W meczu na szczycie ORLEN Basket Ligi Trefl Sopot pokonał na własnym parkiecie, liderujący Anwil Włocławek 76:71. Spora w tym zasługa Mikołaja Witlińskiego, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Zanotował 15 punktów i 9 zbiórek, co zaowocowało przyznaniem tytułu MVP 16. kolejki.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Od ostatniego notowania zespół Tomasza Gielo odniósł dwa zwycięstwa. Skrzydłowy nie odegrał w nich jednak znaczącej roli. W pierwszym meczu grał niespełna 7 minut. W swoich statystykach zanotował jedynie dwie zbiórki. W kolejnym spędził na boisku blisko 14 minut, ale  nie zdołał zapisać się w statystykach w wymiarze pozytywnym.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki w minionej kolejce przystąpiły do gry wzmocnione nowym obwodowym. Sprawiły niespodziankę, pokonując na wyjeździe wyżej notowaną Stal Ostrów Wielkopolski 75:68. Grzegorz Grochowski grał ponad 17 minut. Zdobył 3 punkty, miał 2 przechwyty i zbiórkę.

• Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

Szczecinianie przełamali serię trzech ligowych porażek z rzędu, pewnie pokonując Sokół Łańcut 96:74. Filip Matczak grał niemal 22 minuty. W tym czasie zdobył 12 punktów. Miał zbiórkę i asystę.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski w meczu z Sokołem grał ponad 6 minut. W tym czasie zdobył 3 punkty, miał zbiórkę i asystę.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

W meczu na szczycie Anwil Włocławek uległ Treflowi Sopot 71:76. Jakub Garbacz spędził na boisku ponad 35 minut. Zdobył 16 punktów. Zanotował zbiórkę i asystę.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Podopieczni Marka Łukomskiego nie mieli nic do powiedzenia w starciu z mistrzami Polski, przegrywając 74:96. Filip Struski może być jednak zadowolony ze swojego indywidualnego występu. Grał blisko 27 minut. Zdobył 13 punktów, zebrał 5 piłek, miał 2 przechwyty.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Bohater obecnego notowania. Mikołaj Witliński zagrał najlepszy mecz w bieżącym sezonie, biorąc pod uwagę klasę rywala. Zanotował świetną skuteczność, trafiając 7 z 8 rzutów z gry. To przełożyło się na 15 zdobytych punktów. Był to najlepszy wynik w całym zespole. Do swojego dorobku dorzucił jeszcze 8 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Ciekawe, czy utrzyma dobrą dyspozycję po tym, jak do drużyny dołączył Geoffrey Groselle?

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Kolejne wysokie zwycięstwo Astorii Bydgoszcz. Tym razem podopieczni Krzysztofa Szubargi wygrali z AZS AGH Kraków 97:66. Damian Jeszke grał ponad 22 minuty. Zdobył 4 punkty, zebrał 8 piłek i miał asystę.

•  Maciej Bojanowski, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2014/2015

Maciej Bojanowski w Sopocie grał krótko, bo tylko 4 minuty i 2 sekundy. W tym czasie zanotował zbiórkę.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik Wałbrzych rozgromił Kotwicę Kołobrzeg 84:58. Patryk Wilk spędził na parkiecie ponad 18 minut. W tym czasie zdobył 9 punktów, zebrał 3 piłki, miał 2 asysty i tyle samo przechwytów.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie w ostatnim czasie ponieśli dwie wysokie porażki. Spowodowane były one ogromnymi ubytkami kadrowymi. Najpierw ulegli Legii Warszawa 71:92. Kluczowa dla losów spotkania była ostatnia kwarta przegrana w stosunku 11:25. Michał Kołodziej grał ponad 28 minut. Zdobył 12 punktów, miał 3 zbiórki, asystę i przechwyt. Do meczu z Twardymi Piernikami przystąpili m.in. bez nominalnego środkowego. Przez to Michał Kołodziej musiał grać bliżej kosza. Zdobył 12 punktów, zebrał 7 piłek, miał też 5 strat.

•  Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk w nieco lepszej sytuacji kadrowej przystąpił do meczu z MKS-em, ale nie przełożyło się to na pozytywny wynik. Wojskowi przegrali 72:76. Daniel Gołębiowski grał blisko 31 minut. Zdobył 9 punktów, miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt. Z kolei w meczu pucharowym nie pojawił się w składzie z powodu kontuzji. Jego koledzy dość niespodziewanie pokonali niemiecki Ratiopharm Ulm 100:88. Było to drugie zwycięstwo wrocławian na arenie międzynarodowej w bieżącym sezonie. W starciu z GTK Gliwice ponownie nie pojawił się w składzie, ale jego zespół długo gonił rywala i ostatecznie wygrał 87:86.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Arka przystąpiła do starcia z GTK Gliwice w pełnym składzie: wzmocniona nowym podkoszowym i powracającym po kontuzji Andrzejem Plutą. Gdynianie wykorzystali swój potencjał i wygrali 100:87. Adrian Bogucki zanotował kolejne w tym sezonie double-double. Miał 16 punktów, 10 zbiórek i przechwyt. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego przełamali serię pięciu porażek z rzędu.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

W wygranym starciu w Zielonej Górze Marcin Wieluński grał trzy minuty i 9 sekund. W tym czasie nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym. Z kolei podczas pucharowego meczu znalazł się poza składem. Warszawianie zwyciężyli ze Sportingiem Lizbona 93:84.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS-u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

GKS Tychy pewnie pokonał Niedźwiadki Przemyśl 101:79. Mateusz Samiec spędził na parkiecie ponad 17 minut. Zdobył 6 punktów i miał 2 zbiórki.

• Igor Stolarz, WKS Śląsk II Wrocław, w SMS 2022/2023

Igor Stolarz rozwiązał kontrakt z Czarnymi Słupsk i podpisał umowę z rezerwami Śląska Wrocław. Czeka na debiut w nowym zespole.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki w starciu ze Stalą Ostrów spędził na boisku 5 sekund i nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym.

• Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

AZS AGH Kraków nie miał nic do powiedzenia w starciu z Astorią Bydgoszcz, przegrywając 66:97. Rafał Komenda może być jednak z siebie zadowolony, gdyż zdobył 16 punktów, zebrał 13 piłek i miał jedną asystę.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w wygranym starciu z AGH Kraków grał ponad 19 minut. Zdobył 7 punktów, miał tyle samo zbiórek, asystę i przechwyt.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Miasto Szkła Krosno pewnie rozprawiło się z Polonią Warszawa, wygrywając 93:74. Aleksander Griszczuk spędził na boisku ponad 7 minut. W tym czasie uzyskał 3 punkty, dwie zbiórki, tyle samo asyst.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

W tym samym spotkaniu Patryk Stankowski grał ponad 24 minuty, zdobył 9 punktów, miał trzy asysty, tyle samo przechwytów i zbiórkę.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Aleksander Busz w przegranym meczu z Arką grał ponad 17 minut, miał 3 punkty i zbiórkę. Gliwiczanie długo prowadzili ze Śląskiem, ale ostatecznie dali się dogonić i po wyrównanej końcówce przegrali 86:87. Obwodowy spędził na parkiecie ponad 10 minut. Nie zdobył punktów, miał zbiórkę i przechwyt.

• Michał Samsonowicz, GTK Gliwice, w SMS w sezonie 2016/2017

Michał Samsonowicz w ostatnim czasie pojawił się na boisku tylko w meczu z Arką. Grał niespełna 10 minut. Zdobył 5 punktów i miał zbiórkę.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz w przegranym meczu z Miastem Szkła Krosno grał blisko 25 minut. Zdobył 12 punktów. Miał 3 zbiórki, tyle samo asyst, przechwyt i 4 straty.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski właściwie znajduje się poza regularną rotacją w ekipie Kamila Sadowskiego. Dostał nawet wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Tylko w starciu z ekipą z Radomia zaliczył epizodyczny występ, w trakcie którego zanotował zbiórkę i asystę.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Górnik wygrał pewnie z Kotwicą Kołobrzeg. Konrad Dawdo spędził na parkiecie ponad 21 minut. W tym czasie zdobył 4 punkty, miał 6 zbiórek, 3 asysty i przechwyt.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w przegranym starciu z Astorią Bydgoszcz rozegrał dobre zawody. Zdobył 15 punktów, miał 2 zbiórki i asystę.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski wygrany mecz z ekipą z Katowic w całości przesiedział na ławce. Z kolei podczas porażki z „Kociewskimi Diabłami” miał 1 punkt i 3 zbiórki.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Radomianie nie mieli nic do powiedzenia w starciu z ekipą Kamila Sadowskiego, przegrywając 70:95. Igor Krzych grał ponad 7 minut i zanotował zbiórkę.

Opracował: Oskar Struk