W meczu 8. kolejki 2 ligi mężczyzn SMS PZKosz Władysławowo uległ na wyjeździe typowanemu do awansu ŁKS-owi Coolpack Łódź 60:89. Najlepszymi strzelcami gości z dorobkiem 13 punktów byli Antoni Siewruk i Michał Szarbatke. Młodym zawodnikom należą się ogromne brawa, szczególnie za pierwszą połowę.

W Łódzkiej Zatoce Sportu miejscowy ŁKS Coolpack Podejmował SMS PZKosz Władysławowo. Gospodarze przed spotkaniem z bilansem 7:1 zajmowali 3 miejsce w ligowej tabeli. Goście natomiast w poprzedniej kolejce zanotowali pierwszą wygraną w sezonie, pokonując na własnym parkiecie rezerwy PGE Spójni Stargard 92:55.

ŁKS zaczął od prowadzenia 4:0, ale SMS odpowiedział serią 8 punktów z rzędu. Po kolejnych dwóch celnych rzutach z dystansu goście prowadzili 14:6. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego w premierowej odsłonie byli świetnie dysponowani w rzutach z dystansu. Po kolejnej trójce uciekli rywalom nawet na dwucyfrową przewagę. Goście grali bez kompleksów wobec faworyzowanych gospodarzy i po premierowej odsłonie prowadzili 21:17.

Drugą kwartę otworzyły punkty Janusza Ratowskiego po zespołowej akcji. Gospodarze szybko opanowali wcześniejsze nerwy i mecz się wyrównał. Po trójce Nikodema Ratkowskiego SMS znów wyszedł na prowadzenie. Podopieczni Jarosława Krysiewicza jednak pokazali większe doświadczenie i konsekwentnie wykorzystywali swoje przewagi. Po wejściu pod kosz mającego ekstraklasową przeszłość Norberta Kulona, na przerwę schodzili, prowadząc 41: 33. Jednak biorąc pod uwagę klasę rywala, pierwsze 20 minut w wykonaniu gości należy uznać za bardzo udane.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli 4 „oczka” z rzędu, ale SMS także odpowiedział punktami. Przewaga ŁKS-u oscylowała w granicach 10 punktów. Goście nie byli już tak skuteczni w rzutach z dystansu, co skutkowało powiększeniem prowadzenia przez miejscowych. Po trzech kwartach wynik brzmiał 65:46. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego  dalej szukali swoich szans w rzutach z dystansu.

Czwarta kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry. Po stronie miejscowych pojawili się rezerwowi. Każda minuta na tle tak doświadczonego rywala była dla koszykarzy SMS-u bezcenna. Ambitna postawa powinna zaowocować ewolucją w procesie szkoleniowym, realizowanym przez sztab trenerski. Ostatecznie ŁKS Coolpack pokonał u siebie PZKosz Władysławowo  89:60.

Już 11 listopada ekipa z Władysławowa podejmie na własnym boisku Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz. Dla obu drużyn będzie to niezwykle ważne spotkanie. Początek meczu o godz. 17:00. Zapraszamy do kibicowania.

Dla SMS-u punktowali: Antoni Siewruk 13, Michał Szarbatke 13, Janusz Ratowski 8, Filip Kowalczyk 7, Nikodem Ratkowski 7, Cezary Sergiej 5, Leon Franczuk 4, Filip Woźniak 3, Daniel Grzejszczyk 0, Thijs Braam 0, Adam Wierzbicki 0, Szymon Kępiński 0.