W zaległym meczu 14. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo rozgromił na własnym parkiecie Junior Basket Club Olsztyn 118:45. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Cezary Siergiej 17, choć brawa należą się całemu zespołowi, gdyż każdy zawodnik miał swój wkład w to okazałe zwycięstwo.

W poprzedniej kolejce na parkietach trzecioligowych SMS PZKosz Władysławowo przegrał na wyjeździe z Wilkami Ełk 42:53. W sobotni wieczór odrabiali zaległości, podejmując u siebie Junior Basket Club Olsztyn.

Mecz od początku toczył się pod pełną kontrolą miejscowych. Już pierwsza kwarta wygrana 24:14 pokazała, kto tego dnia jest faworytem. SMS grał szybko, z pomysłem, wykorzystywał przewagę w strefie podkoszowej.

Druga kwarta to już prawdziwa dominacja gospodarzy. Dobra obrona pozwalała na wyprowadzanie licznych kontr, które owocowały łatwymi punktami. Obwodowi z łatwością rozrywali defensywę rywali, co z kolei tworzyło więcej miejsca dla podkoszowych. Dobry mecz rozegrał Kajetan Dettlaff, który sprytnymi manewrami robił sobie dużo miejsca w polu trzech sekund. W całym spotkaniu zanotował solidne 13 punktów, będąc drugim strzelcem zespołu. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego wygrali tę część 35: 6 i pewnie zmierzali po okazale zwycięstwo.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ton wydarzeniom boiskowym nadawali gospodarze, który systematycznie powiększali przewagę. Wobec rozstrzygniętego wyniku trener Niedbalski stosował szeroką rotację, co nie odbiło się negatywnie na postawie jego podopiecznych. Każdy z zawodników wnosił coś pozytywnego do gry zespołu. Wszystkie kwarty tego spotkania padły łupem Władysławowian, którzy przekroczyli barierę stu punktów, pewnie wygrywając 118:45. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Cezary Siergiej 17, choć brawa należą się całej drużynie zespołowi, gdyż każdy gracz miał swój wkład w to okazałe zwycięstwo.

Na zakończenie zmagań w rozgrywkach trzecioligowych SMS podejmie u siebie SSP Orkę Iława. Początek meczu w niedzielę, 24 marca o godz. 11:00. Szczególnie zapraszamy do odwiedzenia COS Cetniewo, gdyż będzie to ostatnia okazja w tym sezonie, by zobaczyć młodych koszykarzy w akcji.

Dla SMS-u punktowali: Cezary Siergiej 17, Kajetan Dettlaff 13, Patryk Redłowski 12, Patryk Wierzbicki 12, Benjamin Nhial 11, Stanisław Musiałek 10, Filip Woźniak 10, Rafał Matyga 8, Thijs Braam 8, Szymon Kępiński 7, Adam Wierzbicki 6, Filip Giec 4.

1 kwarta: 24:14

2 kwarta: 32:8

3 kwarta: 35:6

4 kwarta: 27:17