W kolejnym notowaniu opisujemy dobry mecz Michała Kołodzieja, który pomógł swojemu zespołowi pokonać na wyjeździe Start Lublin 95:91. Skrzydłowy zdobył 14 punktów. Miał 4 zbiórki 3 asysty i 2 przechwyty.

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Drużyna Polaka poniosła dwie kolejne porażki. W rozgrywkach FIBA Europe Cup dość niespodziewanie uległa zespołowi BC Kalev/Cramo 71:78. Skrzydłowy grał niewiele ponad 27 minut. W tym czasie miał 3 punkty, tyle samo zbiórek i 2 asysty. Z kolei na parkietach ligowych okazała się gorsza od znajdującej się niżej w tabeli ekipy CB Breogán 77:82. Gielo grał blisko 17 minut. Zdobył 3 punkty, miał 5 zbiórek i przechwyt.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Dziki kontynuują serię spotkań z zespołami z czołówki. Po meczu z Kingiem przyszedł czas na wyjazdowy mecz z Anwilem. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego mocno postawili się wyżej notowanemu rywalowi. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 33. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta. Ostatecznie warszawianie przegrali 66:78. Grzegorz Grochowski grał 13 minut. Uzyskał 3 punkty, tyle samo asyst, zbiórkę i przechwyt. Dla beniaminka było to piąte niepowodzenie z rzędu.

• Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

Mistrzowie Polski ponieśli dwie kolejne porażki: pucharową i ligową. W starciu z AEK Beetson Ateny byli gorsi w stosunku 64:86. Filip Matczak grał nieco ponad 9 minut. Zdobył 2 punkty. Miał tyle samo asyst, zbiórkę i 4 straty. Dużo lepiej poszło mu w domowym meczu z Czarnymi. Grał ponad 23 minuty. Zdobył 14 punktów, uzyskał 5 asyst, 3 zbiórki i przechwyt. Niestety nie przełożyło się to na dobry wynik zespołu, który przegrał 82:86.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski w starciu z Grekami grał ponad 10 minut. Zdobył dwa punkty i miał tyle samo zbiórek. Z kolei w sentymentalnym dla siebie meczu z Czarnymi zanotował 7 punktów i asystę.

• Jakub Garbacz, Anwil Włocławek, w SMS w sezonie 2012/2013

Włocławianie wygrali mecz pucharowy z rumuńskim CSU Sibiu 84:71. Jakub Garbacz grał ponad 20 minut, zdobył 15 punktów, miał 4 zbiórki i Asystę. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza dużo trudniejszą przeprawę mieli podczas ligowego pojedynku z Dzikami Warszawa. W trakcie spotkania dwóch zawodników, w tym Jakub Garbacz, zmagało się z kontuzjami. Rzucający obrońca wrócił jednak do gry i dzięki świetnej ostatniej kwarcie pomógł zespołowi wygrać 78:66.

•   Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

Paradoksalnie kluczowe wydarzenie dla losów spotkania  odbyło się przed jego rozpoczęciem. Na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem klub z Łańcuta poinformował, że Corey Sanders został zwolniony z powodu naruszenia przepisów antydopingowych. Osamotniony na rozegraniu Marcin Nowakowski miał ogromne problemy z organizacją gry. Co gorsza, w trakcie spotkania dwóch kolejnych podopiecznych Marka Łukomskiego doznało kontuzji. Ubytki były zbyt duże, żeby nawiązać wyrównaną walkę. Sokół przegrał w Toruniu 69:81. Filip Struski zdobył 3 punkty, miał 2 zbiórki i asystę. Działacze klubu z Podkarpacia szybko uzupełnili braki kadrowe. Kontrakt podpisał Terrell Gomez, który ostatni sezon spędził w niemieckim Hamburg Towers.

•  Daniel Szymkiewicz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS w sezonie 2012/2013

Jak się okazuje, wygrana Czarnych ze Śląskiem nie była jednorazowym wyskokiem. Słupszczanie pojechali do Szczecina i wygrali z Kingiem 86:82. Prowadzili od początku. W trzeciej kwarcie dali się dogonić, ale w kluczowym momencie było ich stać na kolejny zryw. Daniel Szymkiewicz zdobył 12 punktów. Miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

42. derby trójmiasta obfitowały w wiele emocji, także tych pozaboiskowych. Dwóch zawodników Trefla zostało odesłanych przez sędziów do szatni. Choć mecz lepiej rozpoczęli miejscowi, to sopocianie docisnęli pedał gazu w ostatniej kwarcie i pewnie wygrali 92:72. Mikołaj Witliński miał 5 punktów, tyle samo zbiórek i przechwyt.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Astoria rozgromiła AWF Katowice, wygrywając 99:62. Damian Jeszke zanotował 12 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie 2014/2015

Zespół Dominika Olejniczaka zanotował ligowe przełamanie, wygrywając dwa mecze. Najpierw rozgromił Nantes 92:49. Środkowy zdobył 2 punkty, zebrał 11 piłek i miał 4 asysty. W wygranym 75:60 meczu z Cholet zdobył 6 punktów i zanotował 9 zbiórek.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Legia przegrała w starciu pucharowym z rumuńskim CSM Oradea 74:93. Marcin Wieluński grał ponad 10 minut. Zanotował zbiórkę i asystę. Warszawianie powetowali sobie to niepowodzenie na parkietach ligowych. Wygrali na wyjeździe z MKS-em 103:86. Obwodowy nie pojawił się na boisku.

•  Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

W hicie 12. kolejki Pekao S.A. 1 ligi Górnik Wałbrzych przegrał z „Kociewskimi Diabłami” 66:73. Patryk Wilk zdobył 11 punktów, miał 6 zbiórek i 2 przechwyty.

• Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie sprawili niespodziankę w wyjazdowym meczu ze Startem Lublin, wygrywając 95:91. Przez całe spotkanie kontrolowali jego przebieg. Swoje zrobił również Michał Kołodziej, który zagrał jeden z lepszych meczów w sezonie. Grał blisko 29 minut. Zdobył 14 punktów. Miał 4 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty.

• Daniel Gołębiowski, WKS Śląsk Wrocław, w SMS w sezonie 2016/2017

Śląsk wciąż bez wygranej w rozgrywkach pucharowych. Tym razem przegrał z litewskim Lietkabelis. Na nic zdała się pogoń w czwartej kwarcie wygranej 21:7. Wrocławianie ulegli 71:75. Daniel Gołębiowski grał blisko 29 minut. Zdobył 14 punktów. Miał 2 zbiórki, tyle samo przechwytów i 3 asysty. Wrocławianie powetowali sobie to niepowodzenie na parkietach ligowych. Pokonali PGE Spójnię Stargard 75:69. Skrzydłowy zanotował 12 „oczek”, 2 zbiórki i przechwyt.

•  Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Arka dobrze zaczęła derby trójmiasta. Świetny debiut zaliczył Bryce Alford. Zdobył 26 punktów. Gdynianie długo byli w grze, ale w ostatniej kwarcie nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom i przegrali 72:92. Adrian Bogucki zagrał nieco słabszy mecz. Spędził na boisku równo 25 minut. Zdobył 7 punktów, zebrał 6 piłek i miał 2 asysty.

• Rafał Komenda, AZS AHG Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

AZS AGH Kraków przegrał wyrównany mecz z GKS-em Tychy. Rafał Komenda miał 5 punktów, 6 zbiórek i przechwyt.

• Mateusz Szlachetka, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2017/2018

Mateusz Szlachetka w przegranym meczu z Anwilem zdobył 10 punktów, zebrał 3 piłki, miał asystę i przechwyt.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w wygranym meczu z AWF Katowice zdobył 7 punktów, miał 5 zbiórek i przechwyt.

• Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

Miasto Szkła Krosno przegrało po dogrywce z rezerwami Śląska Wrocław 94:99. Aleksander Griszczuk grał ponad 4 minuty i zanotował asystę.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

W tym samym meczu Patryk Stankowski grał niespełna 2 minuty i miał asystę.

• Michał Samsonowicz, GTK Gliwice, w SMS w sezonie 2016/2017

GTK nie przestaje zaskakiwać. Odniosło bowiem czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem uporało się ze Stalą Ostrów 96:89. Michał Samsonowicz grał ponad 3 minuty i zdobył 3 punkty.

•  Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

W tym samym meczu Aleksander Busz zdobył 3 punkty, miał 4 zbiórki, asystę i przechwyt.

• Michał Krasuski, Polski Cukier Start Lublin, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Lublinianie długo nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu w domowym starciu z ekipą Davida Dedka. Przegrywali przez cały mecz. Na nic zdała się pogoń w ostatniej kwarcie. Tym samym Start poniósł pierwszą domową porażkę w bieżącym sezonie. Michał Krasuski miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwyt.

• Michał Kierlewicz, KKS Polonia Warszawa, ostatni sezon w SMS 2015/2016

Polonia Warszawa musiała uznać wyższość Niedźwiadków Przemyśl, przegrywając 94:77. Michał Kierlewicz zdobył 11 punktów, miał 5 zbiórek, 3 asysty i tyle samo przechwytów.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Górnik przegrał z zespołem Kamila Sadowskiego 66:73. Konrad Dawdo zdobył 8 punktów, miał 3 zbiórki i 2 przechwyty.

•  Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Kacper Mąkowski w przegranym meczu z GKS-em Tychy zdobył 3 punkty, miał zbiórkę i asystę.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Politechnika Opolska rozgromiła WKK Wrocław 110:77. Kamil Białachowski rozegrał dobry mecz. Otarł się o double-double. Zdobył 12 punktów, zebrał 9 piłek, miał asystę.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Radomianie pewnie pokonali Sokół Międzychód 88:73. Igor Krzych grał ponad 8 minut. Zdobył 8 punktów, miał asystę i przechwyt.

• Paweł Kopycki, Dziki Warszawa, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Paweł Kopycki w ostatnim meczu Dzików spędził na boisku ledwie 26 sekund i nie zdołał zapisać się w statystykach.

• Igor Stolarz, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, w SMS 2022/2023

Igor Stolarz w ostatnim meczu Czarnych grał przez 3 sekundy i nie zdołał zapisać się w statystykach.

Opracował: Oskar Struk