W meczu 15. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo uległ wyraźnie Akademii Koszykówki Trefl Sopot 69:99. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Rafał Matyga, 16.

Początek meczu był mocno chaotyczny z obu stron. Żadna z drużyn nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Z początkowego letargu szybciej otrząsnęli się goście z Sopotu, którzy szukali swoich szans w szybkim ataku. Mocna presja na zawodnika z piłką, którą stosowali przez cały mecz, utrudniała gospodarzom właściwe rozegranie akcji. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 13:16.

Druga kwarta to już lepsza postawa SMS-u. Trener Michał Mróz starał się wykorzystać przewagę w strefie podkoszowej. Dobrą pracę pod tablicami wykonywał Franciszek Boruciński-Hrycyk. Mecz się wyrównał, lecz do przerwy to goście byli o punkt lepsi.

Po zmianie stron wydarzyło się coś, co przesądziło o losach spotkania. Sopocianie jeszcze mocniej przycisnęli w obronie. Mądrze bronili akcje dwójkowe poprzez wysokie wyjście podkoszowych. Miejscowi byli wyraźnie zaskoczeni agresywną postawą rywali. Kolejne akcje przynosiły straty i pogłębiały istniejące problemy. Przyjezdni wygrali tę kwartę aż 30:17 i byli na dobrej drodze do sprawienia niespodzianki.

Ostatnie 10 minut nie przyniosło zmiany obrazu gry. Będący na fali sopocianie dobili podłamanego rywala. Wobec rozstrzygniętego wyniku, obaj trenerzy mogli dać szansę rezerwowym. Po stronie miejscowych dobre wejście zanotował Oliwier Uss. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo uległ wyraźnie Akademii Koszykówki Trefl Sopot 69:99. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Rafał Matyga, 16. Najlepszym strzelcem wśród przyjezdnych był Nikodem Grek, autor 27 „oczek”.

W następnej kolejce rozgrywek U17 ekipę z Władysławowa czeka wyjazdowe starcie z II drużyną Akademii Koszykówki Trefl Sopot. Początek meczu we wtorek, 27 lutego o 18:15.