W najnowszym notowaniu przyglądamy się temu, jak wyglądał powrót do Polski Tomasza Gielo. Już w debiucie zapisał na swoim koncie podwójną zdobycz w postaci 13 punktów i 15 zbiórek. Jego nowy zespół wygrał 89:77. Z kolei w zwycięskim starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza uzyskał m.in. 10 „oczek”.

• Tomasz Gielo, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, w SMS w sezonie 2010/2011

Tomasz Gielo w końcu zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Na dzień dobry zapisał na swoim koncie double-double. Na przestrzeni ponad 32 minut zdobył 13 punktów, miał 15 zbiórek i 4 asysty. Jego nowy zespół wygrał 89:77. Z kolei mecz z MKS-em był bardzo wyrównany. Miejscowi długo prowadzili, ale w kluczowym momencie Stal pokazała więcej jakości w ataku i wygrała 89:85. Skrzydłowy uzyskał 10 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty. W starciu z GTK Gliwice ostrowianie długo nie mogli odskoczyć, lecz w czwartej zanotowali zryw i wygrali 94:81. Gielo grał blisko pół godziny. W tym czasie zdobył 8 punktów, miał 9 zbiórek 2 asysty i przechwyt.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Ważny mecz dla układu tabeli. Pojedynek był wyrównany. Ostatecznie warszawianie musieli uznać wyższość Śląska, przegrywając 71:80. Grzegorz Grochowski grał niewiele ponad 11 minut. W tym czasie zdobył 6 punktów, miał 5 zbiórek i 2 przechwyty. Warszawianie nie mieli nic do powiedzenia w meczu z Kingiem. Ulegli mistrzom Polski 72:90. Rozgrywający grał ponad 16 minut. Uzyskał 2 punkty i tyle samo zbiórek. Równie jednostronny był mecz z Anwilem, przegrany przez podopiecznych Krzysztofa Szablowskiego aż 67:95. Grzegorz Grochowski grał ponad 12 minut, miał dwie zbiórki, asystę i przechwyt.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

King podejmował u siebie ekipę z Zielonej Góry. Mistrzowie Polski kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 95:84. Kacper Borowski grał w tym meczu niewiele ponad 9 minut, miał 2 punkty i zbiórkę. W wygranym starciu z Dzikami spędził na boisku jeszcze mniej czasu, bo niespełna 6 minut. W tym czasie uzyskał 3 punkty, zbiórkę i przechwyt. Kacper Borowski zaliczył sentymentalny powrót do Słupska. W pojedynku z Czarnymi grał ponad 15 minut. W tym czasie uzyskał 10 punktów i trzy zbiórki. Jego zespół wygrał po wyrównanym spotkaniu 78:74.

• Filip Matczak, King Szczecin, wypożyczony do Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia, w SMS w sezonie 2010/2011

Filip Matczak w starciu ze swoim macierzystym klubem spędził na parkiecie ponad 14 minut, uzyskał 3 punkty, 2 zbiórki i 6 asyst. Z kolei w meczu Dzikami Warszawa grał ponad 7 minut.        Miał 5 punktów, 2 asysty i zbiórkę. Jak się później okazało, był to ostatni mecz rzucającego w barwach mistrzów Polski w tym sezonie. Po tym, jak do Kinga dołączył Matt Mobley jasne stało się, że na obwodzie zrobiło się tłoczno. Wobec tego Matczak zdecydował się na wypożyczenie do Krajowej grupy Spożywczej Arki Gdynia, która szukała wzmocnienia po odejściu Kacpra Gordona. Jego debiut w nowym zespole przypadł na 43. derby trójmiasta. Arka zaczęła to spotkanie bardzo dobrze. Z biegiem czasu zaczęła się uwidaczniać przewaga miejscowych. Gdynianie przegrali 69:85. O losach spotkania zdecydowała druga kwarta. Filip Matczak grał ponad 20 minut. Miał 13 punktów, 3 asysty, zbiórkę i dwa przechwyty.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil nie jest już nietykalny. Podopieczni trenera Frasunkiewicza od ostatniego notowania zanotowali dwie porażki. Najpierw ulegli Startowi Lublin 80:88. Jakub Garbacz może być jednak zadowolony ze swojego występu. Grał niespełna 35 minut. Uzyskał 22 punkty, zebrał 8 piłek, miał 2 asysty i przechwyt. Jeszcze bardziej niespodziewana była domowa porażka z broniącą się przed spadkiem ekipą z Zielonej Góry. Skończyło się wynikiem 75:93 i nerwową atmosferą w zespole lidera. Rzucający grał niespełna 18 minut. Miał 3 punkty, tyle samo zbiórek i asystę. Anwil zaliczył efektowne przełamanie po dwóch porażkach z rzędu. Rozgromił Dziki Warszawa 95:67. Jakub Garbacz grał blisko 23 minuty. Zdobył 12 punktów, miał 4 zbiórki, asystę i przechwyt. W środowy wieczór podopieczni Frasunkiewicza odrabiali ligowe zaległości podczas „świętej wojny” we Wrocławiu. Poziom meczu nie zawiódł. Skoczyło się dogrywką, w której włocławianie świetnie trafiali z dystansu i ostatecznie zwyciężyli 96:82. Obwodowy długo nie mógł znaleźć swojego rytmu, ale w kluczowym momencie trafił trójkę. W całym spotkaniu uzbierał 10 punktów i 6 zbiórek.

• Maciej Bojanowski, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2014/2015

Maciej Bojanowski w przegranym starciu z Zastalem grał ponad 5 minut i miał trzy punkty. Z kolei w starciu z Dzikami spędził na boisku niespełna 4 minuty i zanotował zbiórkę.

• Daniel Szymkiewicz, Polski Cukier Start Lublin, w SMS w sezonie 2012/2013

Start dwukrotnie musiał uznać wyższość trójmiejskich zespołów. Najpierw przegrał na wyjeździe z Arką 82:90. Daniel Szymkiewicz grał ponad 25 minut. Zdobył 9 punktów i miał 2 asysty. Z kolei w meczu z Treflem spędził na parkiecie niewiele ponad 13 minut. Uzyskał punkt i asystę. Lublinianie ulegli po wyrównanej końcówce 84:85. Start długo musiał gonić wynik w Zielonej Górze, ale w ostatniej kwarcie rozpoczął festiwal trójek i zasłużenie wygrał 103:91. Daniel Szymkiewicz grał blisko 16 minut. W tym czasie uzyskał 9 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i przechwyt.

•  Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół toczył boje z ekipami z czołówki. Najpierw przegrał ze Stalą Ostrów 77:89. Filip Struski grał ponad 27 minut. Zdobył 7 punktów, miał 6 zbiórek i asystę. Z kolei w meczu z Legią Warszawa grał niespełna 11 minut i miał 5 zbiórek. Zespół z Podkarpacia uległ wyżej notowanemu rywalowi 71:82. Sokół zanotował ważną wygraną w kontekście utrzymania, pokonując Twarde Pierniki 93:87. Filip Struski zanotował 7 zbiórek i asystę.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Trefl prowadził z Twardymi Piernikami nawet 20 punktami, ale ostatecznie sensacyjnie uległ rywalowi 78:80. Kluczowa dla losów spotkania była 4. kwarta, przegrana przez sopocian 9:25. Mikołaj Witliński grał blisko 17 minut. Miał 8 punktów, 10 zbiórek, asystę i przechwyt. Na początku tygodnia ekipa znad morza odrabiała ligowe zaległości w meczu ze Startem. Choć na początku przegrywali dwucyfrowo, to odrobili straty i po wyrównanym starciu wygrali 85:84. Kluczowym zagraniem w ostatniej akcji popisał się Jakub Schenk, który wymusił przekazanie w obronie i zdecydował się na udaną penetrację. Środkowy grał ponad 9 minut, zdobył 4 punkty i miał 2 zbiórki. Kolejne derby dla sopocian, którzy pokazali moc w drugiej kwarcie i ostatecznie wygrali 85:69. Środkowy grał blisko 17 minut, miał dwa punkty, 7 zbiórek, 2 asysty.

•  Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Od ostatniego notowania Astoria zanotowała bilans 2:1. Najpierw wygrała z Niedźwiadkami Przemyśl 78:75. Damian Jeszke uzyskał 4 punkty, 3 zbiórki i 6 asyst. W kolejnym meczu przegrała z ekipą ze Starogardu Gdańskiego 70:82. Skrzydłowy zanotował 8 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty. Dość niespodziewanie pracę w Bydgoszczy stracił Krzysztof Szubarga. Zastąpił go Aleksander Krutikow. W debiucie Białorusina Astoria pewnie pokonała ekipę z Poznania 86:65. Damian Jeszke uzyskał 12 punktów, 8 zbiórek, 4 asysty i przechwyt.

•  Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Drużyna Polaka przełamała w końcu serię czterech porażek z rzędu, wygrywając 75:64. Środkowy grał ponad 18 minut. Uzyskał 6 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i tyle samo przechwytów. W kolejnych spotkaniach poniosła dwie porażki. W pierwszym z nich Dominik Olejniczak miał 8 punktów, 4 zbiórki i przechwyt. W kolejnym uzyskał 2 punkty, 5 zbiórek i trzy przechwyty.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik od ostatniego notowania zapisał na swoim koncie porażkę i wygraną. Najpierw w prestiżowym meczu uległ minimalnie rezerwom Śląska 81:83. Patryk Wilk zdobył 11 punków, 2 zbiórki i asystę. Z kolei w wygranym starciu z AZS AGH Kraków miał 8 „oczek”, 5 zbiorek, 4 asysty, 2 przechwyty.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Stelmet miał w ostatnim czasie trudny terminarz. Najpierw podejmował mistrzów Polski. Choć przegrał 84:95, to pozostawił po sobie dobre wrażenie. Michał Kołodziej grał ponad 26 minut. Uzyskał 13 punktów, 4 zbiórki, asystę i przechwyt. Zielonogórzanie sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając we Włocławku z Anwilem aż 93:75. Skrzydłowy zdobył 8 punktów, miał 3 zbiórki i 2 przechwyty. Stelmet długo prowadził ze Startem, ale w czwartej kwarcie przytrafiło mu się wiele błędów w obronie i przegrał 91:103. Michał Kołodziej rozegrał kapitalne zawody. Zdobył 25 punktów, miał 3 zbiórki i 5 asyst.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk po wyrównanym meczu pokonał Dziki Warszawa 80:71. Daniel Gołębiowski uzyskał 11 punktów, 2 asysty i zbiórkę. Starcie z Czarnymi było pełne zwrotów akcji. Jego przebieg to potwierdzenie, że koszykówka to gra serii. Wrocławianie prowadzili 55:60. Wówczas Czarni zanotowali serię 15:0. Gdy można było odnieść wrażenie, że na dobre przejęli mecz, to miejscowi zanotowali zryw 12:0 i wygrali spotkanie po celnym rzucie w ostatniej akcji. Jego autorem był Hassani Gravett. Wojskowi wygrali 67:65. Daniel Gołębiowski zdobył 8 punktów, miał 2 zbiórki i przechwyt. Gdy wydawało się że wychodzą na prostą, to dość łatwo przegrali w Stargardzie ze Spójnią, aż 67:93. „Gołąb” zanotował 8 punktów, 2 zbiórki i przechwyt. Po tym spotkaniu pracę stracił trener Jacek Winnicki. Na stanowisku zastąpił go Serb, Miodrag Rajković. Wojskowi w zaległym starciu z Anwilem pokazali serce do walki, ale ostatecznie przegrali po dogrywce 82:96. Skrzydłowy uzyskał 8 „oczek”, 2 asysty i pięć zbiórek.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Gdynianie po dobrym meczu z Anwilem, zaskakująco łatwo oddali mecz w Toruniu, przegrywając 86:101. Adrian Bogucki grał blisko 25 minut. W tym czasie zanotował 13 punktów, 2 zbiórki i asystę. W kolejnym meczu był poza składem ze względu na obowiązki w koszykówce 3×3. Jego koledzy świetnie sobie poradzili, wygrywając ze Startem Lublin 90:82. W starciu derbowym Adrian Bogucki grał blisko 18 minut. Zdobył 9 punktów, miał 4 zbiórki i trzy asysty.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Marcin Wieluński w ostatnich meczach Legii pojawił się na boisku jedynie w starciu z Sokołem Łańcut. Zagrał ponad 8 minut i zanotował zbiórkę.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS–u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

GKS Tychy od ostatniego notowania zapisał na swoim koncie 2 zwycięstwa i porażkę. Mateusz Samiec zdobył w nich odpowiednio: 9, 2 i 3 punkty.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki pojawił się na boisku w ostatnich trzech meczach swojego zespołu, ale tylko w pojedynku Kingiem Szczecin zanotował zbiórkę i przechwyt.

• Igor Stolarz, WKS Śląsk II Wrocław, w SMS 2022/2023

W ostatnim czasie Igor Stolarz pojawił się na boisku jedynie w starciu z AWF Katowice. Grał ponad 4 minuty, zanotował zbiórkę i 2 asysty.

• Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Od ostatniego notowania ekipa z Krakowa zanotowała dwa zwycięstwa i porażkę. Rafał Komenda zdobył w nich odpowiednio: 8, 8 i 11 punktów.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Od ostatniego notowania Miasto Szkła Krosno zanotowało bilans 2:1. Igor Griszczuk zdobył w nich odpowiednio: 4, 12, 6 punktów.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w ostatnich meczach zdobył odpowiednio: 0, 2 i 2 punkty.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Aleksander Busz w ostatnich meczach swojego zespołu nie odegrał znaczącej roli, gdyż w żadnym z nich nie zapisał się w arkuszu statystycznym.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w ostatnich meczach Miasta Szkła Krosno zdobył odpowiednio: 4, 14 i 5 punktów.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 2, 6 i 22. Jego w tym czasie zanotował. Jego drużyna w tym czasie zanotowała 3 wygrane z rzędu.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz w ostatnich meczach Polonii zanotował odpowiednio: 4, 7 i 8 punktów. Jego drużyna w tym czasie uzyskała bilans 1:2

• . Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo w ostatnich meczach Górnika zdobył odpowiednio: 0, 8, 0 i 2 punkty. Jego drużyna zanotowała bilans 2:2.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w ostatnich przegranych meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 6, 6 i 19 punktów.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 11, 4 i 2 punkty. Jego drużyna zanotowała już 7 wygranych z rzędu.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 14, 0, 0 i 3 punkty. Radomianie w tym czasie zanotowali bilans 2:2.

Opracował: Oskar Struk