostawiała wiele do życzenia. Przed ostatnią częścią było 33:31. W 4. kwarcie atak obu drużyn się rozruszał. Skorzystali na tym miejscowi, którzy wypracowali znaczną jak na to spotkanie przewagę. Kluczowe dla losów spotkania było ostatnie pięć minut, w których przyjezdni zdobyli ledwie dwa punkty. Ostatecznie przegrali 42:53. Najwięcej punktów dla gości uzyskał Rafał Matyga, 15. Warto odnotować, że zespół prowadził trener Mirosław Cygan.

Ostatnim akordem bieżącego sezonu na parkietach trzecioligowych będzie domowy mecz z SSP Orka Iława. Początek spotkania 24 marca o godz. 11:00. Zapraszamy do kibicowania.