W najnowszym notowaniu akcentujemy dobrą formę Anwilu Włocławek, który w hicie kolejki rozprawił się ze Startem Lublin.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Drużyna Tomasza Gielo pewnie pokonała w rozgrywkach FIBA Europe Cup włoskie Enel Brindisi 91:72. Polak grał blisko 15 minut. Nie zdobył punktu, miał jedną zbiórkę. Z kolei w ligowym starciu z Valencią spędził na parkiecie równo 9 minut. Zdobył 1 punkt, zebrał 3 piłki. Jego ekipa musiała uznać wyższość rywala, przegrywając 69:76.

•  Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/201

Dziki Warszawa poniosły trzecią ligową porażkę z rzędu. Tym razem ulegli we Wrocławiu Śląskowi 72:78. Mogą być zadowoleni z pierwszej i ostatniej kwarty, które wygrali. W ogólnym rozrachunku okazali się jednak gorsi od rywali. Grzegorz Grochowski spędził na boisku niespełna 11 minut. Miał dwa punkty, tyle samo zbiórek i asystę.

• Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

Filip Matczak wrócił w końcu do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W starciu z AEK Ateny spędził na parkiecie blisko 16 minut. Zdobył 5 punktów. Miał 2 asysty, tyle samo przechwytów. Na ligowe parkiety powrócił podczas sentymentalnego dla siebie meczu w Zielonej Górze. Grał blisko 16 minut. Zdobył 12 punktów. Dorzucił dwie zbiórki i asystę.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

W opisanych wyżej meczach Kacper Borowski zdobył odpowiednio: 5 i 4 punkty. Łącznie uzyskał 2 zbiórki i tyle samo asyst.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Jakub Garbacz zagrał kapitalny mecz w rozgrywkach FIBA Europe Cup. W starciu Surne Bilbao Basket. W ciągu 32 minut zdobył 24 punkty. Do swojego dorobku dopisał 3 zbiórki i asystę. Anwil przegrał 71:76. Jednak biorąc pod uwagę klasę rywala, może być ze swojej postawy zadowolony. Hitem ostatniej kolejki ligowej był mecz Anwilu ze Startem. Hitem wyjątkowo jednostronnym, gdyż włocławianie od początku pokazali swoją wyższość, pewnie wygrywając 100:71. Rzucający spędził na boisku blisko 24 minuty. Zdobył 9 punktów. Miał 5 zbiórek, asystę i przechwyt.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Trener Marek Łukomski ostatnio w rozmowie z Agnieszką Łapacz z Magazynu Koszykarskiego mówił, że nie myśli o meczach ze słabszymi zespołami. Przekonywał, że skupia się wyłącznie na najbliższym pojedynku ze Stalą, licząc na niespodziankę. Jego podopieczni taką niespodziankę sprawili. Było to możliwe dzięki świetnej postawie obcokrajowców. Duet Tyler Cheese i Corey Sanders zdobył łącznie 51 punktów. To pozwoliło gospodarzom rozstrzygnąć na swoją korzyść wyrównaną końcówkę. Filip Struski do dorobku zespołu dorzucił 3 punkty, 6 zbiórek, asystę i przechwyt.

• Daniel Szymkiewicz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS w sezonie 2012/2013

Słupszczanie zanotowali kolejną wstydliwą porażkę. Tym razem nie mieli nic do powiedzenia w wyjazdowym starciu z GTK Gliwice. Przegrali 100:79. Taki rezultat sprawia, że z bilansem 2:5 zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Daniel Szymkiewicz nie zdobył punktów. Miał 4 zbiórki i 2 asysty.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

W Sopocie odbył się Mecz Kaszubski, który zgromadził w Ergo Arenie 8420 osób. Trefl prowadził przez większość spotkania. Dobre zawody zagrał debiutujący w zespole Jakub Schenk. Co ciekawe, przed bieżącym sezonem podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Przewaga mogła być jeszcze większa, ale miejscowi mieli problem ze zdobywaniem punktów z ponowienia. Ostatecznie wygrali 77:69. Mikołaj Witliński grał blisko 20 minut. Zdobył 2 punkty, zebrał 6 piłek, zanotował jeden przechwyt.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Bydgoszczanie ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem ulegli Kotwicy Kołobrzeg 66:81. Damian Jeszke zanotował 6 punktów, tyle samo zbiórek, 4 asysty i przechwyt.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Zespół Dominika Olejniczaka przełamał złą passę, wygrywając 92:61. Środkowy Spędził na boisku ledwie 7 minut. W tym czasie był bardzo produktywny. Zdobył 4 punkty, miał dwie zbiórki i asystę.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Legia Warszawa przyjechała do Sopotu osłabiona brakiem dwóch graczy. Dodatkowo w trakcie spotkania za dwa przewinienia techniczne do szatni odesłany został Christian Vital. Pomimo tego warszawianie mieli swoje szanse, których nie wykorzystali. Przegrali 67:77. Marcin Wieluński grał niespełna pięć minut i nie zdołał zapisać się w protokole meczowym.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik Wałbrzych wyrasta na hegemona na parkietach pierwszoligowych. Kontynuuje serie zwycięstw. Tym razem w meczu na szczycie odprawił z kwitkiem Miasto Szkła Krosno, wygrywając 79:70. Patryk Wilk grał ponad 13 minut, zanotował jedną zbiórkę.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie dzielnie walczyli z mistrzem Polski, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rutynowanego rywala, przegrywając 79:90. Michał Kołodziej zdobył 9 punktów, zebrał 4 piłki, miał 2 przechwyty i asystę.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk wciąż czeka na premierową wygraną w rozgrywkach pucharowych. Nadzieją na przełamanie był domowy mecz z włoskim Trento. Rywal znajomy, którego w poprzednich edycjach wojskowym udawało się pokonać. Niestety nie tym razem. Mecz zakończył się wynikiem 75:84. Daniel Gołębiowski grał ponad 19 minut. Na swoim koncie zapisał punkt, 2 zbiórki i asystę. Również na parkietach ligowych nie wypadł zbyt okazale. Miał 2 punkty, tyle samo zbiórek i asystę. Jego drużyna uporała się z Dzikami Warszawa.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Arka po serii meczów z drużynami z czołówki, w końcu spotkała się z zespołem o podobnym potencjale. W starciu z Twardymi Piernikami z Torunia bardzo liczyła na przełamanie niedawnych porażek. Mecz miał wyrównany przebieg, ale w kluczowych momentach to gospodarze zachowali więcej precyzji w wykończeniu i zasłużenie wygrali 83:79. Spora w tym zasługa Adriana Boguckiego. Środkowy zapisał na swoim koncie solidne double-double na poziomie 16 punktów i 13 zbiórek. W statystykach zapisał również jedną asystę. Widać, że pod wodzą trenera Wojciecha Bychawskiego notuje regularny postęp na miarę swoich możliwości.

•     Rafał Komenda, AZS AHG Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

AZS AGH Kraków w końcu zwycięski. Po serii porażek przyszła wygrana z WKK Wrocław 85:83. Rafał Komenda jak zwykle był wyróżniającą się postacią w swoim zespole. Zdobył 12 punktów, miał 7 zbiórek i asystę.

•  Mateusz Szlachetka, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2017/2018

Mateusz Szlachetka imponuje formą. Niestety jego indywidualne osiągnięcia nie przekładają się na wyniki zespołu. W przegranym starciu ze Śląskiem Wrocław zdobył 19 punktów i miał 3 zbiórki.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

W przegranym meczu z Górnikiem Wałbrzych Aleksander Griszczuk grał niespełna 11 minut i zdobył 3 punkty.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w przegranym meczu z Kotwicą Kołobrzeg grał ponad 12 minut. Zdobył punkt, miał 5 zbiórek i przechwyt.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, w SMS w sezonie 2022/2023

Mateusz Samiec w wygranym meczu w Zielonej Górze spędził na boisku 38 sekund i zdobył dwa punkty.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

GTK nadspodziewanie łatwo poradziło sobie z Czarnymi Słupsk, wygrywając 100:79. Aleksander Busz grał niespełna 12 minut. Zdobył dwa punkty, miał jeden przechwyt.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Lublinianie nie mieli nic do powiedzenia w starciu z Anwilem Włocławek, przegrywając 71:100. Michał Krasuski miał pięć punktów, 2 zbiórki, asystę i przechwyt.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Polonia wygrała z politechniką Opolską, a Michał Kierlewicz otarł się o double-double. Miał 11 punktów, 5 zbiórek, 9 asyst i przechwyt.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Starogardzianie ponieśli kolejną porażkę. Tym razem z zespołem z Pelplina 69:77. Bartosz Majewski grał ponad 31 minut. Zdobył 14 punktów, miał 5 zbiórek, 2 przechwyty i asystę.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo nadal jest jednym z asów w talii trenera Andrzeja Adamka. W wygranym starciu z Miastem Szkła Krosno zdobył 16 punktów, miał 3 zbiórki i przechwyt.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w wygranym starciu z WKK Wrocław zdobył 11 punktów. Do swojego dorobku dopisał 7 zbiórek i asystę.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Politechnika Opolska przegrała z Polonią Warszawa 71:83. Kamil Białachowski zdobył 10 punktów. Zanotował 3 zbiórki i asystę.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych nie pojawił się na boisku w przegranym meczu z Niedźwiadkami Przemyśl.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki spędził w ostatnim meczu na boisku 24 sekundy i nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym.

• Igor Stolarz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS 2022/2023

Choć Czarni Słupsk wysoko przegrali z GTK Gliwice, to Igor Stolarz z pewnością zapamięta ten mecz na długo. To właśnie w nim zdobył pierwsze punkty w ekstraklasie. Konkretnie były to trzy punkty. Miał również asystę i przechwyt. Serdecznie gratulujemy tego pamiętnego osiągnięcia.

Opracował: Oskar Struk