W 3 kolejce III ligi mężczyzn SMS PZKosz Władysławowo wygrał z Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz 85:57. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Michał Szarbatke, 24.

W dotychczasowych spotkaniach na parkietach trzecioligowych Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz poniósł dwie porażki. Z kolei koszykarze SMS PZKosz Władysławowo legitymowali się bilansem 1:1. 5 listopada o godz. 12:00 obie drużyny spotkały się w Chojnicach, by zmierzyć się w bezpośrednim starciu.

Gospodarze zdobyli premierowe punkty w meczu, obejmując prowadzenie. Jak się później okazało, była to ich ostatnia przewaga w spotkaniu. Goście szybko przejęli inicjatywę i po pierwszej kwarcie prowadzili 29:16.

W drugiej kwarcie przyjezdni stopniowo powiększali przewagę. Spora w tym zasługa Michała Szarbatke, który w tej części gry dwukrotnie celnie przymierzył z dystansu. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 27:48.

Po zmianie stron lepszy moment zanotowali gospodarze, którzy zbliżyli się do rywala na odległość 14 punktów. Stało się tak głównie dzięki skuteczniejszej egzekucji w ataku. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego szybko opanowali sytuację i przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą 22 punktów.

W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. SMS dalej kontrolował sytuację i ostatecznie pewnie wygrał 85:57. Kluczem do sukcesu w tym meczu była dobra gra z szybkiego ataku oraz dominacja w strefie podkoszowej.

Punkty dla SMS-u zdobywali: Michał Szarbatke 24, Błażej Czapla 20, Rafał Matyga 13, Adam Wierzbicki 7, Nikodem Ratkowski 7, Benjamin Nhial 5, Patryk Wierzbicki 5, Kajetan Dettlaff 2, Filip Giec 2, Szymon Kępiński 0.

W następnej kolejce trzecioligowców czeka domowe starcie z TSK Roś Pisz. Początek meczu 12 listopada o godzinie 12:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Opracował: Oskar Struk