W najnowszym notowaniu wyróżniamy postawę Adriana Boguckiego, który w starciu z Legią Warszawa zdobył 34 punkty, ustanawiając swój rekord kariery. Dzięki temu jego drużyna wygrała 104:102.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki toczyły wyrównany bój z MKS-em. Ostatecznie rozstrzygnęły go na swoją korzyść, wygrywając 82:76. Grzegorz Grochowski grał ponad 20 minut, zdobył 3 punkty, miał tyle samo zbiórek, 4 asysty i przechwyt.

• Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

King w starciu mistrza z liderem długo nie mógł złapać właściwego rytmu. Odrabiał nawet kilkanaście punktów straty. Po przerwie wzmocnił obronę i konsekwentnie gonił rywala. Ostatecznie odniósł cenne zwycięstwo 90:88. Filip Matczak grał blisko 16 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty i miał zbiórkę.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

W końcu dobry mecz Kacpra Borowskiego. Przeciwko Anwilowi grał nieco ponad 16 minut. W tym czasie zdobył 11 punktów i miał jedną zbiórkę. W znaczący sposób przyczynił się do wygranej swojego zespołu 90:88.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil zanotował mocne otwarcie w meczu z Kingiem. Później dał się dogonić. W końcówce miał swoje szanse, lecz w ostatniej akcji nie zdołał zdobyć punktów i ostatecznie poniósł trzecią porażkę w sezonie. Jakub Garbacz grał blisko 21 minut. Zdobył 3 punkty i miał zbiórkę.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół stoczył wyrównany bój z Czarnymi Słupsk, ale ostatecznie przegrał 90:92. Filip Struski grał ponad 21 minut. Zdobył 9 punktów, miał 4 zbiórki i przechwyt.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Trefl po niespodziewanej porażce w Słupsku, znów pokazał swój potencjał. Tym razem dość łatwo uporał się ze Spójnią Stargard 88:70. Mikołaj Witliński spędził na boisku niespełna 20 minut. Zdobył 4 punkty, miał 6 zbiórek i asystę.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

W starciu drużyn z przyszłością w ekstraklasie Astoria musiała uznać wyższość Miasta Szkła Krosno, przegrywając 61:69. Damian Jeszke grał ponad 29 minut. Zdobył 5 punktów, zebrał 6 piłek, miał 3 asysty i 2 przechwyty.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Od ostatniego notowania zespół Dominika Olejniczaka poniósł dwie porażki. W pierwszym starciu uległ rywalowi 65:87. Środkowy grał nieco ponad 19 minut, zdobył 14 punktów i miał 3 zbiórki. W kolejnym meczu przegrał minimalnie 74:76. Polak grał ponad 26 minut. Zdobył 9 „oczek”, miał 5 zbiórek, asystę i przechwyt.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik od ostatniego notowania odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał GKS Tychy 96:88. Spora w tym zasługa Patryka Wilka, który zdobył 17 punktów, miał 3 zbiórki i asystę. Następnie odniósł cenne zwycięstwo nad Miastem Szkła Krosno. Skrzydłowy spędził na parkiecie blisko 25 minut. W tym czasie zdobył 8 punktów, miał 2 zbiórki, 4 asysty i przechwyt.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie Przegrali niezwykle ważny w kontekście utrzymania mecz z GTK Gliwice 94:99. Gonili rywala właściwie przez całe spotkanie. Na nic zdała się wysoko wygrana ostatnia kwarta. Michał Kołodziej w nieco ponad 18 minut zdobył 4 punkty, miał 2 zbiórki, tyle samo przechwytów i asystę. Z kolei w meczu pucharowym ulegli rywalowi 80:86. Skrzydłowy grał ponad 29 minut. Uzyskał 13 punktów, 3 zbiórki, asystę i przechwyt.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk zakończył przygodę pucharową, przegrywając na własnym boisku z Turk Telekom 70:86. W tej edycji Eurocupu odniósł  2 zwycięstwa. Daniel Gołębiowski w tym meczu grał blisko 26 minut. Zdobył 6 punktów, miał 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. W kontekście awansu do fazy play-off dużo ważniejszy dla wrocławian był domowy mecz ze Startem Lublin. Miejscowi wysoko prowadzili, ale dali się dogonić i o końcowym wyniku zdecydowała dogrywka. W niej wojskowi mieli więcej szczęścia, gdyż gracz Startu nie trafił otwartego rzutu na zwycięstwo. Skończyło się 97:95. „Gołąb” był jednym z ojców tego sukcesu. Zdobył 17 punktów. Miał 4 zbiórki i tyle samo asyst.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Bohater bieżącego notowania. Arka stoczyła niezwykle ofensywny bój z Legią, wygrany 104:102. Nie byłoby tej niespodzianki bez Adriana Boguckiego. Środkowy popisał się kluczową akcją 2+1. W całym spotkaniu zdobył imponujące 34 punkty. Miał 10 zbiórek. Trafił 8 z 11 rzutów z gry. Jego efektywność gry osiągnęła wskaźnik 39. Była to najlepsza zdobycz punktowa w karierze środkowego.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Legia już pod wodzą Marka Popiołka wygrała ze Sportingiem Lizbona 99:86 i awansowała do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Marcin Wieluński grał niespełna minutę i miał asystę i przechwyt. Warszawianie zagrali niezwykle ofensywny mecz z Arką, ale ostatecznie przegrali 102:104. Obwodowy grał niewiele  ponad 8 minut i zdobył 2 punkty.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS–u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

Od ostatniego notowania GKS Tychy rozegrał 3 spotkania. Najpierw przegrał z Miastem Szkła Krosno 76:81. Mateusz Samiec grał niewiele ponad 8 minut. Miał dwa punkty, zbiórkę i asystę. W kolejnym meczu GKS musiał uznać wyższość innego kandydata do awansu, Górnika Wałbrzych. Przegrał 88:96. Obwodowy spędził na boisku niepełna 9 minut. W tym czasie zdobył 3 punkty i miał 2 zbiórki. Mini seria porażek została przerwana w starciu z ekipą Kamila Sadowskiego. Wówczas było 83:77. Samiec grał ponad 8 minut. Miał 2 punkty, 4 zbiórki i przechwyt.

• Igor Stolarz, WKS Śląsk II Wrocław, w SMS 2022/2023

W derbowym starciu z WKK lepsze okazały się rezerwy Śląska, które wygrały 109:88. Igor Stolarz grał blisko 6 minut, zdobył 3 punkty i miał przechwyt. Wrocławianie stoczyli kolejny ofensywny bój. Tym razem z Sokołem Międzychód. Obwodowy grał niewiele ponad trzy minuty i zanotował zbiórkę.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki w starciu z MKS-em spędził na boisku ledwie 5 sekund i nie zdołał się zapisać w arkuszu statystycznym.

• Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

AZS AGH Kraków od ostatniego notowania poniósł dwie porażki. Najpierw musiał uznać wyższość Basketu Poznań, przegrywając 78:85. Rafał Komenda miał 4 punkty, tyle samo zbiórek i asystę. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miało starcie z WKK Wrocław, przegrane przez krakowian w stosunku 71:96. Skrzydłowy grał blisko pół godziny. Zdobył w tym czasie 12 „oczek”, zebrał 4 piłki, miał asystę i 2 przechwyty.

W następnej kolejce musieli uznać wyższość Sokoła Międzychód, przegrywając 88:95. Rafał Komenda zapisał na swoim koncie 9 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Miasto Szkła Krosno wygrało z Astorią Bydgoszcz 69:61. Aleksander Griszczuk grał blisko 13 minut, miał 3 punkty i 4 zbiórki. W starciu kandydatów do awansu ekipa z Podkarpacia musiała uznać wyższość Górnika Wałbrzych. Griszczuk grał nieco ponad pięć minut i zdobył 4 punkty. Z kolei w wygranym starciu z AWF Katowice spędził na parkiecie niespełna 14 minut. Uzyskał 7 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w przegranym starciu z Miastem Szkła Krosno grał ponad 5 minut i uzyskał 2 punkty.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w ostatnich 3 meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 0, 2 i 18 punktów.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

GTK wygrało niezwykle ważny mecz w kontekście utrzymania z Zastalem. Aleksader Busz grał ponad 2 minuty i zanotował dwie zbiórki.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz w wygranym starciu z Kotwicą Kołobrzeg miał 2 punkty, tyle samo asyst i zbiórek.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 16,  3, 3 punkty

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 1, 7 i 15 punktów. Politechnika w tym czasie zanotowała jedną porażkę i 2 wygrane.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 3, 3 i 0 punktów. Radomianie w tym czasie odnieśli 2 zwycięstwa i porażkę.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski w przegranym starciu z GKS-em Tychy miał 6 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.

Opracował: Oskar Struk