W meczu 15. kolejki 2 ligi SMS PZKosz Władysławowo pokonał AMW Flotę Gdynia 88:85. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Antoni Siewruk 20. Kluczowy rzut należał jednak do Filipa Kowalczyka, który trafił za trzy punkty na wygraną. Był to trzeci triumf podopiecznych Mariusza Niedbalskiego w bieżącym sezonie.

W ostatnim meczu w 2023 roku koszykarze SMS PZKosz Władysławowo zmierzyli się na wyjeździe z zespołem AMW Flota Gdynia. W poprzedniej kolejce obie drużyny musiały uznać wyższość rywali. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego ulegli u siebie rezerwom Trefla 60:84. Z kolei gdynianie przegrali z Tarnovią Tarnowo Podgórne 71:91. Przed meczem z bilansem 6:8 zajmowali 12. miejsce w ligowej tabeli. Goście rozpoczęli spotkanie w swoim żelaznym zestawieniu: Szarbatke, Kowalczyk, Siewruk, Grzejszczyk i Ratowski.

Początek meczu był wyrównany. Po stronie SMS-u 5 punktów zdobył Michał Szarbatke. W połowie premierowej kwarty po akcji Antoniego Siewruka na tablicy był remis po 10. Gospodarze zdobyli jednak 6 punktów z rzędu i trener Mariusz Niedbalski poprosił o czas. Po stronie SMS-u lepszy fragment zanotował Janusz Ratowski, który dwukrotnie zdobył punkty z faulem. Przy wyniku 21:17 to opiekun miejscowych wziął czas. Po pierwszej kwarcie w lepszym położeniu znajdowała się Flota, gdyż prowadziła 24:17.

Drugą kwartę goście rozpoczęli od dwóch trójek autorstwa Leona Franczuka i Filipa Kowalczyka. Wcześniej miejscowi zanotowali skuteczną akcję spod kosza. Po kolejnym celnym rzucie z dystansu Antoniego Siewruka SMS tracił do rywali ledwie dwa „oczka”. Wówczas dobrą akcją popisał się Nikodem Czoska. Gracze Floty konsekwentnie pchali piłkę pod kosz, co skutkowało udanymi zagraniami. W połowie drugiej odsłony był wynik 32:26. Akcją 2+1 popisał się Daniel Grzejszczyk i goście znów byli w kontakcie z rywalem. W końcu dopięli swego. Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy punkty z kontry zdobył Leon Franczuk, doprowadzając do remisu po 34. Ostatecznie po dwóch kwartach na delikatnym prowadzeniu był SMS, który prowadził 42:39. Przejezdni wygrali tę część gry 25:15. Źródła lepszej postawy gości należy upatrywać we właściwej egzekucji akcji w ataku. W tym okresie trafili 14 z 28 prób, co daje 50% skuteczności z gry. Na pochwałę zasługuje 8 na 12 w rzutach za dwa. Były to solidne podstawy do tego, by w meczu z Flotą walczyć o zwycięstwo.

Po zmianie stron ekipa z Władysławowa zdobyła 4 punkty z rzędu. Miejscowi długo nie mogli na to odpowiedzieć, aż w końcu zdobyli 5 punktów z rzędu, po których Mariusz Niedbalski poprosił o przerwę. Seria Floty pozwoliła im wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Przerwał ją Michał Szarbatke, trafiając z linii rzutów wolnych. Po trójce Filipa Kowalczyka SMS odzyskał prowadzenie. Gra się wyrównała. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Po trzech kwartach nieco bliżej wygranej byli miejscowi, którzy prowadzili 61:58. Końcowy wynik wciąż pozostawał jednak sprawą otwartą.

Na początku czwartej kwarty gospodarze zanotowali faul niesportowy. Goście przekuli go na trzypunktową zdobycz, doprowadzając do remisu po 61. Po akcji 2+1 Michała Szarbatke. SMS wyszedł na prowadzenie. Skutecznym zagraniem popisał się Nikodem Czoska i dalej wszystko było możliwe. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać, a prowadzenie co chwilę przechodziło z rąk do rąk. Flota dwukrotnie trafiła z dystansu, ale tym samym odpowiedział jej Antoni Siewruk i SMS znów był w lepszej sytuacji. Przy rzucie za trzy faulowany był Michał Szarbatke. Zamienił tę akcję na dwa punkty, ale gdynianie szybko odpowiedzieli skuteczną akcją. Gospodarze mieli szansę na wygraną, jednak na 5 sekund przed końcem popełnili stratę. Wówczas swoją szansę otrzymali goście. Na zegarze zostały ledwie 2 sekundy. Po wrzucie z autu Filip Kowalczyk wykonał jeden kozioł i rzutem z wyskoku zapewnił swojej drużynie wygraną 88:85. Dla zawodników SMS-u była to piękna nagroda za ciężką pracę, którą wykonują każdego dnia na treningach. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Następny mecz na parkietach drugoligowych ekipa z Władysławowa rozegra już w 2024 roku. Na rozpoczęcie rundy rewanżowej zmierzy się na wyjeździe z zespołem Sklep Polski MKK Gniezno. Spotkanie zaplanowano na 6 stycznia.