Sobotni mecz rozpoczął się na korzyść zespołu Politechniki Gdańskiej . Rozpoczęliśmy spotkanie od straty 7 punktów, lecz wraz z upływem czasu zaczęliśmy nadrabiać straty i po pierwszej części gry na tablicy widniał  wynik 23-23. Wraz z rozpoczęciem 2 kwarty nasz zespół nabrał wiatru w żagle i prowadził niemal przez połowę kwarty. Chwila nieuwagi i zamętu wśród naszej drużyny spowodowała szybkie doprowadzenie do wyrównanego wyniku przez przeciwnika. Zespół z Gdańska mógł pochwalić się świetną skutecznością co po ukończeniu 2 części gry dało im 17 – punktowe prowadzenie.

Po przerwie nasz zespół na parkiet wchodził zmotywowany, aby odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Rozpoczęliśmy świetną grą naszego zespołu. Mimo bardzo dobrej gry przeciwnik nie pozwolił nam odrobić strat i twardo bronił kolejnych naszych akcji. Kiedy nasza drużyna próbowała nadrabiać punkty, przeciwnicy odpowiadali tym samym. Obydwa zespoły prowadziły zacięta rywalizację . W rezultacie w 3 części spotkania, nasz zespół schodził ze stratą 17 punktów.

W ostatniej kwarcie zespół z Gdańska wyszedł bardzo zmotywowany trafiając mnóstwo rzutów zza lini 6,75 punktów. Nasz zespół był bezradny na dobrą passe przeciwnika. Przewaga rosła, lecz nasi gracze nie pozwalali na łatwe punkty.

W ostatecznym rezultacie nasz zespół uległ drużynie gospodarzy 109-81. Devil Energy mogą pochwalić się bilansem (5-2) co na ten moment daje im 4 miejsce w tabeli.

Szymon Zapała – 22pkt, Aleksander Griszczuk – 13pkt, Bartosz Kapustka – 13pkt, Adrain Sobkowiak(C) – 7pkt, Konrad Szymański – 6pkt, Kacper Majewski – 5pkt, Kamil Białachowski – 4pkt, Nataniel Kolasiński – 4pkt, Kacper Porada – 2pkt, Filip Kałuża – 2pkt, Piotr Wińkowski – 2pkt, Miłosz Zając – 1pkt.