W meczu 19. kolejki 2. ligi SMS PZKosz Władysławowo na własnym boisku pewnie pokonał Wiarę Lecha Poznań 84:66. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Antoni Siewruk. Na swoim koncie zapisał 29 punktów. Dla podopiecznych Mariusza Niedbalskiego było to piąte zwycięstwo w sezonie, w tym drugie z rzędu.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo w mienionej kolejce odnieśli cenne zwycięstwo. W meczu derbowym pokonali GAK Gdynia 59:57. W kolejnym spotkaniu zamierzali pójść za ciosem. Do Władysławowa przyjechał zespół Wiara Lecha Poznań. Już w pierwszym starciu obu drużyn ekipa znad morza była blisko wygranej. Przez niefrasobliwie rozegraną końcówkę przegrała jednak 65:69. Szansa na rewanż był spora, zwłaszcza że poznaniacy przyjechali do Władysławowa w okrojonym składzie.

Początek spotkania należał do graczy Lecha. Aktywna obrona nastawiona na przecinanie podań właściwie od pierwszej akcji sprawiała miejscowym sporo trudności. Antidotum na te problemy był skuteczny rzut z dystansu. Niedokładności w rozegraniu akcji sprawiły jednak, że rywale nadal byli blisko. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 22:19.

W drugiej kwarcie oba zespoły poszły w zwarcie. W efekcie było dużo niedokładności i szarpanej gry. SMS do swojej wcześniejszej przewagi dopisał punkt i do przerwy prowadził 41:37. Już wówczas należało się spodziewać, że krótka rotacja gości prędzej czy później musi się negatywnie odbić na ich dyspozycji.

Miejscowi po zmianie stron przeprowadzili prawdziwy szturm. Obwodowi przystosowali się do proponowanej defensywy. Rozgrywali ją penetracjami w środek, które po odrzuceniu tworzyły punkty na dystansie. To z kolei spowodowało, że rywale musieli wyjść wyżej. Dzięki temu więcej miejsca w strefie podkoszowej miał Janusz Ratowski i robił z tego użytek, dominując na tablicach po obu stronach parkietu. Antek Siewruk znów miał „gorącą rękę” w rzutach z daleka. SMS wygrał tę część gry 24:9 i przejął kontrolę nad meczem.

W ostatniej kwarcie przyjezdni opadli z sił i nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Z kolei trener Niedbalski dał pograć rezerwowym, którzy mieli szansę zbierać cenne doświadczenie. Ostatecznie po meczu stojącym na dobrym poziomie SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał Wiarę Lecha Poznań 84:66. Dla podopiecznych Mariusza Niedbalskiego było to piąte zwycięstwo w sezonie, w tym drugie z rzędu. Nie mają oni jednak zbyt wiele czasu na świętowanie, bo już w sobotę czeka ich wyjazd do Torunia. Początek meczu zaplanowano na godz. 16:00.

Po środowym spotkaniu nasz redaktor, Oskar Struk spotkał się z trenerem Mariuszem Niedbalskim, który w analitycznym wywiadzie podsumował pierwszą część sezonu w wykonaniu swoich zawodników. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych. Efekty tego spotkania już wkrótce.