W 5. kolejce rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał u siebie Trefl ILO II Sopot 93:58. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Adam Wierzbicki, 18.

Już pierwsza kwarta ustawiła dalszy przebieg meczu. Gospodarze grali odważnie, wykorzystywali przewagę fizyczności. Mądrze korzystali z kontrataków, wyprowadzanych dzięki dobrej obronie. Punkty zdobywali w różnorodny sposób. Zarówno ze strefy podkoszowej, jak i z dystansu. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 28:8.

W drugiej kwarcie mecz się wyrównał. Trener Michał Mróz stosował szeroką rotację. Wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności i zapisać się w protokole meczowym. Do przerwy dystans między obiema stronami się nie zmienił.

Po przerwie obraz gry dalej wyglądał korzystanie dla gospodarzy. Zespołowe akcje pozwoliły na kontrolowanie sytuacji. Jeszcze efektowniej wypadła ostatnia kwarta, którą SMS wygrał 27:13. Ostatecznie triumfował 93:58. Była to wygrana w pełni zasłużona. Kluczowe było zespołowe nastawienie. Wszyscy zawodnicy wpisali się do protokołu meczowego. Już 16 listopada SMS zmierzy się z Akademią Koszykówki Trefl Sopot, której trenerem jest Janusz Kociołek, pełniący również funkcję dyrektora szkoły we Władysławowie. Zapowiada się interesujące spotkanie.

Dla SMS-u punktowali: Adam Wierzbicki 18, Benjamin Nhial 13, Antoni Juraszewski 13, Patryk Wierzbicki 12, Rafał Matyga 11, Franciszek Boruciński-Hrycyk 9, Kajetan Dettlaff 8, Marcel Snochowski 5, Jakub Łaniewski 4.

Opracował: Oskar Struk