W najnowszym notowaniu skupiamy się na tym, że Tomasz Gielo zakończył swoją przygodę z klubem Casademont Saragossa. Zatem jeden z najsłynniejszych absolwentów SMS-u zmuszony jest poszukać nowego pracodawcy. Ciekawe, gdzie będzie kontynuował swoją karierę?

• Tomasz Gielo, Casademont Saragossa, Liga ACB, w SMS w sezonie 2010/2011

Tomasz Gielo zakończył swoją przygodę z Hiszpańskim klubem. Jego władze poinformowały, że nie przedłużą wygasającego z końcem stycznia kontraktu. Polak pojawił się tam na zastępstwo kontuzjowanego zawodnika. Do notowania wróci po podpisaniu umowy z nowym pracodawcą.

• Grzegorz Grochowski, Dziki Warszawa, w SMS w sezonie 2010/2011

Mecz Sokoła z Dzikami stał na bardzo słabym poziomie koszykarskim. Jako ilustrację ich postawy należy podać, że do przerwy był wynik 23:28. Oba zespoły łącznie trafiły 3 z 26 prób z daleka, popełniły 13 strat. Po zmianie stron było tylko nieco lepiej. Ostatecznie więcej jakości pokazali podopieczni Krzysztofa Szablowskiego, którzy zasłużenie wygrali 68:58. Grzegorz Grochowski grał ponad 18 minut. Uzyskał dwie asysty, zbiórkę i przechwyt.

• Filip Matczak, King Szczecin, w SMS w sezonie 2010/2011

King długo szukał właściwego rytmu w meczu z Arką. Świetna druga połowa sprawiła jednak, że wygrał bez większych problemów 91:73, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Filip Matczak grał ponad 22 minuty. Zdobył 8 punktów, zebrał 4 piłki i miał jedną asystę.

• Kacper Borowski, King Szczecin, w SMS w sezonie 2012/2013

Kacper Borowski w starciu z Arką spędził na boisku niespełna 8 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty, miał zbiórkę i asystę.

• Filip Struski, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, w SMS w sezonie 2012/2013

W przegranym meczu z Dzikami Warszawa Filip Struski grał równo 30 minut. w tym czasie zdobył 3 punkty, zebrał 7 piłek, uzyskał 3 przechwyty.

• Mikołaj Witliński, Trefl Sopot, w SMS w sezonie 2013/2014

Zgodnie z naszymi informacjami, Mikołaj Witliński powrócił do składu Trefla po przerwie spowodowanej chorobą. Sopocianie prowadzili w Słupsku, nawet różnicą kilkunastu punktów. Opłakana w skutkach była jednak ostatnia kwarta. Przyjezdni przegrali ją aż 5:25, a cały mecz 65:74. Dla Trefla była to szósta porażka w bieżącym sezonie. Środkowy spędził na boisku ponad 8 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty i zebrał 3 piłki.

• Damian Jeszke, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2013/2014

Astoria od ostatniego notowania rozegrała dwa mecze. Najpierw przegrała z GKS-em Tychy 78:85. Damian Jeszke grał blisko 29 minut. Zdobył 6 punktów, zebrał 7 piłek, miał 4 asysty. Bydgoszczanie dużo lepiej zaprezentowali się w starciu z Politechniką Opolską, wygrywając 81:59. Skrzydłowy spędził na boisku blisko 16 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty, zebrał 3 piłki i zanotował asystę.

• Dominik Olejniczak, Saint-Quentin Basket-Ball, liga francuska, w SMS w sezonie

Drużyna Polaka pokonała Le Mans Sarthe Basket 81:64. Środkowy spędził na parkiecie nieco ponad 7 minut. Zdobył 4 punkty i miał jedną zbiórkę.

• Mateusz Samiec, King Szczecin, wypożyczony do GKS-u Tychy, w SMS w sezonie 2022/2023

GKS Tychy wygrał z Astorią Bydgoszcz 85:78. Mateusz Samiec grał ponad 11 minut. Uzyskał 2 zbiórki i tyle samo asyst. W kolejnym meczu GKS musiał uznać wyższość Miasta Szkła Krosno, przegrywając 76:81. Rozgrywający spędził na boisku ponad 8 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty, uzyskał asystę i zbiórkę.

•  Patryk Wilk, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, w SMS w sezonie 2015/2016

Górnik rozprawił się z ekipą z Pelplina, wygrywając 84:56. Patryk Wilk grał blisko 25 minut. Zdobył 4 punkty, zebrał 8 piłek, zanotował 1 przechwyt.

• Adrian Bogucki, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, w SMS w sezonie 2017/2018

Gdynianie zaliczyli dobrą pierwszą połowę w starciu z Kingiem. Później ich gra się posypała. Ostatecznie przegrali 73:91. Środkowy grał ponad 18 minut. Zdobył 14 punktów, zebrał 6 piłek, miał asystę i przechwyt.

• Marcin Wieluński, Legia Warszawa w SMS w sezonie 2014/2015

Marcin Wieluński w starciu ze Stalą Ostrów pojawił się na boisku z zadaniami defensywnymi. Spędził na nim niewiele ponad 6 minut. Zanotował zbiórkę. Warszawianie przegrali 88:96. Zaraz po zakończeniu spotkania pracę stracił trener Wojciech Kamiński. Tymczasowo jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent, Marek Popiołek.

•  Michał Kołodziej, Enea Stelmet Zastal BC Zielona Góra, w SMS w sezonie 2015/2016

Zielonogórzanie zaliczyli kolejny w tym sezonie ofensywny mecz. Podobny styl zaprezentował MKS Dobrowa Górnicza. Podopieczni Davida Dedka przegrali 91:104. Skrzydłowy grał ponad 19 minut. Zdobył 6 punktów, miał 2 zbiórki, tyle samo asyst i przechwytów.

•  Rafał Komenda, AZS AGH Kraków, w SMS w sezonie 2016/2017

Ekipa z Krakowa pokonała Niedźwiadki Przemyśl 93:85. Rafał Komenda spędził na boisku  ponad 34 minuty. Zdobył 9 punktów, zebrał 7 piłek.

• Piotr Wińkowski, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, w SMS w sezonie 2021/2022

Piotr Wińkowski w przegranym starciu z GKS-em Tychy spędził na boisku blisko 10 minut. W tym czasie zanotował jedną zbiórkę. Z kolei w wygranym meczu z Politechniką Opolską grał prawie 12 minut. Uzyskał 4 punkty, tyle samo zbiórek i asystę.

•  Aleksander Griszczuk, Miasto Szkła Krosno, w SMS w sezonie 2019/2020

W wygranym starciu z GKS-em Tychy Aleksander Griszczuk spędził na boisku 4 minuty i 5 sekund. W tym czasie zanotował asystę.

• Patryk Stankowski, Miasto Szkła Krosno, ostatni sezon w SMS 2018/2019

W tym samym meczu Patryk Stankowski grał nieco ponad 17 minut. Zdobył 8 punktów, miał 3 asysty, 2 przechwyty i zbiórkę.

• Konrad Dawdo, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, ostatni sezon w SMS 2016/2017

Konrad Dawdo w wygranym meczu z ekipą z Pelplina grał ponad 11 minut. Zdobył 4 punkty i miał 3 zbiórki.

• Kacper Mąkowski, AZS AGH Kraków, ostatni sezon w SMS 2017/2018

Świetny mecz Kacpra Mąkowskiego przeciwko Niedźwiadkom Przemyśl. W ponad 30 minut gry zdobył 18 punktów, miał 4 zbiórki i 2 asysty.

•  Aleksander Busz, GTK Gliwice, w SMS 2019/2020

Aleksander Busz w przegranym starciu ze Startem Lublin spędził na boisku niespełna 2 minuty. Nie zapisał się w statystykach w wymiarze pozytywnym.

• Kamil Białachowski, Weegree AZS Politechnika Opolska, ostatni sezon w SMS 2018/2019

Kamil Białachowski w przegranym starciu z Astorią Bydgoszcz grał blisko 18 minut. W tym czasie miał 8 punktów i 5 zbiórek.

• Igor Krzych, Hydrotruck Radom, ostatni sezon w SMS 2020/2021

Dobry mecz Igora Krzycha przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Obwodowy grał zaskakująco długo, bo prawie 33 minuty. W tym czasie zdobył 10 punktów, miał 6 zbiórek i asystę. Jego drużyna wygrała 78:74.

Opracował: Oskar Struk