W meczu 11. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo nie sprostał na wyjeździe Szkole Gortata Politechnice Gdańsk 73:100. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Filip Kowalczyk 24. O trzy mniej zanotował Michał Szarbatke.

W ciągu kilku ostatnich dni koszykarze SMS PZKosz Władysławowo dość często rywalizowali ze Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk. Po dwóch wygranych w rozgrywkach U17 przyszedł czas na zmagania w ramach 3. ligi. Na tym szczeblu podopieczni Mariusza Niedbalskiego ostatni raz grali jeszcze w 2023 roku, pokonując na wyjeździe SSP ORKĘ Iława 89:51.

Początek meczu był wyrównany. Gospodarze wykorzystywali swoje szanse w rzutach   na dystansie,  czego niestety nie można powiedzieć o gościach.  Po pierwszych 10 minutach był wynik 20:18.

W drugiej odsłonie niedzielnego spotkania gracze przyjezdnych dalej nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu w ataku. W obronie również było wiele niedokładności. Miejscowi wymuszali przewinienia i często popisywali się akcjami 2+1. Dodatkowo dalej trafiali zza linii 6,75. To pozwoliło im do przerwy prowadzić różnicą 13 punktów.

W drugiej połowie drużyna Politechniki kontynuowała obraną strategię, czyli penetracje w strefę podkoszową i rzuty z daleka. SMS z kolei  nie miał dobrej passy w ataku,  co spowodowało powiększenie różnicy  do 23 punktów. Po trzech kwartach było 78:55.

Ostatnia część gry była lepsza w wykonaniu ekipy Mariusza Niedbalskiego, ale to nie wystarczyło na skuteczną pogoń. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo nie sprostał na wyjeździe Szkole Gortata Politechnice Gdańsk 73:100. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Filip Kowalczyk 24. O trzy mniej zanotował  Michał Szarbatke.

Dla SMS-u punktowali: Filip Kowalczyk 24, Michał Szarbatke 21, Nikodem Ratkowski 11, Leon Franczuk 7, Patryk Redłowski 6, Filip Giec 2, Daniel Grzejszczyk 2, Thijs Braam, Szymon Kępiński, Filip Woźniak, Benjamin Nhial 0.

Relacjonował: Oskar Struk