Zapraszamy na drugie notowanie nowego cyklu „Ludzie SMS w akcji”. W nim m.in. o premierowej wygranej Tomasza Gielo w ACB czy dobrej strzeleckiej formie Anwilu Włocławek. Sprawdziliśmy jak w minionej kolejce radzili sobie byli uczniowie SMS PZKosz Władysławowo.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Tomasz Gielo zaprezentował się dużo lepiej podczas drugiego meczu swojego zespołu. Casademont Saragossa okazała się lepsza niż Unicaja Malaga, wygrywając 100:92. Spora w tym zasługa polskiego skrzydłowego, który był niezwykle efektywny. Na boisku spędził 15 minut. W tym czasie zdobył 10 punktów, notując 100% skuteczności zarówno z gry, jak i z linii rzutów wolnych. Do swojego dorobku dopisał również 3 zbiórki.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Mecz Dzików Warszawa z Legią w ramach 2. kolejki został przeniesiony na 11 października.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski nie zaznaczył zbytnio swojej obecności podczas ostatniego meczu Kinga. Spędził na boisku tylko 2 minuty i 9 sekund. Nie zapisał się w arkuszu statystycznym. Co gorsza, jego zespół po szalonym meczu przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 101:103.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil Po zeszłotygodniowej wygranej z Treflem udał się na wyjazdowy mecz do Łańcuta. Już w poprzednim sezonie był to bardzo trudny teren. Choć gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, to Anwil szybko opanował sytuację. Zrobił to głównie dzięki świetnej skuteczności z dystansu. W całym meczu trafił 18 z 37 prób, co daje rewelacyjne 42%. Ważne było również wsparcie z ławki. W tej rubryce włocławianie wygrali 41:9. Jakub Garbacz był tego dnia w dobrej formie. Zdobył 14 punktów, czterokrotnie trafił z dystansu. Do swojego dorobku dopisał 6 zbiórek i dwie asysty.

• Filip Struski, Sewertronics Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Filip Struski nie wystąpił w przegranym meczu z Anwilem Włocławek z powodu kontuzji. Ponownie w zestawieniu pojawi się po wyleczeniu urazu.

• Daniel Szymkiewicz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS w sezonie 2012/2013

Czarni mają o czym myśleć na początku sezonu. Po domowej porażce z PGE Spójnią Stargard przyszedł nieudany wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego. Słupszczanie przegrali 77:106. Daniel Szymkiewicz spędził na boisku ponad dwadzieścia minut i zdobył 2 punkty.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Podobnie jak w Słupsku, również w Sopocie mają nad czym pracować. Fatalna końcówka poprzedniego sezonu przeniosła się na początek nowego. Po porażkach z Kingiem i Anwilem przyszło domowe niepowodzenie ze Startem Lublin. Mecz od początku był bardzo ofensywny i toczył się w szybkim tempie. W kluczowych momentach to przyjezdni wykazali się większą dokładnością i zasłużenie wygrali 82:73. Mikołaj Witliński zanotował 4 punkty i tyle samo zbiórek.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Damian Jeszke zagrał dobry mecz przeciwko MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód. Zdobył 13 punktów, trafiając 6 z rzutów z gry, a jego zespół wygrał 77:71.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa, w SMS w sezonie 2014/2015

Legia Warszawa przegrała z zespołem Monbus Obradoiro 66:74 w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do Koszykarskiej Ligi Mistrzów. To oznacza, że zespół z Warszawy zagra w FIBA Europe Cup. Marcin Wieluński nie pojawił się na boisku.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik Wałbrzych pokonał Polonię Warszawa 73:66. Patryk Wilk spędził na boisku 25 minut i zdobył 3 punkty.

• Michał Kołodziej, Enea Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie przeżywają ostatnio trudny czas. Widać to także na boisku. Przegrali wyjazdowy mecz w Toruniu 74:85. Michał Kołodziej zdobył cztery punkty.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Daniel Gołębiowski zagrał przeciwko swojemu byłemu zespołowi, czyli GTK Gliwice. Mecz toczył się pod dyktando Śląska, który nieznacznie wygrał 80:75. Obwodowy zdobył 7 punktów. Dla Wojskowych było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Gdynianie przegrali po bardzo ofensywnym meczu z PGE Spójnią Stargard. Adrian Bogucki zagrał dobry mecz. Zdobył 14 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów z gry.

• Rafał Komenda, AZS AHG Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Rafał komenda zanotował kolejny świetny występ indywidualny. W starciu z MKS Żak Koszalin zdobył 21 punktów, ale jego AZS AHG Kraków przegrał 72:79.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Aleksader Griszczuk nie zdobył punktu, a jego zespół pewnie pokonał Niedźwiadki Przemyśl 90:64.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Środkowy spędził na boisku ponad 9 minut i zdobył dwa punkty, a jego zespół wygrał 77:71.

• Artur Niemiec, KKS Polonia Warszawa, w SMS w sezonie 2022/2023

Artur Niemiec zaliczył bardzo przyzwoity debiut w Polonii Warszawa. Zagrał aż ponad 25 minut. W tym czasie zdobył 6 punktów, trafiając 3 z 4 rzutów z gry. Jego zespół przegrał z Górnikiem Wałbrzych 66:73.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, w SMS w sezonie 2022/2023

Mateusz Samiec zaliczył debiut w Kingu, ale to niestety koniec dobrych wiadomości. Spędził na boisku 2 minuty i 31 sekund. Nie zdołał się zapisać w statystykach. Jego zespół przegrał 101: 103 w Dąbrowie Górniczej.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Gliwiczanie mieli kilka dobrych momentów we Wrocławiu, ale ostatecznie przegrali 75:80. Aleksander Busz nie zdobył punktu. Zatem GTK wciąż czeka na premierową wygraną w nowym sezonie.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Lublinianie zagrali szybko i zdecydowanie w Sopocie. Dzięki lepszej skuteczności z dystansu wygrali 82:73. Michał Krasuski zdobył pięć punktów. Z kolei w pierwszej kolejce wypadł dużo lepiej, zdobywając 12 punktów w wygranym meczu z Twardymi Piernikami.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz w ostatnim meczu swojego zespołu zdobył 9 punktów. Z kolei w pierwszej kolejce uzbierał ich 6.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski w obu wygranych meczach nowego sezonu zdobył po 8 punktów.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo w dwóch meczach nowego sezonu zdobył odpowiednio: 14 i 13 punktów.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w obu przegranych meczach nowego sezonu zdobył po pięć punktów.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w obu wygranych meczach nowego sezonu zdobył odpowiednio: 14 i 13 punktów.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski w dwóch meczach nowego sezonu zanotował odpowiednio: 8 i 4 punkty. Jego zespół legitymuje się bilansem 1:1.

Przygotował: Oskar Struk