W meczu 9. kolejki 3 ligi SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe SSP ORKĘ Iława 89:51. Najwięcej punktów wśród przyjezdnych uzyskali Michał Szarbatke i Filip Kowalczyk, 20. Dla podopiecznych Mariusza Niedbalskiego było to już piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrej dyspozycji gości w rzutach za trzy punkty. To pozwoliło im uzyskać 6 „oczek’’ przewagi. Miejscowi szybko ją zniwelowali, doprowadzając  do wyniku 14:15 na koniec premierowej kwarty.

W drugiej części gry skuteczność ekipy przyjezdnych nie była najlepsza. Do tego doszło wiele strat, lecz mimo tego SMS wygrywał tę kwartę 19:13 i schodził do szatni przy wyniku 27:34.

Trzecia kwarta to już totalna dominacja gości. Była ona możliwa głównie dzięki rzutom za trzy punkty oraz dobremu bieganiu do szybkiego ataku. Na pochwałę zasługuje postawa kapitana ekipy z Władysławowa, Filipa Kowalczyka, który zanotował bardzo dobry fragment gry. Jego drużyna wygrała tę kwartę aż 31:10. Na tablicy wyników widniał rezultat 37:65.

Ostatnia odsłona meczu w Iławie była już tylko formalnością. Goście wygrali ją 24:14 i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 89:51.

Była to 5. wygrana SMS-u w 3. lidze. Następne spotkanie w tych rozgrywkach odbędzie się już w nowym roku. 7 stycznia do Władysławowa przyjedzie AZS UWM Olsztyn.