W niedzielnym spotkaniu rozgrywek trzecioligowych SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe drużynę Junior Basket Olsztyn 95:65. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Franciszek Boruciński-Hrycyk, 17.

Przed spotkaniem w Olsztynie drużyna z Władysławowa miała w dorobku trzy wygrane i jedną porażkę. Za to ekipa miejscowych zanotowała bilans 0-3.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 4:2, co jednak szybko się zmieniło. SMS przejął inicjatywę i wygrał tę kwartę 20:11. W drugiej odsłonie olsztynianie zanotowali lepszy okres gry i wygrali ją 20:19. Po pierwszej połowie to jednak SMS pewnie prowadził 39:31.

Druga połowa to już duża lepsza gra po obu stronach parkietu w wykonaniu gości. Dzięki bardzo dobrej trzeciej kwarcie, która została wygrana przez nich w stosunku 27:14, wynik wynosił 66:45. W ostatniej części gry ekipa z Władysławowa powiększyła jeszcze swoją przewagę i finalnie wygrała spotkanie w 3 lidze 95:65. Było to już czwarte zwycięstwo SMS-u w tych rozgrywkach, w tym trzecie z rzędu. Wszyscy podopieczni Mariusza Niedbalskiego, którzy pojawili się na boisku, zapisali na swoim koncie zdobycze punktowe.

Następne spotkanie trzecioligowców odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w hali COS Cetniewo. Rywalem SMS-u będzie UKS Trójeczka Olsztyn. Początek meczu  zaplanowano na godzinę 12:00.

Dla SMS-u punktowali: Franciszek Boruciński-Hrycyk 17, Antoni Juraszewski 14, Thijs Braam 13, Kajetan Dettlaff 10, Rafał Matyga 9, Benjamin Nhial 8, Stanisław Musiałek 8, Filip Giec 6, Patryk Redłowski 5, Marcel Snochowski 3, Jakub Łaniewski 2.

1 kwarta: 11:20

2 kwarta: 20:19

3 kwarta: 14:27

4 kwarta: 20:29

Opracował: Oskar Struk