W meczu 18. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo rozgromił SSP Orkę Iława 128:49. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Błażej Czapla, 32. Był to ostatni akord sezonu na parkietach trzecioligowych. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego zanotowali bilans 11-7, który pozwolił im zająć 5. lokatę.

W poprzednim meczu na parkietach trzecioligowych SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał Junior Basket Club Olsztyn 118:45. Na zakończenie sezonu na własnym podejmowali SSP Orkę Iława.

Starcie od początku do końca toczyło się pod dyktando miejscowych. SMS konsekwentnie wykorzystywał przewagę w strefie podkoszowej. Dobra obrona skutkowała licznymi kontrami, które z łatwością były zamieniane na punkty. Miejscowi byli niezwykle regularni, gdyż w każdej kwarcie zdobywali ponad 30 punktów. Dobre zawody rozegrał Thijs Braam, który nie tylko był aktywny pod oboma koszami, to jeszcze popisał się rzutem za trzy punkty. Jak prawdziwy generał grą zespołu zarządzał Błażej Czapla, który w całym spotkaniu zanotował, imponujące 32 punkty.  W postawie zawodników, było widać radość z tego, że po raz ostatni w tym sezonie mogą razem przebywać na boisku. Trener Niedbalski mógł w warunkach meczowych przetestować różne warianty taktyczne i personalne. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do tej okazałej wygranej. Aż pięciu graczy przekroczyło barierę 10 punktów. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo rozgromił SSP Orkę Iława 128:49. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Błażej Czapla 32.

Był to ostatni akord sezonu na parkietach trzecioligowych. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego zanotowali bilans 11-7, który pozwolił im zająć 5. lokatę. Wynik  był jednak sprawą drugorzędną, gdyż ekipa znad morza występowała w tych rozgrywkach poza konkurencją. Teraz zawodników czeka koncentracja na nauce i realizacji procesu treningowego. W warunkach meczowych będą mogli się sprawdzić w swoich macierzystych klubach. Wobec zakończenia zmagań w tym sezonie, w imieniu całego zespołu dziękujemy wszystkim, którzy wspierali go na wszelkie możliwe sposoby.

Dla SMS-u punktowali:

Błażej Czapla 32, Kajetan Dettlaff 16, Benjamin Nhial 16, Thijs Braam 15, Filip Woźniak 12, Patryk Wierzbicki 10, Patryk Redłowski 9, Stanisław Musiałek 8, Rafał Matyga 6, Szymon Kępiński 2, Cezary Siergiej 2, Adam Wierzbicki 0.

1 kwarta: 30:14

2 kwarta: 33:11

3 kwarta: 33:14

4 kwarta: 32:10

Relacjonował: Oskar Struk