Najnowsze notowanie naszego cyklu jest nieco krótsze niż zwykle. Wynika to z faktu, że sporo drużyn miało przerwę w rozgrywkach. Podkreślamy w nim świetną postawę Startu Lublin, który ma na rozkładzie kolejnego faworyta. Zanotował też pewną wygraną pucharową.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Tomasz Gielo jeszcze był poza składem swojego zespołu w wygranym starciu pucharowym z BC Kalev/Cramo. Pojedynek zakończył się  triumfem przedstawiciela hiszpańskiej ACB w stosunku 78:72. Skrzydłowy wrócił na parkiet w ligowym starciu z Surne Bilbao Basket. Zagrał dobre zawody. Spędził na boisku blisko 15 minut. Zdobył 10 punktów i miał dwie zbiórki.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/201

Dziki mają za sobą drugą dogrywkę w tym sezonie. Po wygranej nad Legią przyszła porażka z GTK Gliwice. To drugie niepowodzenie podopiecznych Krzysztofa Szablowskiego z rzędu. Grzegorz Grochowski spędził na parkiecie ponad 16 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty. Do swojego dorobku dorzucił 6 asyst, zbiórkę i przechwyt.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Mistrzowie Polski zanotowali drugie ligowe niepowodzenie z rzędu. Tym razem ulegli w domowym starciu Startowi Lublin. Pojedynek był niezwykle wyrównany. Ostatecznie więcej precyzji w wykończeniu zachowali podopieczni Artura Gronka, którzy wygrali 85:81. Kacper Borowski nie miał zbyt dużego udziału w meczu. Spędził na boisku niespełna 7 minut i nie zdołał zapisać się w statystykach.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil z premierową wygraną FIBA Europe Cup. Włocławianie rozgromili na wyjeździe rumuńskie BC CSU Sibiu 79:41. Jakub Garbacz grał ponad 22 minuty i zdobył 1 punkt.

• Filip Struski, Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół Łańcut nie miał za wiele do powiedzenia w starciu z PGE Spójnią Stargard, przegrywając 73:86. Filip Struski grał blisko 19 minut. Zdobył 3 punkty. Miał 5 zbiórek, asystę i przechwyt.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

W Treflu zrobiło się nerwowo. Zarówno trener, jak i zawodnicy dostali dwa mecze szansy na rehabilitację. Już w pierwszym podejściu zanotowali wygraną. Wygraną bardzo cenną, bo odniesioną na trudnym terenie w Ostrowie Wielkopolskim. Przyjezdni przez całe spotkanie konsekwentnie budowali swoją przewagę, która w pewnym momencie wyniosła nawet kilkanaście punktów. Stalówka nie zamierzała się jednak poddawać. W ostatniej kwarcie przeprowadziła szturm, który został skutecznie odparty przez gości. Ci wykazali się większym sprytem w końcówce i ostatecznie wygrali 71:70.  Mikołaj Witliński grał blisko 20 minut. Zanotował 7 punktów i 8 zbiórek. To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców z kurortu. Władze klubu poinformowały o zakontraktowaniu Jakuba Schenka, który niedawno rozstał się z Anwilem Włocławek.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Bydgoszczanie wykorzystali przerwę w rozgrywkach i pojechali do Gdyni, by rozegrać sparing z ekstraklasową Arką. Krzysztof Szubarga zaliczył sentymentalny powrót w znajome strony, ale  jego zespół przegrał 78:83. Damian Jeszke grał ponad 28 minut i zdobył 6 punktów.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Drużyna Dominika Olejniczaka nie ma ostatnio zbyt dobrego czasu. Zanotowała dwie kolejne porażki. Środkowy w pierwszym spotkaniu nie zdobył punktów, miał 4 zbiórki i asystę. Z kolei w ostatnim starciu zdobył 4 „oczka” i zebrał 5 piłek.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa, w SMS w sezonie 2014/2015

Legia zanotowała dwie kolejne wygrane, ligową i pucharową. Mecz z Twardymi Piernikami Marcin Wieluński przesiedział na ławce. Z kolei w pojedynku na arenie międzynarodowej grał ponad 7 minut. Nie zdobył punktów. Zanotował 2 zbiórki i asystę.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie dzielnie walczyli w meczu ze Śląskiem, ale ostatecznie musieli uznać wyższość faworyzowanego rywala.  Mogą być jednak  zadowoleni ze swojej postawy, gdyż mieli kilka obiecujących momentów. Widać, że po zmianach kadrowych nie są już tym samym zespołem, co na początku sezonu. Ostatecznie przegrali 66:77. Michał Kołodziej grał krótko. Nie zdobył punktów, miał jedną zbiórkę.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Gdynianie nie grali ostatnio w lidze, więc mieli okazję do rozegrania sparingu z pierwszoligową Astorią. Mecz wygrali 83:78. Adrian Bogucki zdobył 10 punktów i miał 7 zbiórek.

• Mateusz Szlachetka, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2017/2018

Mateusz Szlachetka utrzymuje dobrą formę. Jego 18 punktów nie uchroniły jednak Dzików od porażki z GTK Gliwice. Rozgrywający do swojego dorobku dopisał 3 asysty,  zbiórkę i przechwyt.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Krośnianie wygrali kolejny ważny mecz. Tym razem pokonali podopiecznych Kamila Sadowskiego 94:88. Aleksander Griszczuk grał ponad minutę i zdobył 1 punkt.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk pojechał na starcie z mistrzem Niemiec przetrzebiony kontuzjami. Chory był m.in. Daniel Gołębiowski. Rewelacyjna gra Łukasza Kolendy (29 punktów). Dobra zmiana Michała Sitnika sprawiły jednak, że wojskowi przegrali dopiero po dogrywce 103:108. Po tym starciu pracę stracił trener Oliver Vidin. Zastąpił go Jacek Winnicki. Z nim na ławce Śląsk wygrał z ekipą Davida Dedka 77: 66. Skrzydłowy wrócił już do zdrowia. Zdobył 10 punktów.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w sparingu z Arką zdobył 11 punktów.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Start Lublin pokonuje mistrza. Podopieczni Artura Gronka kapitalnie rozegrali kluczowe akcje meczu i wygrali w Szczecinie 85:81. Do swojego dorobku dorzucili również zwycięstwo w pucharach. Michał Krasuski zdobył w tych meczach odpowiednio: 2 i 9 punktów.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Polonia przegrała po dogrywce z rezerwami Śląska 90:95. Rozgrywający grał ponad 40 minut. W swoim dorobku miał 11 zbiórek, 6 asyst i 14 punktów.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

W starciu faworytów rozgrywek pierwszoligowych „Kociewskie Diabły” uległy Miastu Szkła Krosno 88:94. Bartosz Majewski zdobył 4 punkty, miał 2 zbiórki i 3 asysty.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

W ostatnim notowaniu omyłkowo pominęliśmy dokonania Pawła Kopyckiego. W przegranym meczu z MKS Dąbrowa górnicza grał ponad 4 minuty. Miał 4 punkty i zbiórkę. W starciu z GTK nie pojawił się na boisku.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

GTK wreszcie z pierwszym ligowym zwycięstwem. Po dogrywce pokonało Dziki Warszawa 88:87. Aleksander Busz nie miał w tym zbytnio udziału, gdyż podczas niemal 8 minut gry zdobył 1 punkt.

Opracował: Oskar Struk