Trener Mariusz Niedbalski zabrał swoich koszykarzy na półfinałowy mecz Trefla Sopot ze Śląskiem Wrocław. Podczas przerwy uhonorowano młodych zawodników Trefla, którzy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Polski U17, w tym Daniela Grzejszczyka, Kajetana Dettlaffa i Benjamina Nhiala z SMS-u.

We wtorkowe popołudnie uczniowie SMS PZKosz Władysławowo udali się do Ergo Areny, by na żywo oglądać drugi mecz półfinałowy pomiędzy Treflem Sopot a Śląskiem Wrocław. Powód wizyty był jeszcze jeden. Między pierwszą a drugą kwartą uhonorowani zostali młodzi zawodnicy Trefla, którzy w niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski do lat 17 zdobyli brązowy medal. Wśród nich uczniowie SMS-u: Daniel Grzejszczyk, Kajetan Dettlaff i Benjamin Nhial. Oprócz tego sukcesu w tym sezonie wygrali również premierową edycję centralnej ligi juniorów. Z tego powodu cały zespół odebrał gratulacje z rąk prezesa Trefla Sopot. Towarzyszyli mu także koordynator grup młodzieżowych Trefla, dyrektor SMS, Janusz Kociołek oraz trener Marcin Stefański. Wyjazd miał wymiar integracyjny i szkoleniowy, gdyż oglądanie starszych kolegów może działać motywująco na młodych koszykarzy, którzy dodatkowo mają możliwość podpatrywania rozwiązań taktycznych stosowanych przez znakomitych trenerów. Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować, że sam mecz zakończył się wynikiem 88:70. Dzięki temu sopocianie w serii do trzech wygranych prowadzili wówczas już 2:0 i byli o krok od awansu do wielkiego finału, w którym czeka już obrońca tytułu, King Szczecin.

Opracował: Oskar Struk