W miniony wtorek uczniowie naszego liceum wraz z Panią Dominiką Żemojtel-Dettlaff, która jest nauczycielką historii w naszej szkole wyruszyli do Osady Łowców Fok w Rzucewie.

Wycieczka miała cele edukacyjne oraz integracyjne. Zwiedzanie chłopcy rozpoczęli od krótkiego wprowadzenia w historię całej osady poprzez obejrzenie krótkiego filmu na temat życia osadników i ich codziennych zmagań. Zawodnicy dowiedzieli się miedzy innymi jak wykonać naczynia z przygotowanej przez siebie samego gliny. Po teorii przyszedł czas na praktykę i chłopcy zabrali się za lepienie własnych glinianych tworów, pokazało to niesamowite zdolności plastyczne naszych graczy. Widać że codzienne treningi z piłkami dają im niesamowitą sprawność w palcach :). Po ciężkiej pracy przyszedł czas na posiłek i chwilę odetchnienia przed dalszym zwiedzaniem. Mianowicie na uczniów czekało ognisko, na którym zjedli wtorkowy obiad. Gdy energia była już na odpowiednim poziomie chłopcy wyruszyli na spacer po osadzie gdzie napotkali wiele ciekawych pozostałości po zamieszkującej tam kiedyś ludności. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w pięknym, zbudowanym w stylu neogotyckim zamku blisko zwiedzanej przez nas osady. Takie wyjazdy są bardzo potrzebne do zbudowania równie silnej drużyny, którą udało się nam stworzyć w tym sezonie. Dziękujemy bardzo Pani Dominice za opiekę nad naszymi chłopakami.