W meczu 20. kolejki 2. ligi SMS PZKosz Władysławowo wyraźnie uległ na wyjeździe zespołowi AZS UMK Transbruk Toruń 55:83. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Antoni Siewruk, 16.

Już początek meczu ustawił jego dalszy przebieg. Pierwsza odsłona sobotniego spotkania pomiędzy drużyną znad morza a ekipą z grodu Kopernika, była bardzo jednostronna. Gospodarze zdominowali podopiecznych Mariusza Niedbalskiego. Stało się tak dzięki grze z szybkiego ataku oraz skuteczności w rzutach za trzy punkty. Z kolei SMS nie mógł odnaleźć właściwej egzekucji, co spowodowało, że po pierwszych dziesięciu minutach wynik na tablicy świetlnej wynosił 29:9.

W drugiej kwarcie obydwie drużyny pokazały dobrą obronę, co przełożyło się na mniejsze zdobycze punktowe z obu stron. SMS zagrał tylko nieco lepiej, zdobywając 13 punktów. To nie pozwoliło na odrabianie strat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:22.

Trzecia kwarta to już zupełnie inna gra przyjezdnych. SMS zaczął trafiać zza linii 6,75. Do tego doszła bardzo dobra gra w obronie, co pozwoliło zmniejszyć straty do 9 ledwie punktów.

Niestety ta pogoń kosztowała młodych koszykarzy sporo sił. Obraną wcześniej taktykę byli w stanie kontynuować jedynie przez dwie minuty czwartej kwarty. Później ich gra zupełnie się posypała, a lepiej dysponowani gospodarze odbudowali wcześniejszą przewagę. Tę część gry wygrali aż 29:10, a cały mecz 83:55. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Antoni Siewruk, 16. Wśród miejscowych najlepszy był pochodzący z Władysławowa, Arkadiusz Kobus. Uzyskał 17 „oczek”.

Dla SMS-u punktowali: Antoni Siewruk 16, Błażej Czapla 12, Filip Kowalczyk 6, Michał Szarbatke 5, Janusz Ratowski 4, Filip Giec 3, Filip Woźniak, Nikodem Ratkowski, Thijs Braam, Daniel Grzejszczyk 2, Franciszek Boruciński-Hrycyk 1, Szymon Kępiński 0.

1 kwarta: 29:9

2 kwarta: 14:13

3 kwarta: 11:23

4 kwarta: 29:10