W najnowszym notowaniu zwracamy uwagę na dobrą grę Daniela Gołębiowskiego, którego Śląsk wciąż znajduje się w grze o awans do fazy play-off.

• Tomasz Gielo, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, w SMS w sezonie 2010/2011

Stal ma za sobą serię meczów z ekipami z czołówki. Radziła sobie w nich ze zmiennym szczęściem. Najpierw mierzyła się we Wrocławiu ze Śląskiem. Całe spotkanie musiała gonić lepiej dysponowanego rywala. W końcu dopięła swego. Po piorunującej końcówce również dzięki świetnej postawie Tomasza Gielo doprowadziła do dogrywki. W niej to miejscowi zachowali więcej sił i ostatecznie wygrali 103:95. Skrzydłowy wywiązał się jednak z roli lidera swojego zespołu. Grał ponad 37 minut. W tym czasie uzyskał 21 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty. W kolejnym starciu do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał mistrz Polski. Stalówka znów została zmuszona do odrabiania strat. Co gorsza, w zespole pojawiły się kolejne drobne urazy. Wyrównana końcówka ponownie padła łupem rywali. Podopieczni Andrzeja Urbana przegrali 86:95. Skrzydłowy spędził na boisku blisko pół godziny. W tym czasie zanotował 13 punktów i 5 zbiórek. Przełamanie krótkiej serii porażek przyszło w najmniej oczekiwanym momencie, czyli podczas domowego starcia z liderem. Ogromne emocje i kolejna dogrywka. Tym razem górą gospodarze. 89:87. Gielo miał 11 „oczek” i 7 zbiórek.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki w kryzysie, który finalnie może ich kosztować brak awansu do fazy play-off. Najpierw przegrali wysoko w wyjazdowym meczu ze Startem 84:111. Grzegorz grochowski grał ponad 16 minut. Zanotował 3 punkty, zbiórkę, asystę i przechwyt. Równie jednostronny był domowy mecz z ekipą Stelemetu Zielona Góra. Miejscowi przegrali 61:74, będąc tylko bladym tłem dla lepiej dysponowanego rywala. Rozgrywający zanotował w nim 7 punktów, 3 asysty i 2 zbiórki. Choć warszawianie niemrawo zaczęli wyjazdowe starcie z Arką, to ostatecznie zanotowali efektowne przełamanie, wygrywając aż 94:69. „Groszek” w nieco ponad 11 minut gry uzyskał 3 punkty, tyle samo asyst i 2 zbiórki.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

King od mocnego uderzenia zaczął derbowy mecz ze Spójnią Stargard. Później jednak dał sobie narzucić styl rywala i ostatecznie przegrał po emocjonującym pojedynku 101:103. Kacper Borowski uzyskał 5 punktów, 3 zbiórki i przechwyt. Szczecinianie dobrze zareagowali na tę porażkę, wygrywając 95:86 na trudnym terenie w Ostrowie Wielkopolskim. Skrzydłowy w swoim dorobku zapisał 7 „oczek”. 6 zbiórek i asystę. W kolejnym starciu do Szczecina przyjechała Legia. Gospodarze tradycyjnie, jak niemal każdy mecz na własnym boisku, zaczęli ospale. Musieli odrabiać kilkunastopunktową stratę. Prawie dopięli swego, ale rzut na wygraną został oddany po czasie. Tym samym na tablicy wyników było 84:85. „Boro” grał ponad 19 minut. W tym czasie uzyskał 11 punktów, 2 zbiórki i asystę.

• Filip Matczak, King Szczecin, wypożyczony do Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia, w SMS w sezonie 2010/2011

Arka ma za sobą dwa bardzo ważne wyjazdy w kontekście walki o utrzymanie. Najpierw wygrała w Zielonej Górze 78:73. Filip Matczak w rodzinnym mieście zapisał na swoim koncie 10 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty. Również w Łańcucie gdynianie wywiązali się z roli faworyta, wygrywając 77:74. Filip zanotował nieco słabszy mecz, gdyż na przestrzeni niespełna 10 minut gry nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym. Najwyraźniej te spotkania były dla nich zbyt wyczerpujące fizycznie i mentalnie, gdyż w kolejnym nie postawili się Dzikom Warszawa, przegrywając 69:94. Obwodowy grał ponad 18 minut. Zdobył 4 punkty. Do swojego dorobku dorzucił zbiórkę i trzy asysty.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Anwil pewnie pokonał Czarnych Słupsk 75:60, choć losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie. Jakub Garbacz grał ponad 29 minut. Zdobył 9 punktów, miał 2 przechwyty i asystę. Włocławianie poradzili sobie na trudnym terenie w Stargardzie, wygrywając 70:64. Obwodowy zdobył 5 punktów i zebrał 3 piłki. Lider tabeli przegrał po dogrywce w Ostrowie Wielkopolskim 89:87. Z tego powodu wciąż nie może być pewny pierwszego miejsca przed fazą play-off. Jakub Garbacz wzbogacił konto swojego zespołu o 10 punktów i 2 zbiórki.

• Maciej Bojanowski, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2014/2015

Maciej Bojanowski w ostatnich meczach zaliczył dwa epizody. W starciu z Czarnymi zagrał niespełna minutę i zanotował zbiórkę. Z kolei w starciu ze Stalą pojawił się na parkiecie, gdy większość graczy opuściła go z powodu limitu przewinień. Występował ledwie 50 sekund i również miał zbiórkę.

• Daniel Szymkiewicz, Polski Cukier Start Lublin, w SMS w sezonie 2012/2013

Daniel Szymkiewicz w pewnie wygranym meczu z Dzikami Warszawa grał ponad 20 minut. Miał 8 punktów, 4 zbiórki, tyle samo asyst i 2 przechwyty. Z kolei w przegranym starciu z Czarnymi uzyskał 12 punktów, 2 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Po szalonym meczu Start okazał się lepszy od Spójni Stargard, wygrywając 110:108. Obwodowy zapisał na swoim koncie jedynie zbiórkę i przechwyt.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Sokół toczył na własnym parkiecie wyrównane boje z ekipami z Trójmiasta. Najpierw przegrał z Treflem 79:82. Filip Struski grał blisko pół godziny. Zdobył 13 punktów, miał 5 zbiórek i 2 asysty. Z kolei podczas niepowodzenia z Arką zapisał 2 „oczka”, 6 zbiórek i 3 asysty. Ostatecznie spadek ekipy z Podkarpacia przypieczętowała niedawana porażka z MKS-em 90:100. Skrzydłowy grał ponad 15 minut, miał 3 punkty i 4 zbiórki.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Trefl z kolejnymi wygranymi. W starciu z Sokołem środkowy grał ponad 17 minut, miał 2 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty. Sopocianie po ofensywnym meczu rozprawili się z MKS-em Dąbrowa Górnicza 106:110. Mikołaj Witliński zanotował 6 punktów, 4 zbiórki i asystę. Pozostając w aglomeracji śląskiej ekipa znad morza okazała się lepsza GTK Gliwice 80:79. Reprezentant Polski grał tylko ponad 9 minut, miał zbiórkę i przechwyt.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Astoria musiała uznać wyższość rezerw Śląska, przegrywając 75:92. Damian Jeszke grał ponad pół godziny, zdobył 10 punktów, zebrał 9 piłek i miał dwie asysty. Bydgoszczanie powetowali sobie to niepowodzenie, pokonując WKK Wrocław 103:75. Skrzydłowy uzbierał 7 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst. Ich rezultaty przełożyły się na czwartą lokatę po sezonie zasadniczym. Z tego powodu w pierwszej rundzie play-off ich rywalem będzie Politechnika Opolska.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Od ostatniego notowania ekipa Polaka zanotowała zwycięstwo i porażkę. W pierwszym spotkaniu zapisał na swoim koncie 6 punktów, tyle samo zbiórek i asystę. Jeszcze lepiej poszło mu w kolejnym meczu. Uzyskał m.in. imponujące 26 punktów, 9 zbiórek i 2 asysty.

• Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik od ostatniego notowania zanotował 2 zwycięstwa i porażkę. Patryk Wilk zdobył w tych meczach odpowiednio: 6, 4 i 7 punktów. Ekipa z Wałbrzycha zakończyła sezon zasadniczy na drugim miejscu. W ćwierćfinale zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Stelmet od ostatniego notowania zanotował porażkę i 2 wygrane, co pozwoliło mu utrzymać się w OBL. Michał Kołodziej zdobył w tych meczach odpowiednio: 4, 4 i 13 punktów.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk pokazał w ostatnim czasie dwa odmienne oblicza. Najpierw pokonał po dogrywce Stał 103:95. Daniel Gołębiowski zanotował w tym spotkaniu 19 punktów, 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwytów. Zaledwie kilka dni później wrocławianie nie mieli nic do powiedzenia, przegrywając w starciu wojskowych z Legią aż 68:97. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie 13 punktów i 4 zbiórki. Z kolei trudna przeprawa z Twardymi Piernikami zakończyła się sukcesem 78:69. Dzięki temu wynikowi Śląsk wciąż jest w grze udział w fazie play-off.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

W ostatnich meczach Arki Adrian Bogucki jak zwykle trzymał poziom. Zanotował w nich odpowiednio: 14, 14 i 17 punktów.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Marcin Wieluński pojawił się na boisku tylko w starciu ze Śląskiem. Zagrał ponad minutę i zanotował zbiórkę.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS–u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

Mateusz Samiec w ostatnim czasie tylko w jednym meczu zdołał zapisać się w protokole w wymiarze punktowym. Zapisał na swoim koncie 2 „oczka”. W pozostałych starciach zanotował zerowy dorobek. GKS skończył sezon zasadniczy na 8 miejscu. To spowodowało, że w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzy się z liderującym Miastem Szkła Krosno.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Co prawda Paweł Kopycki epizodycznie otrzymywał szanse od trenera Szablowskiego, ale tylko w starciu z Arką zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym, notując 2 punkty, tyle samo zbiórek i przechwyt.

• Igor Stolarz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS 2022/2023

Igor Stolarz w starciu z Astorią Bydgoszcz spędził na boisku ponad 2 minuty, lecz nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym. Dużo lepiej poszło mu w meczu z AZS AGH Kraków, gdzie spędził na boisku ponad 16 minut. Zdobył 6 punktów, miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt.

• Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Od ostatniego notowania ekipa z Krakowa poniosła 2 porażki. Rafał Komenda zdobył w nich odpowiednio: 12 i 18 punktów. Z bilansem 8:28 zakończyła sezon zasadniczy na 16 pozycji. Tym samym żegna się z rozgrywkami pierwszoligowymi.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Miasto Szkła Krosno rzutem na taśmę wygrywa rundę zasadniczą. Aleksander Griszczuk tylko w starciu z Kotwicą zdobył 8 punktów.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w ostatnich meczach zdobył odpowiednio: 8 i 13 punktów.

• Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Aleksander Busz w starciu z Twardymi Piernikami zanotował 2 punkty i tyle samo zbiórek. Z kolei w pojedynku z Treflem uzyskał przechwyt.

• Michał Samsonowicz, GTK Gliwice, w SMS w sezonie 2016/2017

Michał Samsonowicz w ostatnim czasie pojawił się na boisku tylko w starciu z Twardymi Piernikami, ale nie zdołał zapisać się w arkuszu statystycznym.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Patryk Stankowski w ostatnich meczach Miasta Szkła Krosno zdobył odpowiednio: 11 i 3 punkty.

• Bartosz Majewski, SKS Fulimpex Starogard Gdański, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Bartosz Majewski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 8, 11 i 12 punktów. Starogardzianie w pierwszej fazie play-off zmierzą się z rezerwami Śląska Wrocław.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Michał Kierlewicz w ostatnich meczach Polonii zanotował odpowiednio: 14 i 8 punktów. Warszawianie z bilansem 13:21 kończą sezon na 13 miejscu.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo w ostatnich meczach Górnika zdobył odpowiednio: 6 i 2 punkty.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w ostatnich przegranych meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 6 i 5 punktów.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski w ostatnich meczach swojego zespołu zdobył odpowiednio: 4 i 7 punktów. Ekipa z Opola zakończyła sezon zasadniczy na piątym miejscu, notując bilans 23:11. W ćwierćfinale zmierzy się z Astorią Bydgoszcz.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Igor Krzych w ostatnich meczach swojego zespołu dwukrotnie zanotował zerowy dorobek punktowy. Radomianie z bilansem 19:15 zakończyli sezon na pechowym 9 miejscu.

Opracował: Oskar Struk.