W meczu 13. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo pokonał na wyjeździe TSK Roś Pisz. 85:83. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był powracający do gry po chorobie, Antoni Siewruk. Zdobył 20 punktów.

Już poprzednie starcie obu drużyn przyniosło wiele emocji. Wówczas po wyrównanym meczu wygrali miejscowi 81:79.

W pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania drużyna z Władysławowa wyszła na szybkie prowadzenie 10:2. Potem kontynuowała pokaz siły ofensywnej i wygrała pierwszą kwartę 26:15.

Druga kwarta to już pokaz mocy w wykonaniu gospodarzy, którzy w tej części trafiali niemal każdy rzut. Zdobyli aż 32 punkty. Mimo dobrej gry ofensywnej drużyna znad morza dorzuciła do swojego dorobku 24 punkty, dzięki czemu do przerwy na tablicy widniał wynik 47:50.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Obie drużyny grały kosz za kosz, dlatego kwestia końcowego wyniku, wciąż pozostawała sprawą otwartą, gdyż było 71:72.

W ostatniej kwarcie królowała defensywa, gdyż żadna z drużyn nie zdobyła więcej niż 13 punktów. Goście utrzymywali prowadzenie, które w końcówce dwoma celnymi rzutami wolnymi przypieczętował Daniel Grzejszczyk. Gospodarze próbowali jeszcze oddać rzut na zwycięstwo, lecz próba została zatrzymana przez Nikodema Ratkowskiego, który blokując rzut za 3 zapewnił SMS PZKosz Władysławowo drugie w sezonie zwycięstwo nad ekipą z Pisza.

Dla SMS-u punktowali: Antoni Siewruk 20, Błażej Czapla 19, Nikodem Ratkowski 12, Marcel Snochowski 11, Janusz Ratowski 10, Benjamin Nhial 6, Szymon Kępiński 3, Kajetan Dettlaff 2, Daniel Grzejszczyk 2, Thijs Braam, Jakub Łaniewski 0.

Relacjonował: Oskar Struk