W meczu 27. kolejki 2. ligi SMS PZKosz Władysławowo przegrał na wyjeździe z KSK Ciech Noteć Inowrocław 113:46. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Janusz Ratowski, 11.

W poprzedniej kolejce SMS PZKosz Władysławowo zanotował słabsze spotkanie, ulegając na wyjeździe Pyrze Poznań 69:104. W sobotę czekało go kolejne spotkanie w delegacji. Tym razem rywalem był typowany do awansu KSK Ciech Noteć Inowrocław. W poprzednim starciu obu drużyn podopieczni Mariusza Niedbalskiego postawili się wyżej notowanym przeciwnikom, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. SMS zaczął mecz w następującym składzie: Szarbatke, Kowalczyk, Ratkowski, Grzejszczyk, Ratowski. Z zespołem do Inowrocławia z powodu kontuzji nie pojechał Antoni Siewruk.

Konto punktowe gości otworzył Michał Szarbatke. W następnej akcji rzut z półdystansu trafił Janusz Ratowski i był remis, po 4. Gospodarze wykorzystywali przewagę w strefie podkoszowej i po chwili uciekli na 6 punktów. Wówczas Mariusz Niedbalski poprosił o czas. Na cztery minuty przed końcem premierowej odsłony było już 20:8. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:10.

Pierwsze punkty dla SMS-u w drugiej kwarcie zdobył Cezary Siergiej. Goście szukali swoich szans w szybkim ataku. Kilkukrotnie zdobyli łatwe punkty. Przy wyniku 48:17 trener Niedbalski poprosił o drugi czas w pierwszej połowie. Noteć konsekwentnie grała pod kosz. Ekipa gości musiała podwajać, co z kolei otwierało pozycje na dystansie. Wysoka obrona miejscowych sprawiała przyjezdnym spore problemy i dezorganizowała atak. Do przerwy było 58:20.

Po zmianie stron punktowanie dla SMS-u rzutem za dwa z odchylenia rozpoczął Janusz Ratowski. W kolejnej akcji dorzucił trzy punkty z dystansu. W jego ślady poszedł Błażej Czapla, który również zdobył 5 „oczek” z rzędu i o pierwszą w tym spotkaniu przerwę poprosił opiekun gospodarzy. Wówczas Noteć wskoczyła na właściwe tory i po trzech kwartach dalej wysoko prowadziła.

Czwarta kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry. Wobec czekającego SMS w niedzielę zaległego meczu z ekipą z Pabianic trener Mariusz Niedbalski dał pograć rezerwowym. Ostatecznie SMS PZKosz Władysławowo wyraźnie przegrał na wyjeździe z KSK Ciech Noteć Inowrocław 113:46. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Janusz Ratowski, 11. Gracze z Władysławowa nie mają czasu na rozpamiętywanie negatywnego wyniku. Już w niedzielę czeka ich zaległy mecz 21. kolejki z PKK 99 Pabianice. Początek domowego spotkania o godz. 13:00.

Dla SMS-u punktowali: Ratowski 11, Czapla 9, Szarbatke 8, Boruciński-hrycyk 6, Łaniewski 3, Siergiej 2, Woźniak 2, Grzejszczyk 2, Ratkowski 2, Kowalczyk 1. Kępiński, Braam 0.