W najnowszym notowaniu skupiamy się na hicie 6. kolejki ORLEN Basket Ligi, w którym Anwil Włocławek pokonał po dogrywce Kinga Szczecin 93:92. Spora w tym zasługa Jakuba Garbacza, zdobywcy 18 punktów.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Tomasz Gielo znalazł się poza składem swojego zespołu w wygranym 113:83 meczu z  Joventutem Badalona. W notowaniu pojawi się ponownie po powrocie na boisko.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki zaliczyły pierwsze ligowe lanie w bieżącym sezonie, przegrywając z MKS-em Dąbrowa Górnicza aż 116:83. Był to najbardziej ofensywny mecz obecnej kampanii. Grzegorz Grochowski spędził na boisku blisko 12 minut. Miał dwa punkty, tyle samo asyst i zbiórek.

•  Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

W szlagierowym meczu długo nic nie zapowiadało porażki mistrzów Polski. Po pierwszej bardziej defensywnej kwarcie wrzucili szybszy bieg. Grali luźno i z polotem. Np. Kacper Borowski popisał się efektowną asystą do Andrzeja Mazurczaka. W pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 16 punktów. Dali się jednak dogonić. W regulaminowym czasie gry mieli jeszcze rzuty wolne na wygraną, które przestrzelił Tony Meier. W dogrywce trwała próba nerwów, którą lepiej znieśli goście, wygrywając 93:92. Kacper Borowski spędził na parkiecie blisko 20 minut. Zapisał w swoim dorobku 8 punktów, 2 zbiórki, asystę i przechwyt.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil przegrywał na terenie mistrzów Polski, nawet 16 punktami. Jednak nie zamierzał się poddawać. Konsekwentnie odrabiał straty. Sygnał do powrotu dał właśnie Garbacz. Ostatecznie włocławianie doprowadzili do dogrywki i wygrali 93:92. Spora w tym zasługa reprezentanta Polski, który zdobył 18 punktów. Do swojego dorobku dorzucił 3 zbiórki. Dzięki tej wygranej podopieczni Przemysława Frasunkiewicza są jedynym zespołem w lidze bez porażki.

• Filip Struski, Sewertronics Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół w końcu z premierową wygraną. Ich pierwszą „ofiarą” Czarni Słupsk. Długo nic nie zapowiadało końcowego sukcesu podopiecznych Marka Łukomskiego. Kluczowa dla losów spotkania okazała się ostatnia kwarta wygrana przez nich w stosunku 34:16. Filip Struski grał ponad 27 minut. Uzyskał statystyki na poziomie 8 punktów, 6 zbiórek i jednej asysty.

•  Daniel Szymkiewicz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS w sezonie 2012/2013

Czarni znów pokazali swoje gorsze oblicze. Po zeszłotygodniowej niespodziewanej wygranej przyszła równie niespodziewana porażka z Sokołem Łańcut. Słupszczanie długo prowadzili, ale zawalili ostatnią kwartę i ostatecznie przegrali 74:88. Daniel Szymkiewicz grał blisko 20 minut. Zdobył 4 punkty. Miał też 2 zbiórki, 5 asyst i przechwyt.

•  Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Trefl znów rozczarował. Zanotował kolejną porażkę, przegrywając w Stargardzie ze Spójnią 73:80. Na nic się zdała się pogoń w czwartej kwarcie. Mikołaj Witliński grał ponad 15 minut. Miał 7 punktów i 8 zbiórek.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Astoria z drugim niepowodzeniem z rzędu. Tym razem uległa Miastu Szkła Krosno 70:73. Damian Jeszke spędził na parkiecie ponad 24 minuty. Miał 4 punkty, tyle samo zbiórek, 2 asysty i przechwyt.

•  Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Zespół Dominika Olejniczaka z kolejną porażką. Tym razem uległ drużynie Limoges CSP 75:83. W tym drugim zespole występuje inny Polak, Mathieu Wojciechowski. Na łamach prasy wyraził on swoje niezadowolenie z roli w zespole. Od tego czasu znajduje się poza składem. Z kolei środkowy wyszedł w pierwszej piątce. W ciągu 21 minut gry miał 4 punkty, tyle samo zbiórek i asystę. Jego wskaźnik +/- wynosił -16. Saint Quentin plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli z bilansem 4:4. Ma jeden mecz zaległy.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa, w SMS w sezonie 2014/2015

Legia pewnie pokonała u siebie Arkę Gdynia, wygrywając 87:67. Marcin Wieluński spędził na parkiecie 46 sekund i nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik kontynuuje serie zwycięstw. Tym razem odprawił z kwitkiem GKS Tychy, wygrywając pewnie 88:55. Lepiej zaprezentował się także Patryk Wilk. Grał ponad 17 minut. Zdobył 11 punktów. Miał dwie zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt. Podopieczni Andrzeja Adamka z bilansem 7:1 są liderami tabeli Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie upodobali sobie w tym sezonie ofensywny styl gry. Tym razem pokonali łotewski zespół Valmiera Glass Via 106:100 w rozgrywkach European North Basketball League. Michał Kołodziej grał ponad 15 minut. Zdobył 7 punktów i miał 3 zbiórki.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk pogrąża się w ciemności. Ostatnio nie miał nic do powiedzenia w starciu ze Startem Lublin. Pierwsza kwarta wygrana w stosunku 26:12 nie zwiastowała późniejszej katastrofy. Ostatecznie wrocławianie przegrali aż 85:102. Dla wojskowych było to szóste niepowodzenie z rzędu, biorąc pod uwagę rozgrywki pucharowe i ligowe. Daniel Gołębiowski zdobył 8 punktów. Miał jedną zbiórkę i asystę.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Arka nadal boleśnie odczuwa skutki trudnego terminarza. Tym razem nie miała nic do powiedzenia w wyjazdowym starciu z Legią, przegrywając 67:87. Adrian Bogucki grał ponad 27 minut. Zdobył 9 punktów, miał 7 zbiórek, 2 asysty i tyle samo przechwytów.

• Rafał Komenda, AZS AHG Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

AZS AGH Kraków wciąż plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Tym razem nie sprostał Basketowi Poznań, przegrywając 79:92. Rafał Komenda, jak zwykle był bardzo wszechstronny. Zdobył 8 punktów, miał 10 zbiórek i 2 asysty.

•  Mateusz Szlechetka, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2017/2018

Warszawianie nie mieli nic do powiedzenia w starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza, przegrywając 83:116. Mateusz Szlachetka grał blisko 17 minut. Zdobył 6 punktów, miał 4 asysty, dwa przechwyty i zbiórkę.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Krośnianie wygrali ostatnio ważny mecz z bydgoską Astorią. Aleksander Griszczuk grał ponad 5 minut. Nie zdobył punktów, miał zbiórkę i asystę.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w przegranym meczu z Miastem Szkła Krosno grał blisko 17 minut. Zanotował 6 punktów i 4 zbiórki.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Michał Krasucki na przestrzeni obecnego sezonu prezentuje stabilną formę w barwach Startu Lublin. W wygranym starciu ze Śląskiem Wrocław zdobył 6 punktów. Ponadto zanotował 1 zbiórkę i 2 przechwyty. Podopieczni Artura Gronka są jedną z rewelacji bieżących rozgrywek. Z bilansem 5:1 znajdują się w czołówce ligowej tabeli.

•  Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Polonia przegrała z ekipą z Radomia. Pomimo dobrej pierwszej kwarty, wygranej 18:6. Ostatecznie „czarne koszule” musiały uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się wynikiem 63:58. Michał Kierlewicz rozegrał dobre zawody. Uzyskał 5 punktów, tyle samo asyst i przechwyt. Na końcową ocenę indywidualnego występu z pewnością negatywnie rzutuje aż 7 strat.

•  Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Starogardzianie rozgromili Sokoła Międzychód 90:57. Bartosz Majewski zanotował 15 punktów, zbiórkę, 2 asysty i 4 przechwyty.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo obniżył nieco loty w stosunku do ostatnich spotkań. W wygranym starciu z GKS-em Tychy zdobył tylko dwa punkty. Miał tyle samo asyst i przechwyt.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Choć Krakowianie nie zanotowali ostatnio dobrego meczu, to Kacper Mąkowski może być zadowolony ze swojego indywidualnego występu. Zdobył 16 punktów. Miał 5 zbiórek, asystę i przechwyt.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Politechnika Opolska przegrała mecz na styku z Kotwicą Kołobrzeg. Kamil Białachowski zdobył 9 punktów. Uzyskał 2 zbiórki i tyle samo asyst.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych w wygranym meczu z Polonią Warszawa spędził na boisku ponad 5 minut i nie zdołał się zapisać w arkuszu statystycznym. Dla podopiecznych Roberta Witki była to czwarta wygrana z rzędu.

• Maciej Nagel, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS 2022/2023

Za młodym środkowym kolejny ligowy epizod. W przegranym starciu z Legią spędził na boisku 46 sekund. Tym razem nie zdołał się zapisać w arkuszu statystycznym.

Przygotował: Oskar Struk