W najnowszym notowaniu naszego cyklu zwracamy uwagę na dobrą grę Dominika Olejniczaka, którego 17 punktów pozwoliło na pokonanie Chorale Roanne 96:90.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Lepsza od ekipy Tomasza Gielo okazała się Valencia BC. Na tablicy wyników było 75:85. Polak grał krótko, bo tylko 4 minuty i 25 sekund. W tym czasie zanotował jedną zbiórkę. Również pucharowe starcie z czeskim ČEZ Basketball Nymburk zakończyło się niepowodzeniem 64:70. Skrzydłowy spędził na boisku blisko 16 minut. Uzyskał 4 punkty i 2 zbiórki. Z kolei cały przegrany mecz z Bilbao basket przesiedział na ławce rezerwowych.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z Twardymi Piernikami, wygrywając aż 78:56. Biorąc pod uwagę zbliżoną klasę obu drużyn, jest to różnica zaskakująco duża. Grzegorz Grochowski grał niespełna 16 minut i zanotował 2 asysty. W kolejnym meczu wyzwanie było już dużo większe, bo do stolicy przyjechał Trefl Sopot. Gospodarze przez całe spotkanie gonili wyżej notowanego rywala. Doprowadzili nawet do wyrównanej końcówki,  ale ostatecznie przegrali 75:80. Pozostawili po sobie jednak dobre wrażenie. Rozgrywający grał blisko 13 minut. Zdobył 9 punktów, miał 5 asyst, zbiórkę i przechwyt.

•   Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

Po  ostatnich niepowodzeniach Kinga, trener Miłoszewski zapowiedział męskie rozmowy w zespole. Najwyraźniej poskutkowały, bo szczecinianie  rozgromili GTK Gliwice 105:79. Filip Matczak rozegrał dobre zawody. Spędził na boisku blisko 30 minut. W tym czasie zdobył 14 punktów, rozdał 9 asyst, miał zbiórkę, ale też 4 straty. W szczecinie doszło do rewanżu za zeszłoroczny finał. Śląsk zaczął z lepszą energią i długo prowadził. Kluczowa dla losów spotkania okazała się III kwarta wygrana przez gospodarzy 21:10. Ostatecznie triumfowali 89:84, „odczarowując” nieco własny parkiet. Obwodowy grał ponad 17 minut. Zdobył 9 punktów, zebrał 2 piłki, miał asystę i przechwyt.

•  Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski w starciu z GTK Gliwice grał ponad 11 minut. Zdobył 9 punktów, zebrał 4 piłki, miał 2 przechwyty. Z kolei w pojedynku ze Śląskiem grał nieco ponad 10 minut, miał 2 punkty i tyle samo zbiórek.

•  Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil przez całe starcie z MKS-em przeważał. Jego przewaga oscylowała w granicach 10 punktów, waleczni gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i doprowadzili do wyrównanej końcówki. Ostatecznie przy odrobinie szczęścia włocławianie dowieźli do końca wypracowaną przewagę i wygrali 87:84. Patrząc na przebieg meczu, był to triumf w pełni zasłużony. Jakub Garbacz grał ponad 26 minut. Zdobył 5 punktów, miał 6 zbiórek i 2 asysty. W następnym meczu włocławianie łatwo rozprawili się z GTK Gliwice, wygrywając 96:73. Reprezentant Polski zdobył 10 punktów, miał 3 asysty, zbiórkę i przechwyt.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół nie miał zbyt wielu argumentów w starciu ze Startem Lublin. Przez całe spotkanie wysoko przegrywał. Pod koniec meczu trochę podreperował wynik, ale i tak skończyło się 78:88. Filip Struski grał prawie 26 minut. Zdobył 6 punktów, miał 2 zbiórki, asystę i przechwyt. W kolejnym spotkaniu ekipę Marka Łukomskiego czekał wyjazd do Zielonej Góry. Było to niezwykle ważne spotkanie w kontekście utrzymania. Żadna ze stron nie chciała odpuścić. Przyjezdni mieli akcję na wygraną, ale rzut Adama Kempa nie znalazł drogi do kosza, a sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia. Sokół przegrał 84:86, Filip Struski grał nieco ponad 31 minut. W tym czasie zdobył 9 punktów i miał 8 zbiórek.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Mikołaj Witliński nie wystąpił w ostatnim meczu Trefla z powodu choroby. Nie przeszkodziło to jednak jego kolegom w osiągnięciu okazałego zwycięstwa nad ekipą Davida Dedka 124:74. Sopocianie zaaplikowali rywalom aż 21 celnych trójek, co stanowi rekord bieżącego sezonu w OBL. Środkowego zabrakło także w Warszawie, a Trefl wygrał 75:80. Z naszych informacji wynika jednak, że z jego zdrowiem jest już dużo lepiej i wkrótce powinien wrócić na parkiet.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Bydgoszczanie rozgromili drużynę z Pelpina, wygrywając 67:48. Damian Jeszke spędził na parkiecie ponad 28 minut, zdobył 13 punktów, miał 7 zbiórek i 2 asysty. Podobną demolkę zafundowali ekipie z Radomia, triumfując 93:64. Skrzydłowy grał blisko 20 minut. Zdobył 4 punkty, miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Świetny mecz Dominika Olejniczaka. Polak w ciągu ponad 21 minut gry zdobył 17 punktów, zebrał 5 piłek, rozdał 3 asysty. Jego drużyna pokonała Chorale Roanne 96:90. W kolejnym meczu grał tylko 8 minut, w tym czasie zdobył 2 punkty i miał 5 zbiórek. Jego zespół pokonał Nancy 77:69.

• Maciej Bojanowski, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2014/2015

Maciej Bojanowski cały mecz w Dąbrowie Górniczej przesiedział na ławce rezerwowych. Z kolei w starciu z GTK Gliwice spędził na boisku 4 minuty i 20 sekund. W tym czasie nie zdołał się zapisać w arkuszu statystycznym.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS-u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

GKS Tychy musiał uznać wyższość Sokoła Międzychód, przegrywając 75:77. Mateusz Samiec spędził na boisku 8 minut i 35 sekund. Zanotował jedną asystę. Z kolei w kolejnym starciu okazał się gorszy od ekipy z Pelplina. Na tablicy wyników było 85:87. Obwodowy grał nieco ponad 12 minut. W tym czasie miał 2 punkty, tyle samo zbiórek i asyst.

• Igor Stolarz, WKS Śląsk II Wrocław, w SMS 2022/2023

Igor Stolarz w ostatnich  meczach rezerw Śląska Wrocław pojawił się na boisku  w przegranym starciu z Kotwicą Kołobrzeg. Grał niewiele ponad 11 minut. W tym czasie uzyskał 3 punkty i tyle samo zbiórek. Zagrał także w wygranym meczu z Polonią Warszawa. Spędził na boisku ponad 11 minut. Zdobył dwa punkty. Zanotował asystę i przechwyt.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Patryk Wilk w meczu Górnika z WKK Wrocław spędził na boisku zdecydowanie mniej czasu niż zwykle, bo tylko 8 minut i pięć sekund. Uzyskał zbiórkę i asystę. Jego drużyna wygrała 84:66. Podopieczni Andrzeja Adamka rozprawili się z Sokołem Międzychód, wygrywając 89:73. Skrzydłowy grał blisko 20 minut. W tym czasie zdobył 11 punktów, miał 3 zbiórki i 2 asysty.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Arka znów zaliczyła bolesne zderzenie z rzeczywistością. Tym razem nie miała nic do powiedzenia w starciu ze Śląskiem, przegrywając 117:78. Adrian Bogucki po raz kolejny był wyróżniającą się postacią swojego zespołu. Zdobył 24 punkty, zebrał 3 piłki, miał asystę i przechwyt. Piękno sportu polega na tym, że szybko daje szansę na rehabilitację. Gdynianie na własnym boisku pewnie pokonali ekipę Stali Ostrów Wielkopolski 102:95. Środkowy grał ponad 26 minut. Zdobył 12 punktów, miał 5 zbiórek i asystę.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk powoli odzyskuje wigor po zawirowaniach z kontuzjami, które trapią go od początku sezonu. Już w Gdyni pokazał moc, pokonując Arkę 117:78. Daniel Gołębiowski zdobył 13 punktów. Tyle samo punktów uzyskał w przegranym starciu pucharowym. W rodzinnym Szczecinie zapisał na swoim koncie 9 „oczek”, a w pojedynku z Litwinami uzbierał ich 5. Wszystkie pozostałe spotkania zakończyły się niepowodzeniem wojskowych.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

W ostatnim meczu pucharowym Marcin Wieluński spędził na boisku ponad 18 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty i miał 3 asysty. Legia Warszawa pokonała litewską drużynę BC Jonava 101:77.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie nie mieli nic do powiedzenia w starciu z Treflem, przegrywając 74:124. Michał Kołodziej zdobył 10 punktów, miał dwie asysty i przechwyt. Dużo ważniejszy w kontekście utrzymania był mecz z Sokołem Łańcut. Miejscowi wywiązali się z zadania i wygrali 86:84. Skrzydłowy zdobył 16 punktów, miał 7 zbiórek i 2 asysty. Z kolei w przegranym starciu pucharowym grał blisko 17 minut i uzyskał 12 punktów.

•     Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki w ostatnich meczach Dzików pojawił się na boisku  tylko w starciu z Twardymi Piernikami. Grał minutę i 52 sekundy. W tym czasie zdobył 2 punkty i miał jedną zbiórkę.

• Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Od ostatniego notowania ekipa z Krakowa zanotowała dwie porażki i jedną wygraną. Rafał Komenda zdobył w tych meczach odpowiednio: 12, 14 i 10 punktów.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Bydgoszczanie od ostatniego notowania zanotowali 2 zwycięstwa i porażkę. Piotr Wińkowski dwa mecze zakończył z zerowym dorobkiem punktowym. Z kolei w starciu z ekipą z Radomia zdobył 6 punktów.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Ekipa z Krosna od ostatniego notowania zapisała na swoim koncie 3 wygrane. Aleksander Griszczuk tylko w starciu z ekipą z Pelplina zanotował 3 punkty. W pozostałych 2 meczach zapisał na swoim koncie 0 punktów.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w ostatnich trzech wygranych meczach Miasta Szkła Krosno zdobył odpowiednio: 4, 4 i 6 punktów.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Od ostatniego notowania Polonia Warszawa zapisała na swoim koncie 2 porażki i zwycięstwo. Michał Kierlewicz zdobył w tych meczach odpowiednio: 8, 2 i 14 punktów.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Górnik w ostatnim czasie zanotował 2 zwycięstwa i porażkę. Konrad Dawdo zdobył w nich odpowiednio: 6, 2 i 8 punktów.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w ostatnich trzech meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 6, 15 i 3 punkty.

•   Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski wrócił do rotacji Kociewskich Diabłów. Pomógł w odniesieniu dwóch zwycięstw, zdobywając odpowiednio: 5 i 10 punktów.

• ` Michał Samsonowicz, GTK Gliwice, w SMS w sezonie 2016/2017

Michał Samsonowicz w starciu z Kingiem Szczecin zdobył 5 punktów. Z kolei w meczu z Anwilem uzyskał 2 punkty. Oba te spotkania zakończyły się  niepowodzeniem gliwiczan.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Aleksader Busz w starciu z Kingiem Szczecin zdobył 3 punkty. Mecz z Anwilem zakończył bez zapisania się w arkuszu statystycznym.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Od ostatniego notowania Politechnika Opolska uzyskała 2 zwycięstwa i porażkę. Kamil Białachowski zdobył w nich odpowiednio: 14, 6 i 4 punkty.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 3, 6 i 3 punkty. Przełożyło się to na jedną porażkę i 2 wygrane.

Opracował: Oskar Struk