W meczu 18. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo pokonał na wyjeździe Energę GAK Gdynia 86:52. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Błażej Czapla, 15. Dla podopiecznych Michała Mroza był to ostatni mecz w tych rozgrywkach.

W poprzedniej kolejce w rozgrywkach U 17 podopieczni Michała Mroza pokonali na wyjeździe Akademię Koszykówki Trefl II Sopot, 87:54. Na zakończenie sezonu zasadniczego pojechali do Gdyni na starcie z Energą GAK.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo w ostatnim czasie stają się specjalistami od mocnych wejść w mecz. Ten w Gdyni rozpoczęli od serii punktowej 15:0. Mocna obrona i płynny atak sprawiły, że premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 4:26.

W drugiej kwarcie gra się wyrównała, ale to goście nadal byli stroną przeważającą. W tym okresie wyróżniali się Błażej Czapla i Daniel Grzejszczyk. SMS do swojej wcześniejszej przewagi dorzucił jeszcze 5 punktów.

Po zmianie stron miejscowi wzmocnili obronę i pozwolili rywalom zdobyć ledwie 12 punktów, sami uzyskali ich 19. Atak przyjezdnych nieco się zaciął, ale przed ostatnią kwartą nadal mieli bezpieczną przewagę. W niej wrócili do wcześniejszego rytmu i ostatecznie pewnie wygrali 86:52.

Tym samym wzięli solidny rewanż za porażkę 6 punktami, poniesioną na własnym parkiecie w grudniu. Dla podopiecznych Michała Mroza był to ostatni mecz w tych rozgrywkach. Z bilansem 14-4 kończą je na trzecim miejscu. W związku z tym, że występowali w nich poza konkurencją, to nie mogą zagrać w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

Dla SMS-u punktowali: Błażej Czapla 15, Cezary Siergiej 14, Kajetan Dettlaff 10, Patryk Redłowski 10, Benjamin Nhial 9, Rafał Matyga 7, Daniel Grzejszczyk 7, Franciszek Boruciński-Hrycyk 6, Igor Jankowski 3, Filip Woźniak 3, Oliwier Uss 2, Marcel Snochowski 0.