W zaległym meczu trzeciej kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie Szkołę Gortata Politechnikę Gdańsk 126:46. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Patryk Redłowski, 23.

Po sobotniej wygranej nad II drużyną Akademii Koszykówki Trefl Sopot, zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo we wtorkowe popołudnie rozegrali zaległy mecz trzeciej kolejki ze Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk.

Starcie ustawiła już pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy w stosunku 39:9. Na jej rezultat złożyło się kilka elementów. Mocna obrona skutkowała licznymi kontrami. Podopieczni Michała Mroza świetnie tego dnia biegali do szybkiego ataku. Kolegów uruchamiał mądrymi podaniami Rafał Matyga, a Franciszek Boruciński-Hrycyk kilkukrotnie popisał się akcją od kosza do kosza. Z kolei w pomalowanym tradycyjnie dominował Benjamin Nhial. Pomimo mocnego otwarcia w pierwszej kwarcie, gospodarze nie zamierzali spuszczać z tonu. Kolejne dziesięć minut było równie efektywne. Już do przerwy SMS prowadził 69:18.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali obrany kurs, konsekwentnie powiększając przewagę. Potyczka w dalszym ciągu toczyła się na dużej intensywności. Zawodnicy mogli sprawdzić w warunkach meczowych różne rozwiązania taktyczne. Ostatecznie pewnie wygrali 126:46. Warto wyróżnić również Patryka Redłowskiego, który tego dnia był dobrze dysponowany rzutowo, zapisując na swoim koncie 23 punkty, choć tak naprawdę brawa należą się całemu zespołowi.

Dla młodych koszykarzy z Władysławowa była to już kolejna z rzędu wygrana w rozgrywkach U17. Okazja do kontynuowania zwycięskiej serii już 25 listopada, gdy SMS podejmie na własnym boisku ekipę ze Słupska. Początek meczu zaplanowano na godz. 12:00.

Dla SMS-u punktowali: Patryk Redłowski 23, Rafał Matyga 19, Benjamin Nhial 19, Marcel Snochowski 16, Filip Woźniak 15, Franciszek Boruciński-Hrycyk 12, Stanisław Musiałek 11, Kajetan Dettlaff 11, Adam Wierzbicki 0.

1 kwarta: 39:9

2 kwarta: 30:9

3 kwarta: 29:13

4 kwarta: 28:15