W meczu 16. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe Akademię Koszykówki Trefl II Sopot 87:54. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Rafał Matyga, 21.

W poprzedniej kolejce w rozgrywkach U 17 podopieczni Michała Mroza ulegli na własnym parkiecie pierwszej drużynie Akademii Trefla Sopot, przegrywając 69:99. We wtorkowy wieczór w Sopocie doszło do spotkania z drugą drużyną Akademii.

Początek spotkania w wykonaniu drużyny przyjezdnej nie był najlepszy. Gospodarze cały czas pilnowali wyniku i po pierwszej kwarcie goście prowadzili ledwie 18:16. W drugiej kwarcie gra również toczyła się na styku. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Do przerwy SMS prowadził 29:28.

Po zmianie stron przyjezdni udowodnili swoją wyższość. Lepiej egzekwowali akcje w ataku i dzięki szybkiemu bieganiu do kontry błyskawicznie odskoczyli na 20 punktów. Przed ostatnią kwartą było  47:67. W ostatniej części gry dopełnili dzieła, powiększając przewagę. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe Akademię Koszykówki Trefl II Sopot 87:54. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Rafał Matyga, 21. O punkt mniej uzyskał Filip Woźniak. Na zakończenie rozgrywek U17 ekipa z Władysławowa zagra  na wyjeździe z Energą GAK Gdynia. Początek spotkania we wtorek, 12 marca o godz. 18:30. W związku z tym, że SMS występuje w tych rozgrywkach poza konkurencją, to swój udział zakończy na sezonie zasadniczym.