W drugiej kolejce rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo w wyjazdowym meczu musieli uznać wyższość zespołu Trefl 1LO, przegrywając 101:72. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Rafał Matyga, 14.

W pierwszym meczu rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonali drużynę Energa GAK II Gdynia 126:45. Z kolei koszykarze Trefl 1Lo wygrali w derbowym starciu z Siódemką Trefl Sopot 99:84.

Początek starcia należał do ekipy gości, którzy zdobyli kilka punktów z rzędu. Gospodarze jednak szybko opanowali sytuację i wyszli na prowadzenie. Przy wyniku 16:14 trener przyjezdnych poprosił o czas. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:20.

W drugiej kwarcie Trefl podkręcił tempo i szybko uzyskał dwucyfrową przewagę. SMS kilkukrotnie niwelował straty, ale do przerwy przegrywał 44:54.

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Sopocianie trzymali rywali na dystans. Na dziesięć minut przed końcem prowadzili 73:61. Ostatni kwarta to już totalna dominacja gospodarzy, którzy zaczęli mocniej bronić. Wymuszali błędy rywali i ostatecznie pewnie wygrali 101:72.

Dla SMS punktowali: Matyga 14, Grzejszczyk 12, Dettlaff 11, Snochowski 9, Woźniak 9, Czapla 7, Siergiej 6, Nhial 4.