W meczu 23. kolejki drugiej ligi SMS PZKosz Władysławowo spotkał się z typowanym do awansu zespołem ŁKS-u Coolpack Łódź. Młodzi zawodnicy z Władysławowa pozostawili po sobie dobre wrażenie, choć przegrali 66:100. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Filip Kowalczyk, 19.

Ekipa Coolpacku ŁKS-u Łódź obok Noteci Inowrocław jest wymieniana w gronie kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy z grupy A II ligi. Podopieczni Jarosława Krysiewicza z bilansem 21 zwycięstw i ledwie dwóch porażek znajdowali się na drugim miejscu w tabeli. Zatem przyjechali do Władysławowa w roli zdecydowanego faworyta. Z kolei młodzi zawodnicy mogli czerpać cenne doświadczenie ze starcia z zespołem, który ma w swoim składzie zawodników z ekstraklasową przeszłością.

Łodzianie od początku bardzo poważnie podeszli do sobotniego pojedynku. Zdobyli 8 punktów z rzędu. Już wtedy było widać, że SMS nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Konto punktowe gospodarzy akcją po przechwycie otworzył Janusz Ratowski. Miejscowi mieli w tej części gry problemy ze zdobywaniem punktów. W drużynie gości po obu stronach parkietu, swoje robił mierzący 218 centymetrów wzrostu, Jakub Karwowski. Po pierwszej kwarcie było 7:23.

W kolejnych dziesięciu minutach SMS zrzucił z siebie początkową tremę i zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Lepsza obrona pozwoliła na wyprowadzenie kilku skutecznych kontr. Dobrą energię zespołowi przekazał kapitan, Filip Kowalczyk. Druga część tej kwarty jednak ponownie należała do gości, którzy prowadzili do przerwy 54:27.

Po zmianie stron gospodarze zagrali jeszcze lepiej. Dobra współpraca wysokich zawodników Ratowskiego i Grzejszczyka pozwoliła na zdobycie kilku punktów z ponowienia. Wspomniany Kowalczyk stanowił zagrożenie na dystansie. W krótkim odstępie czasu zdobył 6 punktów z rzędu. To głównie dzięki jego walecznej postawie miejscowi wygrali tę część gry 24:22, pokazując, że na przełomie ostatnich kilku miesięcy poczynili znaczny postęp w swojej grze.

W ostatniej kwarcie obaj trenerzy dali pograć rezerwowym. Wobec rozstrzygniętego wyniku byliśmy świadkami kilku efektownych akcji. Każda minuta rywalizacji z tak renomowanym rywalem, jak ŁKS Łódź, stanowi dla młodych koszykarzy cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo uległ ŁKS-owi Coolpack Łódź 66:100. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Filip Kowalczyk, 19.

W następnej kolejce na parkietach drugoligowych rywalem podopiecznych Mariusza Niedbalskiego będzie Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz. Początek wyjazdowego starcia w środę, 14 lutego o godz. 20:00. Zachęcamy do śledzenia transmisji online. Link podamy przed spotkaniem w naszych mediach społecznościowych.

Dla SMS-u punktowali: Filip Kowalczyk 19, Janusz Ratowski 15, Daniel Grzejszczyk 13, Jakub Łaniewski 6, Nikodem Ratkowski 5, Michał Szarbatke 4, Filip Woźniak, Szymon Kępiński 2, Filip Giec, Antoni Siewruk, Błażej Czapla, Thijs Braam 0.