Z dumą informujemy, że Marcin Kwiatkowski, psycholog sportu, współpracujący z naszą szkołą od początku jej istnienia, został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest on przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, zwłaszcza w zakresie działalności dydaktycznej.

Marcin Kwiatkowski” – psycholog sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, właściciel firmy Sport and Minds specjalizującej się w diagnozie, monitoringu i treningu psychomotorycznym. Współpracował z polskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami w przygotowaniu do Igrzysk w Londynie, Rio de Janeiro i Tokyo. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych z zakresu psychologii sportu i psychologii procesów poznawczych Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Collegium Humanum, Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Uniwersytetu Wrocławskiego. Opracował normy klasyfikacyjne czasów reakcji dla grupy sportowców nagroda roku „Sportu Wyczynowego”. Współpracuje ze sportowcami w zakresie treningu mentalnego – gry zespołowe, sporty walki, lekkoatletyka, pływanie, sporty motorowe, szermierka, łucznictwo, tenis i in. Realizował badania diagnostyczne z zakresu psychologii sportu w ramach programu „Piłkarski Diament” emitowanego na antenie Canal+ Sport i jego kolejnej edycji w TVP Sport. Twórca i propagator nowoczesnych technologii i narzędzi stosowanych w psychologii. Autor wielu artykułów z zakresu psychologii sportu. Członek Prezydium oraz Komisji Testów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego”. Sam zainteresowany nie kryje zadowolenia z przyznanego wyróżnienia. Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem ten medal za pracę w obszarze, który mnie bezpośrednio dotyczy, czyli za kwestie dydaktyczne – wyjaśnia. „Wywołał on dużą rodność w mojej rodzinie, gdyż należę do kolejnego pokolenia, które zostało wyróżnione tym odznaczeniem” – tłumaczy nam Marcin Kwiatkowski. Dodaje również, że pozytywnie zaskoczyła go liczba gratulacji, jakie otrzymał po odebraniu medalu. „Ten medal był dla mnie zaskoczeniem, ale jeszcze większym zaskoczeniem była dla mnie liczba pozytywnych wiadomości, jakie otrzymałem po tej uroczystości. To niezmiernie miłe, że tak wiele osób ciepło o mnie myśli. Nawet jeśli nie mamy zbyt częstego kontaktu ze względu liczne obowiązki, to ta sytuacja pokazuje, jak wiele osób dobrze mi życzy, to bardzo budujące” – dodaje nasz rozmówca. Jego zdaniem codzienny kontakt z młodzieżą jest największym docenieniem jego pracy. „Choć takie odznaczenia są niezwykle miłe, to dla mnie największą nagrodą jest możliwości pracy z młodzieżą, obserwowanie ich postępów i współtworzenie społeczności SMS-u, która działa dla dobra wspólnego W jej skład wchodzą zawodnicy, nauczyciele i rodzice. To niezmiernie ważne, że razem możemy tworzyć coś wartościowego. Ten medal jest dobitnym potwierdzeniem tego, że idziemy we właściwym kierunku” – zakończył Marcin Kwiatkowski.     

W imieniu całej społeczności naszej szkoły pragniemy złożyć gratulacje Marcinowi Kwiatkowskiemu z powodu uznania jego zasług dla oświaty, które zostało wyrażone poprzez przyznanie medalu Komisji Edukacji Narodowej.

Opracował: Oskar Struk