Uczniowie NLO we Władysławowie Noc Muzeów spędzili w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Wzięli również udział w rekonstrukcji wydarzeń z Powstania Warszawskiego przygotowanej przez grupę Nibelung.

Noc Muzeów z każdym rokiem zyskuje na popularności. Odbywa się ona 18 maja ze względu na przypadający wtedy międzynarodowy dzień muzeów. Z tej okazji z inicjatywy Dominiki Żemojtel–Dettlaff uczniowie NLO we Władysławowie udali się do Helu, by zwiedzić Muzeum Obrony Wybrzeża. Wzięli również udział w rekonstrukcji wydarzeń z Powstania Warszawskiego przygotowanej przez grupę Nibelung. Helskie bunkry zamieniły się w kanały stolicy, a uczniowie w powstańców, którzy wśród dymu, ognia, strzelaniny i rannych musieli pokonać określoną podziemną trasę unikający wroga zaopatrzonego w broń palną i granaty.

Dzięki grupie rekonstruktorów Nibelung  wycieczka nabrała wyjątkowego charakteru podróży w przeszłość. Myślę, że takie, żywe lekcje historii najlepiej zapadają w pamięć” – powiedziała Dominika Żemojtel-Dettlaff.

Było też ognisko i zwiedzanie miasta Helu, pamiątkowe zdjęcie z Posejdonem i rzeźbą z bohaterami „Bajki o rzepce”. Wycieczka miała ogromną wartość edukacyjną i historyczną. Dla wielu zawodników była to pierwsza wizyta w Helu. Mogli oni miło spędzić ze sobą czas. Ta inicjatywa bardzo przypadła im do gustu, gdyż służyła integracji zespołu.

Przygotował: Oskar Struk