W meczu 12. kolejki 3. ligi SMS PZKosz Władysławowo pokonał na własnym parkiecie Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz 86:72. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Patryk Redłowski, 16.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo mają za sobą pracowity okres na parkietach trzecioligowych. Jeszcze w sobotę toczyli zwycięski bój z AZS-em UWM Olsztyn, by już w niedzielne przedpołudnie podejmować Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz. Na szczęście do tego spotkania przystąpili już w pełnym zestawieniu. Było to drugie starcie obu drużyn w bieżącym sezonie. W Chojnicach triumfowali Podopieczni Mariusza Niedbalskiego 85:57. Bardziej doświadczeni goście przyjechali nad morze z chęcią rewanżu.

Premierowa kwarta przebiegała po ich myśli. Dobre bieganie do kontry skutkowało łatwymi punktami. Zaskoczeni tak ofensywnym nastawieniem rywala gospodarze, mieli problem z powrotem do obrony. W ataku z kolei szwankowała egzekucja. To wszystko złożyło na wynik 15:22 po pierwszych 10 minutach.

Wbrew oczekiwaniom miejscowych kibiców, druga kwarta nie przyniosła przełomu. Gra z obu stron była szarpana. Gospodarze odrobili do przeciwnika ledwie punkt i na przerwę schodzili, tracąc 6 „oczek”.

Zmiana obrazu gry nastąpiła w drugiej połowie. Miejscowi  uszczelnili obronę, z kolei goście nie byli już tak przebojowi. Wyraźnie podupadli kondycyjnie. SMS wzmocnił nacisk na piłkę, co pozwoliło mu na zdobywanie łatwych punktów po stratach rywala. Wygrana trzecia kwarta w stosunku 28:15 przywróciła przebieg spotkania na wcześniej spodziewane tory (nawiązanie do nazwy rywala, przyp. red.).

Ostatnia kwarta potwierdziła dominację SMS-u, który ostatecznie wygrał 86:72. Kluczem do sukcesu  tego dnia było to, że każdy zawodników wniósł coś od siebie  do gry zespołu. Zdobycze punktowe rozkładały się bardzo równo, więc niedzielne zwycięstwo można określić mianem prawdziwie drużynowego.