W rozegranym awansem meczu 17. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo pokonał na wyjeździe po dogrywce Energę Frages Słupsk 81:78. Najwięcej punktów dla gości zdobył Antoni Juraszewski, 25.

Młodzi koszykarze SMS PZKosz Władysławowo mają za sobą pracowity okres w rozgrywkach U17. Jeszcze we wtorek odrabiali zaległości w wygranym starciu z Politechniką Gdańsk, by już w środę udać się do Słupska na rozegrany awansem mecz 17. kolejki z drużyną Energa Frages Słupsk. Oba zespoły znają się doskonale, gdyż kilka dni wcześniej spotkały się we Władysławowie. Wówczas triumfowali gospodarze 59:53. Teraz też należało się spodziewać trudnej przeprawy i tak rzeczywiście było…

W pierwszej kwarcie spotkania ekipa przyjezdnych pewnie wyszła na szybkie prowadzenie i wygrała tę część 23:11. Niestety nie udało się przełożyć dobrej gry na kolejne 10 minut.

Druga kwarta to z kolei dominacja gospodarzy, którzy wygrali ją 25:10. Metamorfozę zawdzięczają głównie dobrym wejściom pod kosz i celnym rzutom z dystansu.

Trzecia kwarta to już lepsza obrona SMS-u, ale dalej brakowało mu skuteczności w ataku, przez co miejscowi do swojej przewagi dorzucili jeszcze punkt.

Ostatnia kwarta regulaminowego czasu gry była bardzo wyrównana, o czym świadczy jej końcówka, w której ekipa gospodarzy rzuciła łatwe punkty spod kosza, doprowadzając do remisu na 2 sekundy przed końcem. Goście mieli jeszcze rzut na zwycięstwo, ale niestety Antoni Juraszewski się pomylił, co skutkowało dogrywką przy wyniku 70:70.

W dodatkowym czasie gry SMS PZKosz Władysławowo okazał się lepszy i ostatecznie wygrał 81:78. Na słowa uznania zasługuje Adam Wierzbicki, który przy wyniku 78:77 na 6 sekund przed końcem trafił oba rzuty wolne, dzięki czemu jego zespół mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Następne spotkanie ekipy z Władysławowa w rozgrywkach U17 odbędzie się już 2 grudnia. Początek domowego meczu o godzinie 11:00. Rywalem podopiecznych Michała Mroza będzie Energa GAK Gdynia. Zapraszamy do spędzenia sobotniego przedpołudnia na koszykarskich emocjach. Wstęp wolny.