W meczu 6. kolejki 3 ligi SMS PZKosz Władysławowo po wyrównanym meczu uległ u siebie UKS Trójeczce Olsztyn 69:75. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Błażej Czapla, 25.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo na parkietach trzecioligowych kontynuowali zmagania z zespołami z Olsztyna. Po pokonaniu Junior Basket Club Olsztyn, podejmowali na własnym boisku UKS Trójeczkę Olsztyn, która w ubiegłej kolejce musiała uznać wyższość TSK Roś Pisz 81:99.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy byli efektywni w ataku. Lepsza egzekucja sprawiła, że po pierwszej kwarcie prowadzili 19:16. Skuteczny w rzutach z daleka był m.in. Błażej Czapla.

W drugiej kwarcie gra się wyrównała. Przyjezdni starali się wykorzystywać kontry. Dobrze neutralizowali przewagę miejscowych w strefie podkoszowej. Do przerwy na tablicy był wynik 39:38.

Zawodnicy z Olsztyna poczuli, że mogą tego dnia sprawić niespodziankę. Po zmianie stron jeszcze bardziej wzmocnili obronę. Atak gospodarzy zupełnie się zaciął. To dało przyjezdnym okazję do zdobywania łatwych punktów z szybkiego ataku. Ta część gry padła ich łupem w stosunku 17:7. Jak się później okazało, był to kluczowy fragment meczu.

W czwartej kwarcie przewaga gości oscylowała w granicach 10 punktów. SMS doprowadził jeszcze do wyrównanej końcówki dzięki rzutom za trzy. W kluczowych momentach brakowało mu jednak precyzji w wykończeniu i ostatecznie przegrał 65:69. Na nic zdał się kapitalny występ Błażeja Czapli, który zdobył 25 punktów. Wśród Olsztynian najlepszy był Kacper Majchrowicz, autor 23 „oczek”.

W następnej kolejce trzecioligowców czeka wyjazdowe starcie z zespołem KS Basketball Elbląg, którego barw broni dziesięciokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, Przemysław Zamojski. Początek meczu w sobotę, 3 grudnia o godz. 16:45.

Dla SMS-u punktowali: Błażej Czapla 25, Antoni Juraszewski 13, Rafał Matyga 9, Filip Giec 5, Benjamin Nhial 5, Jakub Łaniewski 3, Kajetan Dettlaff 3, Cezary Sergiej 3, Filip Woźniak 2, Szymon Kępiński 1, Adam Wierzbicki 0.

1 kwarta: 19:16

2 kwarta: 20:22

3 kwarta: 7:17

4 kwarta: 23:20