W meczu 7. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo uległ wyraźnie na wyjeździe zespołowi KS Basketball Elbląg 67:100. Najwięcej punktów dla gości zdobył Filip Giec, 27.

Początek spotkania był bardzo dobry dla gości, gdyż prowadzili 11:6. Wszystko uległo zmianie dzięki skuteczności miejscowych zza łuku. Kwarta zakończyła się wynikiem 30:16.

2 kwarta nie przyniosła zmiany w obrazie gry. Dobry początek, im dalej w las, tym gorzej. Ta część gry zakończyła się wynikiem 25:8 (55:24).

Po zmianie stron gra gości wyglądała lepiej, lecz fenomenalna dyspozycja Przemysława Zamojskiego w rzutach za 3 punkty nie pomagała ekipie z Władysławowa w odrabianiu strat i wynik po 3. kwarcie wynosił 79:40.

W ostatniej części drużyna SMS-u zagrała bardzo dobrze. Stało się tak dzięki rzutom za 3 punkty Jakuba Łaniewskiego oraz Filipa Gieca. Finalny wynik tego meczu to 100:67.

Na pochwałę zasługuje Filip Giec autor 27 „oczek”. Wśród miejscowych najlepszy był niezawodny Przemysław Zamojski, zdobywca 26 punktów.

Dla SMS-u punktowali: Filip Giec 27, Jakub Łaniewski 15, Adam Wierzbicki 6, Rafał Matyga 4, Stanisław Musiałek 4, Marcel Snochowski 4, Patryk Redłowski 3, Szymon Kępiński 2, Benjamin Nhial 2, Kajetan Dettlaff 0, Patryk Wierzbicki 0.

W następnej kolejce trzecioligowców czeka domowe starcie z Wilkami Ełk. Zaplanowano je na niedzielę, 10 grudnia. Godzina spotkania zostanie podana w późniejszym terminie. Zapraszamy do kibicowania.